Policie je nám vzorem...

Policie - LogoPolice - vzor každého správného občana

Michael Čaš, vedoucí dopravního inspektorátu frýdecko-místecké policie  havaroval opilý. Ve snaze vyhnout se trestu se trapně vymlouval na to, že jeho seat toledo řídila osoba jeho blízká. K jeho smůle hned několik svědků potvrdilo, že vůz řídil on sám a že byl na mol.

Pan Čaš si to spočítal skoro dobře, nebýt svědků, tak je možné že by vyvázl bez trestu. Jako vlastník vozidla je povinen ze zákona vědět, kdo řídil a je povinen tuto osobu označit. Ovšem s výjimkou případu, kdy vozidlo řídí osoba jemu blízká, pak nemusí říkat nikomu nic a je na orgánech činných v přestupkovém řízení aby řidiče dostupnými prostředky dohledaly.

Jeho chování bere občanovi iluze o policii (tedy ty iluze, které ještě vůbec mohou komu zbývat) a navíc dává lumpům jemu podobným návod, jak se vyhnout postihu:

Sorry, já neřídil, řídila osoba mě blízká, hledej Šmudlo.

Pan Čaš v tom není sám, dalším příkladem nám všem může být policejní ředitel, pan Vladislav Husák. Jel 190 a prováděl další skvělé kousky na silnici. Jeho jediným postihem bylo, že si sám udělil pokutu ve výši 10.000,- Kč, které věnoval na charitu a odevzdal na 3 měsíce řidičák.

Popojdeme ještě kousek výš. Pan ministr vnitra Františk Bublan se po dálnici projíždí dvoustovkou s odůvodněním, že vlastně může (což pochopitelně nemůže).

Kdybych měl rozepisovat další a další případy, tak bych u počítače seděl déle než je mi milo.

Smyslem této uvahy ale není poukazovat na nešvary, které jsou páchány těmi, kdož by nám měli jít příkladem. Smyslem je ukázat Vám, jak se tyto nešvary odrazí v každodenním životě.

Pavel Drs je normální občan, jako my všichni ostatní. Má svého renaulta espace, který byl jednoho krásného letního dne nesprávně zaparkován. Za stěračem našel lísteček .... a jak reagoval? Koukněte se na obrázky níže v galerii.

A já se ptám: Může mu ve světle toho, jak se chovají policisté někdo něco vyčítat? Nemůže. A tak zbývá jen ocenit jeho smysl pro humor.


Viktor Kazda


Galerie


Reakce na výzvu policie Reakce náčelníka


Chtěl po vás někdy policicta úplatek?
Ne nikdy
Naznačil, že by chtěl
Ano, ale nedal jsem mu ho
Ano, dal jsem mu ho
Úplatek jsem sám nabídl
Desatero účastníka dopravní nehody. 9. Zajisti totožnost automobilů.