Montáž pylového filtru na Renault Thalia

Renault ThaliaUž mě nebavilo koukat na ten binec v autě co šel ventilátorem a tak jsem začal pátrat jak na to. Obrátil jsem se na autorizovaný servis - nevíme jestli tam filtr půjde, musíme to rozebrat - cena by prý byla 1000Kč. Neměli však na mě čas. Navštívil jsem jiný servis - podle VIN kodu našli v počítači, že do mé Tálky to nejde - jedině vyměnit celý větrák za 10 000Kč  Minulý týden jsem potkal na silnici divočáka - a Tálka skončila v servisu - škoda 39 500.-Kč. A tak když jsem byl týden bez vozu měl jsem čas pátrat na netu.

Stáhnul jsem manuál na Clio, Megana a jal se študovat. A když jsem zjistil, kde by se měl filtr nacházet, vyrazil jsem na věc  A zjistil jsem , že filtr tam půjde - je to tam připravené - jen filtr koupit a namontovat. Vyrazil jsem do KV Kelly, kde jsme s prodavačem dle katalogu zjistili, že na Tálku filtr není uveden. A co takhle z Clia ? Šáhnul do regálu pro pylový filtr - vyšli jsme ven k autu - během 10min tam byl filtr nasazený a ja vypláznul 324Kč a valil jsem to zase domů.

Jak tedy na to?

Při pohledu na motor je kryt na levé straně pod oknem. Níže uvedený popis prací provádíme při otevřené kapotě motoru.

1) plastový šroubek opatrně pootočit  asi o 45 stupňů a tím se uvolní a mírně nadzvedne. Nehtem či šroubovákem plastový šroubek vytáhneme úplně ven.

2) Uvolníme západky a mírným tahem k sobě zatáhneme levý díl krytu ( ten menší ) . Asi jen 5cm směrem od okna. VÍCE NETAHAT  - JEŠTĚ KRYT DRŽÍ NA JEDNOM MÍSTĚ !!!!!!!!!!!!!!!!

3) Za pantem přední kapoty  je poslední uchycení krytu přes plastový kolíček do blatníku – opatrně uvolnit třeba šroubovákem. Nyní opatrně tahem k sobě vytáhneme kryt úplně ven.

4) Vyndaný a otočený kryt

5) Nyní vidíme motor ventilátoru. Napravo od motoru ventilátoru  - jak je vidět na obr. Je kousek od  konektoru  šroubek na 6ku klíček. Pokud tam šroubek není, tzn. že víčko je lepené a pylový filtr tam dle servisu nejde! Ten kdo tam šroubek má, tak ho klíčkem vyšroubuje a víčko se mírně nadzvedne a tahem k sobě se vytáhne.

6) Vyndaná krytka pylového filtru

7) Vložený pylový filtr – životnost 20 000 – 30 000km , dle prodejce

8) Krabice od filtru , který jsem koupil za 324Kč


Josef Haupt


Galerie


Obrázek 1 Obrázek 2 Obrázek 3
Obrázek 4 Obrázek 5 Obrázek 6
Obrázek 7 Obrázek 8


Chtěl po vás někdy policicta úplatek?
Ne nikdy
Naznačil, že by chtěl
Ano, ale nedal jsem mu ho
Ano, dal jsem mu ho
Úplatek jsem sám nabídl
Máte nějaký zajímavý návrh, dotaz nebo prostě jen chcete pokecat? Registrujte se na Renault Club forum.