Renault Mégane R.S. Trophy - nejrychlejší předokolka!

Renault Mégane R.S. Trophy - nejrychlejší předokolka!Renault Mégane R.S. Trophy – nejrychlejší předokolka!

Nová zbraň sportovní divize Renaultu – Mégane R.S. ve speciálním superostrém provedení Trophy (viz minulá zpráva), prokázala své kvality na severní smyčce německého závodního okruhu Nürburgring. Při rekordní jízdě provedené 23. června dosáhla času 8 minut 8 sekund, čímž se tento Mégane stal nejrychlejším automobilem s pohonem předních kol, který na této kultovní trati kdy jel. Na mimořádně technickém okruhu se spoustou zatáček se výborně osvědčily všechny úpravy, kterými se verze Trophy vyznačuje – kromě zvýšeného výkonu motoru a posílené brzdové soustavy se jednalo zejména o mechanický samosvorný diferenciál a pneumatiky Bridgestone RE O50A rozměru 235/35 R19.

Při rekordní jízdě seděl za volantem Laurent Hurgon, testovací jezdec divize Renault Sport. Dosavadní rekord pro vůz s pohonem předních kol z roku 2008 s hodnotou 8 min 17 s držel rovněž Renault s modelem Mégane R26.R.


Roman Poláček


Galerie


Testovací jezdec Renaultu Sport Laurent Hurgon pózuje se svým Méganem R.S. Trophy po úspěšné rekordní jízdě Tým Renaultu Sport může být na svoje nejnovější dílo i výkon Laurenta Hurgona právem hrdý Dosažený čas na kolo 8 min a necelých 8 s ustanovil na severní smyčce Nürburgringu nový rekord pro vůz s pohonem předních kol


Chtěl po vás někdy policicta úplatek?
Ne nikdy
Naznačil, že by chtěl
Ano, ale nedal jsem mu ho
Ano, dal jsem mu ho
Úplatek jsem sám nabídl
Chcete být informováni o dění v klubu a novinkách týkajících se Renaultu? Registrujte se na našem diskusním fóru.