Nový Mégane Grandtour lze již objednávat!

Nový Mégane Grandtour je pro český trh mimořádně důležitý model

Značka Renault teď doslova chrlí jednu novinku za druhou, ovšem pro český trh je absolutně nejdůležitější nová generace velmi oblíbeného kombi nižší střední třídy Mégane Grandtour.  O tomto mimořádně elegantním kombíku jsme již psali. Připomeňme si tedy, že díky o 43 mm prodlouženému rozvoru kombi nabídne více místa pro nohy zadních cestujících. Neméně důležitý je samozřejmě i zvětšený zavazadlový prostor se základním objemem 521 l (dle metodiky VDA), přičemž po sklopení zadního sedadla vznikne nákladový prostor s rovným dnem o objemu až 1504 l (opět dle metodiky VDA, v tomto případě měřeno po strop kabiny).  A jestliže bude vůz vybaven i vpřed sklopným opěradlem spolujezdce, vůz bude schopen převážet štíhlé předměty dlouhé až 2,77 m!  Mégane Grandtour přichází na český trh se stejným výběrem motorizací a výbavy, jako jeho kratší sourozenec Mégane (5 benzinových a 5 naftových motorizací a 5 stupňů výbavy vč. sportovní verze GT s aktivním řízením zadních kol 4Control).

A teď to nejdůležitější – ceny nového Renaultu Mégane Grandtour na českém trhu startují na částce 369 900 Kč (příplatek za výrazně prostornější karoserii kombi tedy činí rozumných 30 000 Kč). Za tuto částku získáte vůz se zážehovým motorem SCe 115 (nepřeplňovaný čtyřválec s pětistupňovou převodovkou) a výbavou Life. Ta obsahuje asistent rozjezdu do kopce, tempomat s omezovačem rychlosti, LED denní svícení, el. nastavitelná a vyhřívaná zpětná zrcátka, palubní počítač, manuálně nastavitelnou klimatizaci, el. impulzní ovládání předních oken, sedadlo řidiče s výškovou regulací, rádio s přehrávačem MP3, handsfree Bluetooth a smluvní záruku Renault na 5 let omezenou ujetím 100 000 km. Ještě dodejme, že i uvedená základní verze samozřejmě obsahuje plnou bezpečnostní výbavu zahrnující ABS, ESP a šestici airbagů.

Objednávky na nový atraktivní kombík Mégane Grandtour začali koncesionáři Renaultu přijímat 1. července.  První vozy budou na showroomech k vidění v polovině října. Rodiny i firmy se tedy určitě mají na co těšit!(21.7. 2016)


Roman Poláček


Galerie


Nový Mégane Grandtour se pyšní perfektně vyváženými proporcemi. O čtyři cm prodloužený rozvor ve srovnání s hatchbackem výrazně zlepšuje nabídku prostoru pro nohy zadních cestujících. Kombík sdílí s výchozím hatchbackem karoserii jen po slooupky B, vše za nimi je nové. Designéři tedy nebyli omezováni v rozletu nadměrným unifikačním šetřením a na kvalitě designu je to hodně znát! Zajímavým designérským prvkem je černý D sloupek a elegantně zalomená chromovaná lišta lemující boční okna
Velký, snadno přístupný a variabilní kufr, to je to, oč u rodinných kombi v prvé řadě běží! Po sklopení děleného zadního sedadla nevznikne zcela rovná plocha, což je přijatelná daň za velkou hloubku zavazadlového prostoru v základní konfiguraci Nový prostorný a elegantní kombík nižší středí třídy v Česku jistě ocení jak rodiny, tak i firemní zákazníci


Chtěl po vás někdy policicta úplatek?
Ne nikdy
Naznačil, že by chtěl
Ano, ale nedal jsem mu ho
Ano, dal jsem mu ho
Úplatek jsem sám nabídl
Desatero účastníka dopravní nehody. 7. Dohodni případné svědky.


Link to old english version.