Nabídka Dacie ještě atraktivnější!


Rumunské značce Dacia se na českém trhu mimořádně daří – vždyť ve značkové hitparádě se už tlačí na trojici dlouhodobě nejprodávanějších značek (Škoda, Volkswagen, Hyundai) a mimořádné oblibě se těší jak u živnostníků (zejména s modelem Dokker), tak i u soukromých uživatelů (hlavně Duster, Logan MCV). Její prodejní úspěchy zřejmě i dále porostou, protože Dacia rozhodně neusíná na vavřínech. Proto nyní přichází s dalšími atraktivními novinkami – limitovanou edicí vozů s novou špičkovou výbavou Techroad a rozšířením nabídky pohonných jednotek mimořádně oblíbeného SUV Duster směrem nahoru. 

Na základě Stepwaye (resp. Prestige)

Nový, vrcholný stupeň výbavy Techroad Dacia zavádí u řady Logan MCV (kombi), hatchbacku Sandero, SUV Duster, MPV Lodgy a osobní verze dodávky Dokker. Tato limitovaná výbavová edice (výrobce zatím neuvedl, o kolik exemplářů od každé modelové řady se bude jednat, nebo jak dlouho ji bude nabízet) vzniká na základě dosud špičkového stupně výbavy Stepway, který se vyznačuje zejména oplastováním karoserie na jejich neexponovanějších partiích (spodní část nárazníků, prahy, lemy blatníků) a koly z lehké slitiny nadstandardního rozměru. V případu SUV Duster je výbava Techroad odvozena od dosud nejluxusnější výbavy Prestige.

Nepřehlédnutelné!

Limitovaná edice Techroad je určena náročnějším zákazníkům, kteří kromě bohaté výbavy od svého vozu vyžadují také mimořádně atraktivní vnější i vnitřní vzhled. Vozy této edice se proto nabízí ve dvou speciálních odstínech vnějšího laku – Červená Fusion a Šedá Highlind. Litá kola se specifickým designem kombinujícím leskle stříbrný a černý odstín (šestnáctipalcová v případě Loganu MCV, Sandera, Lodgy a Dokker, sedmnáctipalcová u Dusteru) mají červené středy a zpětná zrcátka zdobí červené proužky. Na bocích karoserie nalezneme plaketku s nápisem TECHROAD (na rámu okna předních dveří, u Dusteru na plastové části předního blatníku). V případě Sandera a Dusteru s červeným odstínem laku mohou na vybraných trzích zdobit spodní partie bočních dveří slušivé šedé polepy se světle šedým a červeným pruhem ve tvaru písmene X. Jak jsme zjišťovali, na našem trhu tento designový prvek bohužel není k dispozici.

Svěží interiér

Výrazné designové zatraktivnění nabízí výbava Techroad také v interiéru. Zde u všech vozů edice Techroad nalezneme červeně zdobené klapky výdechů ventilace v přístrojové desce. U Dusteru se červené proužky objevují také na madlech výplní předních dveří a ve stejném odstínu je vyveden rámeček kolem manžety řadicí páky. Nejvýraznější modifikací interiéru Dacií s výbavou Techroad jsou nepřehlédnutelné textilní potahy kombinující tmavě a světle šedý odstín s pruhy a švy vyvedenými v cihlově červené barvě (stejné, jaká může být na karoserii). U Dusteru jsou potahy opěradel předních sedaček zdobeny i stejnojmenným nápisem, v případě Sandera, Loganu MCV a Lodgy je vyšit nápis výchozí výbavy Stepway.

S bohatou standardní výbavou

Všechny vozy Dacia vyrobené v limitované edicí Techroad se mohou pochlubit bohatou standardní výbavou, která zahrnuje např. parkovací senzory, couvací kameru a samočinnou klimatizaci. V případě Dusteru, který je vlajkovým modelem značky, navíc tato výbava zahrnuje i bezklíčové odemykání a paket City Plus Pack, obsahující sledování slepých úhlů zpětných zrcátek, multi-view kamery monitorující okolí téměř kolem celého vozu a multimediální systém Media Nav Evolution, který je kompatibilní se systémy Apple CarPlay a Android Auto. Nejlevnější Logan MCV Techroad stojí 303 900 Kč (motor 0.9 TCe/66 kW) a Sandero Techroad se stejným motorem přijde na 293 900 Kč. Nejlevnější Duster Techroad je poháněn motorem 1.6 SCe/84 kW a stojí 354 900 Kč. Za 316 900 Kč získáte Lodgy Techroad s motorem 1.6 Sce/75 kW, zatímco stejně motorizovaný Dokker Techroad je k mání za 308 900 Kč. Podrobnější informace o cenách, výbavě i technických údajích samozřejmě získáte na webových stránkách www.dacia.cz  .

Duster dynamický jako nikdy předtím!

Druhá generace oblíbeného SUV Duster nyní přichází se zásadní novinkou na poli pohonných jednotek – zbrusu novým benzinovým čtyřválcem 1.3 TCe. Tento nejmodernější benzinový motor (který Renault vyvinul ve spolupráci s automobilkou Daimler-Benz) nahrazuje dřívější jednotku 1.2 TCe, kterou předčí pružností, kultivovaností i úsporností. Tento motor se již montuje do většiny modelových řad Renaultu (Captur, Megane, Megane Grandtour, Megane GrandCoupé, Scenic, Grand Scenic, Kadjar, Talisman, Talisman Grandtour) a nyní z jeho předností bude těžit i vrcholná modelová řada Dacie. Je jistě potěšující, že Duster má k dispozici obě výkonové verze motoru 1.3 TCe, přičemž obě jsou standardně spojeny se šestistupňovou manuální převodovkou. Přitom již slabší varianta nabízí velmi slibné parametry – výkon 96 kW při 5000 ot./min a točivý moment 240 N.m při 1600 ot./min, což vozu stačí na největší rychlost 191 km/h. Ještě lepší jízdní výkony nabízí ostřejší verze naladěná na 110 kW při 5250 ot./min a 250 N.m při 1700 ot. min. Duster s tímto motorem se chlubí největší rychlostí 200 km/h, což je psychologická meta, na kterou vozy Dacia dosud nikdy nedosáhly. Co se týká hodnoty zrychlení z 0 na 100 km/h, výrobce je bohužel dosud neudává. Vzhledem k příznivé pohotovostní hmotnosti kolem 1,3 t (a velmi slušnému točivému momentu obou motorů) ale odhadujeme, že nepřekročí hranici 10 s. Ještě zbývá dodat, že vždy hovoříme o vozech s pohonem předních kol, jako čtyřkolku Dacii Duster 1.3 TCe zatím nekoupíte. Lze ale očekávat, že i na provedení 4x4 později dojde. A nedivili bychom se, kdyby Renault Dacii Duster časem dopřál i nový trubodiesel 1.7 dCi, to už ale jen spekulujeme… Na závěr ještě dodáváme, že Dacia Duster 1.3 TCe/96 kw je k mání v ceně od 370 900 Kč (výbava Comfort), silnější 1.3 TCe/110 kW se dodává minimálně s výbavou Prestige za 412 900 Kč.

Foto Dacia

(8.4. 2019)

Roman Poláček


Galerie


Celá flotila Dacií Techroad pěkně pohromadě... Dacia Duster Techroad Dacia Duster Techroad
Tyto slušivé polepy má Duster Techroad pouze na některých trzích, ten český mezi ně bohužel nepatří Štítek TECHROAD má Duster nalepený na plastovém dílu předního blatníku Dacia Duster Techroad
Dacia Duster Techroad Dacia Duster Techroad Dacia Sandero Techroad
Dacia Sandero Techroad, u nás ale bude bez okrasného polepu spodku dveří Dacia Sandero Techroad Dacia Sandero Techroad
Dacia Logan MCV Techroad Dacia Logan MCV Techroad Dacia Lodgy Techroad
Dacia Lodgy Techroad Dacia Lodgy Techroad (sedmimístná verze) Dacia Lodgy Techroad (sedmimístná verze)
Dacia Dokker Techroad Dacia Dokker Techroad Dacia Dokker Techroad


Chtěl po vás někdy policicta úplatek?
Ne nikdy
Naznačil, že by chtěl
Ano, ale nedal jsem mu ho
Ano, dal jsem mu ho
Úplatek jsem sám nabídl
Desatero účastníka dopravní nehody. 5. Zraněným poskytni první pomoc.