Renault Mégane R.S. 275 Trophy-R získal titul Sportovní model roku 2014

Renault Mégane R.S. je pro nadšence sportovní jízdy stále nejlepším hot-hatchem na současném trhu

Francouzský motor sport magazín Echappement (v překladu „Výfuk“) udělil Renaultu Mégane R. 275 Trophy-R titul Sportovní model roku 2014. Navzdory tomu, že současná generace Méganu již není žádným mladíkem (což platí i o jeho sportovní verzi R.S.), toto auto porazilo dalších 7 nominovaných sportovních vozů. Renault je přitom automobilka, která těchto cen získala zdaleka nejvíce (viz přehled na konci tohoto článku). Tato soutěž má totiž tradici sahající až do roku 1982. Účastní se jí odborní novináři, sportovně zaměření řidiči a čtenáři tohoto časopisu, kteří vybírají vůz, který podle jejich názorů přináší nejvyšší úroveň vlastností potřebných pro sportovní jízdu v kombinaci s každodenní použitelností v běžném provozu. Svoje velké potěšení se zisku tohoto titulu již vyjádřil  Patrice Ratti, šéf oddělení Renault Sport Technologies. Uvedl, že na tento úspěch je velmi hrdý a že je to velké ocenění pro všechny pracovníky oddělení RST.

Připomeňme, že Mégane R.S. s označením 275 Trophy-R je ultrasportovní verze tohoto slavného hot-hatche, která vznikne pouze v limitované edici 250 kusů. Právě tento vůz zajel v květnu letošního roku na severní smyčce kultovního závodního okruhu Nürburgring rekordní nejrychlejší kolo pro „předokolky“, které má hodnotu 7 min 54 s. Vrátil tak tento titul zpět Renaultu, poté, co mu jej krátce uzmula automobilka Seat se svým Leonem Cuprou 280.  Tato nejostřejší verze Méganu R.S., která přišlo do výroby letos v létě, se prodává jen na 15 vybraných trzích. Na našich webových stránkách jsme si jej podrobně představili 31. května letošního roku. Připomeňme jen, že vůz samozřejmě vychází z přitvrzené verze Cup, ale kromě „válečného zbarvení“ je vylepšen také speciální výfukovou soustavou Akrapovič, tlumiči Öhlins a pneumatikami Michelin Pilot Sport Cup2. U provedení R jsou kvůli maximálnímu odlehčení vymontována zadní sedadla.

Vozy Renault, které získaly titul Sportovní vůz roku, vyhlašovaný časopisem Echappement:

1985 – Renault 5 GT Turbo, 1991 – Renault Clio 16S, 1996 – Renault Spider RS, 2000 – Renault Clio RS, 2007 – Renault Mégane R.S. F1 Team R26, 2008 – Renault Mégane R.S.F1 Team R26.R., 2014 – Renault Mégane R.S. 275 Trophy-RCelkové pořadí letošního ročníku soutěže Sportovní model roku:
       1. Renault Mégane R.S. 275 Trophy-R
       2. Alfa Romeo 4C
       3. Seat Leon Cupra 280 Pack Performance
       4. Audi S1
       5. Porsche Cayman GTS
       6. Peugeot RCZ R
       7. BMW M4
       8. BMW M235i
       9. Subaru WRX STI S
     10. Mini Cooper S

/23.11. 2014/


Roman Poláček


Galerie


Mégane R.S. v neojostřejší limitované edici 275 Trophy-R překonal i mnohem mladší soupeře Na členitém okruhu Nürburgring je Mégane R.S. 275 Trophy-R ve svém živlu Mégane R.S. 275 Trophy-R mezi předokolkami vrátil rekord na severní smyčce Nürburgringu značce Renault
Verze 275 Trophy-R je nejostřejší prodejní Mégane R.S. všech dob. Fešák, že? Pod zadním nárazníkem se skrývá na míru vyvinutá výfuková soustava Akrapovič, která největší měrou přispěla k nárůstu výkonu této verze o 10 k Bílý základní lak, červená kola a boční pruhy a černá střecha autu velmi sluší


Chtěl po vás někdy policicta úplatek?
Ne nikdy
Naznačil, že by chtěl
Ano, ale nedal jsem mu ho
Ano, dal jsem mu ho
Úplatek jsem sám nabídl
Desatero účastníka dopravní nehody. 8. Je-li nutné změnit pozici havarovaných vozidel, obkresli jejich původní postavení.