Dacia Piknik opět s rekordní účastí

Letošní Dacia Piknik navštívilo rekordní množství účastníkůV sobotu 16. června 2018 se v Šiklově mlýně konal již čtvrtý ročník neformálního setkání majitelů a uživatelů vozů Dacia zvaný Dacia Piknik. 

Podobné akce, určené zejména pro rodiny s dětmi, importéři značky Dacia připravují i v jiných evropských zemích. Českého Dacia Pikniku se rok od roku účastní více vozů i lidí a poměru k počtu obyvatel našeho státu mají rekordní účast. Vstup na akci mají registrovaní účastníci zdarma a vždy se mohou těšit na pestrý program. Každý účastník navíc při příchodu získá piknikový balíček. Letos se do Šiklova Mlýna dostavilo celkem 7712 účastníků, kteří sem přijeli v 1797 vozech Dacia. Účast registrovaných účastníků byla téměř stoprocentní, což je rovněž zajímavý fenomén této jedinečné akce. Nic podobného ve srovnatelném rozsahu totiž importér žádné jiné značky v ČR nepořádá.

A jaký byl letošní program? Stejně jako loni se konaly velmi oblíbené testovací jízdy na terénní testovací trati. A jelikož letos se zde proháněl nový Duster, zájem návštěvníků byl opravdu enormní, takže pořadatelé nakonec museli ještě jednu terénní trať přidat – za celý den se tak mohlo uskutečnit neuvěřitelných 832 jízd. Jako každý rok se samozřejmě nezapomnělo ani na kulturu – o to se postarala populární kapela Chinasky. Již potřetí byl mediálním partnerem celé akce motoristický časopis Svět motorů. Na svém stánku redaktoři časopisu pořádali různé soutěže a odpovídali na dotazy svých čtenářů. Nejstarší zúčastněný automobil byla Dacia 1300 z roku 1972, naopak nejnovější přítomný vůz této značky si majitel pořídil jen před několika dny. Na akci byly přítomny také partneři českého zastoupení Dacie, firmy Alcar a Nokian Tyres. Tradičně nechyběly ani soutěže pro celou rodinu, do kterých se zapojili děti, jejich rodiče i prarodiče. V neposlední řadě český importér Dacie i návštěvníci Dacia Pikniku podpořili i dvě dobročinné akce – koupi vysokotlaké „wapky“ s ohřevem vody pro slony v liberecké ZOO a poskytnutím vozu Dacia také podporu tzv. Tiché kavárny, ve které jsou zaměstnáni neslyšící.

A na závěr ještě několik zajímavých čísel ze světa Dacie:

První ročník českého Dacia Pikniku, konaného v roce 2014, se zúčastnilo 3954 návštěvníků a 808 vozů Dacia. O rok později to bylo již 6209 osob a 1327 vozů, v roce 2017 byla obdobná čísla 7121 a 1627. Pro účast na Dacia pikniku se majitel vozu Dacia po obdržení pozvánky od svého koncesionáře přihlásí na internetové stránce www.daciapiknik.cz.
Vozy značky Dacia se v současné době prodávají ve 44 zemích světa. Od roku 2004 se celosvětově prodalo již 4,8 milionu automobilů této značky a od roku 2010 více jak 1,1 milionu modelu Duster. Tento vůz je v Evropě třetí nejprodávanější v prodeji soukromé klientele ve svém segmentu a model Sandero je Evropě dokonce nejprodávanějším vozem soukromé klientele za rok 2017.
Co se týče České republiky, od roku 2004 se zde prodalo více než 80 000 automobilů značky Dacia a od roku 2010 se u nás prodalo přes 23 000 Dusterů. Velmi populární je také model Dokker, který čeští zákazníci zakoupili již v počtu převyšující 9000 vozů. Co se týče loňského roku, Dacia se v ČR stala třetí nejprodávanější značkou soukromé klientele (více jak 15 000 vozů) a Dokker se na českém trhu stal nejprodávanější osobní dodávkou. Sandero zase získalo bronzovou příčku ve třídě malých vozů (segment B). Na českém trhu s ojetými vozy se navíc modely Dacia mohou pochlubit nejvyšší zůstatkovou hodnotou. Stále rostoucí popularitu značky Dacia u českých zákazníků potvrzují i české facebookové stránky Dacie, které již mají 43 000 sledujících.
(23.7. 2018)

Roman Poláček


Galerie


Letošní český Dacia Piknik měl opět rekordní účast K vidění byla samozejmě i současná nabídka značky Koncert populární skupiny Chinasky měl velkou návštěvnost
Testovací Dustery nové generace se na terénní trati celý den nezastavily... Pochopitelně nemohly chybět ani půvabné hostesky Rodiny plnily různé soutěžní úkoly, při kterých si přišly na své hlavně děti
Bez kvalitního občerstvení to nejde! Součástí akce byla i bohatá tombola, ceny samozřejmě souvisely se značkou Dacia Návštěvníky přivítal generální ředitel Renaultu ČR, ing. Zdeněk Grunt


Chtěl po vás někdy policicta úplatek?
Ne nikdy
Naznačil, že by chtěl
Ano, ale nedal jsem mu ho
Ano, dal jsem mu ho
Úplatek jsem sám nabídl
Desatero účastníka dopravní nehody. 4. V případě nutnosti volej nejprve hasiče, záchrannou službu, pak policii.