První český Dacia Piknik se vydařil

První český Dacia pinik měl velký úspěch

Zájem o první český ročník neformálního setkání majitelů a uživatelů vozů Dacia předčil očekávání organizátorů – tuto akci totiž navštívilo celkem 3954 účastníků.  Populární rumunská značka tak důstojně oslavila 10 let svého novodobého účinkování na českém trhu.  První český ročník akce Dacia Piknik se konal v sobotu 21. června 2014 od 10 do 22 h v areálu Šiklova mlýna. Celkem 3954 účastníků se na místo dostavilo v 1064 vozech, z nichž 808 bylo značky Dacia.

Na místě akce byly oficiálně zaregistrovány 2 nové české rekordy. Prvním byl počet vozů značky Dacia zaparkovaných na jednom místě (již zmiňovaných 808 automobilů), druhým pak největší lidské logo značky Dacia v ČR, které bylo vytvořeno z 966 osob. Účastníci této akce dostali pozvánky od blízkých prodejců Dacií (poté, co se zájemci zaregistrovali na internetu), přičemž vstup na akci byl a zdarma, stejně jako občerstvení.  Na Dacia Pikniku vystoupili oblíbení čeští interpreti, například Janek Ledecký, Ilona Czáková a Waby Daněk.O neobyčejném rozsahu této akce svědčí i několik zajímavých čísel – bylo snězeno celkem 988,5 metru piknikové bagety, bylo rozdáno 3954 piknikových balíčků, účastníci v rozlehlém areálu nachodili celkem 9489,6 km, akci zajišťovalo celkem 219 osob (pořadatelů) a na vytyčeném terénním polygonu bylo realizováno celkem 749 jízd Dacií Duster. O tom, že na prvním českém Dacia Pikniku panovala dobrá nálada, nejlépe svědčí přiložené snímky.
(16.7. 2014)


Roman Poláček


Galerie


Dacia Piknik byla určena zejména rodinám s dětmi Značce Dacia fandí i červená Karkulka... O koncerty známých českých zpěváků byl veliký zájem
Na obrovské parkovací ploše se to různými Daciemi jen hemžilo Organizace vytvoření velkého loga Dacia z lidských těl se neobešla bez vysokozdvižné plošiny A zde je působivý výsledek!


Chtěl po vás někdy policicta úplatek?
Ne nikdy
Naznačil, že by chtěl
Ano, ale nedal jsem mu ho
Ano, dal jsem mu ho
Úplatek jsem sám nabídl
Desatero účastníka dopravní nehody. 2. Zjisti, jak je na tom posádka havarovaného vozu.