Vyroben již pětitisící Renault Kangoo Z.E.!

Kangoo Z.E. se u zákazníků těší značné obliběNa frankfurtském autosalonu v roce 2009 Renault vystavoval studii Kangoo Z.E. Concept. Tuto ultrakrátkou dodávku poháněl elektromotor s výkonem 70 kW a točivým momentem 226 N.m, který odebíral energii z lithium-ion baterií. Konstruktéři použili velká kola obutá do zakázkových pneumatik rozměru 245/35 T 21, které dodal Michelin. Jednalo se o pokročilejší verzi studie, která byla vystavována již v roce 2008 na pařížském autosalonu. Velmi kompaktní koncept dosahoval největší rychlosti 130 km/h a na jedno dobití baterií ujel 160 km.

Renault se ovšem nespokojil pouze s konceptem a elektrické Kangoo poměrně rychle zavedl i do sériové výroby, ovšem s delšími karoseriemi. První Kangoo Z.E. sjelo z výrobní linky v září 2010 a již 17. dubna 2012 opustil výrobní linku vůz s pořadovým číslem 5000. Elektrické Kangoo se vyrábí buď se standardní, či zvětšenou délkou jako Kangoo Maxi Z.E. Vzniká na stejné lince závodu Maubeuge v severofrancouzském regionu Nord-Pas-de-Calais, na které se vyrábí i běžná Kangoo poháněná spalovacími motory.

Kangoo Z.E. se prodává již v 15 zemích a jeho základní cena (po odečtení daňové zátěže) činí 15 000 Euro. V případě Francie činí daňový odpočet částku 5000 Euro. Kangoo Z.E. Renaultu pomáhá upevnit si pozici největšího evropského výrobce osobních a lehkých užitkových vozidel s elektrickým pohonem. Škoda, že daňová zvýhodnění elektromobilů nejsou zavedena také v České republice, Kangoo Z.E. by se v českých městech jistě také dobře uplatnilo. Za současné situace by ale jeho dovoz na český trh neměl ekonomický smysl. 

/30. 4. 2012/


Roman Poláček


Galerie


Pořádný důvod k oslavě: 17. dubna 2012 sjelo z výrobní linky již pětitisící Kango Z.E. Studie Kangoo Z.E. Concept vycházela z Kangoo s nejkratší verzí karoserie, která je dlouhá pouze necelé 4 m Vzhledem k jeho omezenému dojezdu se Kangoo Z.E. nejlépe hodí pro firmy, které zajišťují rozvoz různého zboží ve městech a jejich nejbližším okolí
Přes svůj užitkový charakter nelze Kangoo upřít velmi sympatický vzhled Kangoo Z.E. vzniká na stejné výrobní lince, jako jeho bratříčci pohánění spalovacími motory Rodinka elektromobilů Renault pěkně pohromadě (zleva doprava): Twizy Z.E., Zoe Concept, Fluence Z.E., Kangoo Z.E.


Chtěl po vás někdy policicta úplatek?
Ne nikdy
Naznačil, že by chtěl
Ano, ale nedal jsem mu ho
Ano, dal jsem mu ho
Úplatek jsem sám nabídl
Nudíte se? Kupte si medvídka mývala nebo si přijďte popovídat na naše fórum.