Renault a Williams od roku 2012 obnoví své legendární partnerství!

Renault Williams

Renault a Williams od roku 2012 obnoví své legendární partnerství!

Renault Sport F1 a Williams s potěšením oznamují dlouhodobou spolupráci při vývoji podvozků a motorů.

Renault Sport F1, divize Renaultu zabývající se šampionátem Formule 1, bude dodávat firmě AT&T Williams úspěšné motory V8 pro sezóny 2012 a 2013.  Kromě toho nově zformovaná aliance zahrnuje několik dalších vzrušujících oblastí spolupráce v oblastech obchodu a marketingu. Pokračování tohoto partnerství se předpokládá i v dalších letech, kdy bude pokračovat vývoj nového energeticky efektivního vidlicového šestiválce přeplňovaného turbodmychadlem. Tento agregát bude představen v roce 2014.

Spolupráce mezi Renault Sport F1 a AT&T Williams je vzrušující příležitostí. Již původní anglo-francouzské partnerství z let 1989-1997 bylo mimořádně úspěšné – vždyť přineslo čtyři jezdecké a pět konstruktérských titulů a 63 vítězství v závodech. Vytvořilo také některé nezapomenutelné momenty devadesátých let, jako například vítězství Nigela Mensela ve v britské velké ceně v roce 1992. Za zmínku jistě stojí také čtyři tituly mistra světa Alana Prosta a souboje mezi Damonem Hillem, Jacquesem Villeneuvem a Michaelem Schumacherem.

Prezident Renault Sport F1 Bernadrd Rey i vedoucí týmu AT&T Frank Williams si uzavřenou dohodou velmi pochvalují. Věří, že se v ní do budoucna skrývá velký potenciál a obrovská příležitost navázat na mimořádně plodnou spolupráci z devadesátých let.
9.7.2011


Roman Poláček


Galerie


Renault - Williams - f1 Renault - Williams Renault - Williams
Renault - Williams


Chtěl po vás někdy policicta úplatek?
Ne nikdy
Naznačil, že by chtěl
Ano, ale nedal jsem mu ho
Ano, dal jsem mu ho
Úplatek jsem sám nabídl
Máte-li ve voze kůži, střezte se ji polít Coca Colou. Její působení kůže nenávratně poškodí. Když už se tak stane, nešetřete vodou. Ihned.