První Dacia Piknik v ČR se blíží!

Setkání majitelů a příznivců vozů Dacia jsou čím dál oblíbenější

Je tomu teprve 10 let, co rumunská značka Dacia za pomoci Renaultu zahájila svoji pozoruhodně úspěšnou obrodu.  Tehdy přišla na trh první generace sedanu Logan a Dacia nejen na rozvojových trzích, ale i v západní Evropě rychle získávala na popularitě. V současné době se jedná o nejrychleji rostoucí značku v Evropě a také o značku s nejmladší modelovou paletou. Tak skvělý poměr ceny a užitné hodnoty prostě u žádné jiné automobilky nenajdete. V letech zuřící ekonomické krize a nejistoty  je tato přednost pochopitelně vítaná dvojnásob…

Popularita vozů Dacia je v Evropě již tak velká, že zde velmi rychle spontánně vznikla komunita jejich majitelů a uživatelů, která mezi sebou začala (zejména pomocí internetu a sociálních sítí) komunikovat. Ukázalo se přitom, že majitelé Dacií se k vlastnictví svého vozu hrdě hlásí a třeba na facebooku má Dacia již přes 1,5 milionu fanoušků! Vlastnictví Dacie prostě může být i vyjádřením životního stylu. K organizování společných setkání Dáciářů se proto přidal i jejich výrobce, který začal ve vybraných zemích pořádat akce pod názvem „Dacia Piknik“. Tyto akce již mají v zahraničí šestiletou tradici a jsou rok od roku populárnější – např. ve Francii se loni konal již 6. ročník tohoto volnočasového odpoledne, kterého se zúčastnilo více než 15 tisíc lidí. Jelikož v České republice se již prodalo více než 33 tisíc Dacií, je zřejmé, že tato značka má i u nás mnoho příznivců. Importér, Renault ČR, se proto rozhodl podobnou akci uspořádat i v Česku.

První ročník českého Dacia pikniku se skuteční v sobotu 21. června od 10:00 do 21:00 hod v prostorách jedinečného místa pro volnočasové aktivity v Šiklově mlýně (www.sikland.cz).

Tato velká akce určená všem majitelům a fanouškům vozů Dacia nabídne na čerstvém vzduchu a v krásném přírodním prostředí celodenní animace zdarma pro celou rodinu a také koncerty českých interpretů jako např. Janka Ledeckého, Ilony Czákové a dalších. Ani na tyto koncerty nikdo nebude potřebovat vstupenku. Pro účast na této akci se majitel vozu Dacia přihlásí po obdržení pozvánky od svého dealera na internetové stránce www.daciapiknik.cz . Uzávěrka registrací je 13.6. 2014.

(15.5. 2014)
Roman Poláček


Galerie


Na Dacia Pikniky se sjíždějí majitelé a příznivci této rumunské značky Na Dacia pikncích se to Logany, Sandery a Dustery jenom hemží... Součástí pikniků jsou i koncerty populárních interpretů. I ty jsou přístupné zdarma.


Chtěl po vás někdy policicta úplatek?
Ne nikdy
Naznačil, že by chtěl
Ano, ale nedal jsem mu ho
Ano, dal jsem mu ho
Úplatek jsem sám nabídl
Při nehodě na dálnici: Místo k zastavení vybírej zásadně za nehodou. Klidně ve větší vzdálenosti.