Renault a Williams od roku 2012 obnoví své legendární partnerství!

Renault Williams

Renault a Williams od roku 2012 obnoví své legendární partnerství!

Renault Sport F1 a Williams s potěšením oznamují dlouhodobou spolupráci při vývoji podvozků a motorů.

Renault Sport F1, divize Renaultu zabývající se šampionátem Formule 1, bude dodávat firmě AT&T Williams úspěšné motory V8 pro sezóny 2012 a 2013.  Kromě toho nově zformovaná aliance zahrnuje několik dalších vzrušujících oblastí spolupráce v oblastech obchodu a marketingu. Pokračování tohoto partnerství se předpokládá i v dalších letech, kdy bude pokračovat vývoj nového energeticky efektivního vidlicového šestiválce přeplňovaného turbodmychadlem. Tento agregát bude představen v roce 2014.

Spolupráce mezi Renault Sport F1 a AT&T Williams je vzrušující příležitostí. Již původní anglo-francouzské partnerství z let 1989-1997 bylo mimořádně úspěšné – vždyť přineslo čtyři jezdecké a pět konstruktérských titulů a 63 vítězství v závodech. Vytvořilo také některé nezapomenutelné momenty devadesátých let, jako například vítězství Nigela Mensela ve v britské velké ceně v roce 1992. Za zmínku jistě stojí také čtyři tituly mistra světa Alana Prosta a souboje mezi Damonem Hillem, Jacquesem Villeneuvem a Michaelem Schumacherem.

Prezident Renault Sport F1 Bernadrd Rey i vedoucí týmu AT&T Frank Williams si uzavřenou dohodou velmi pochvalují. Věří, že se v ní do budoucna skrývá velký potenciál a obrovská příležitost navázat na mimořádně plodnou spolupráci z devadesátých let.
9.7.2011


Roman Poláček


Galerie


Renault - Williams - f1 Renault - Williams Renault - Williams
Renault - Williams


Chtěl po vás někdy policicta úplatek?
Ne nikdy
Naznačil, že by chtěl
Ano, ale nedal jsem mu ho
Ano, dal jsem mu ho
Úplatek jsem sám nabídl
Desatero účastníka dopravní nehody. 3. Zajisti místo výstražným trojúhelníkem.