Alain Prost - nový vyslanec značky Renault

Čtyřnásobný mistr světa Formlule 1 Alain Prost má s Renaultem hodně společného

Spolupráce Alaina Prosta s Renaultem trvá již od roku 1976.  Letos ovšem získala novou dimenzi, protože Prost vložil všechny své zkušenosti, profesionalitu a věhlas do služeb této společnosti a jeho vozidel. Zúčastní se totiž několika sportovních automobilových beneficí pořádaných Renaultem, kde bude plnit roli řidiče a reprezentanta značky. Prost k tomu řekl: Historie Renaultu je těsně spjata s motosportem a já jsem s touto značkou hluboce spojený. Vždyť právě s ní jsem dosáhl některé ze svých největších sportovních úspěchů v mé kariéře. Tento úkol jsem proto přijal s potěšením a hodlám se jej zhostit s co možná největší profesionalitou.

Carlos Tavares, provozní ředitel Renaultu, se k tomu vyjádřil: Jsme velmi potěšeni, že Alain Prost přijal roli vyslance naší značky. Jako čtyřnásobný mistr světa Formule 1, známý po celém světě svou technickou odborností, je Alain bezesporu jeden z nejnáročnějších zákazníků, kterého kdy Renault měl! Je to ta nejlépe kvalifikovaná osoba pro rozhovory o pokroku, kterého naše značka v posledních několika letech dosáhla na poli kvality, technologických inovací a výkonnosti.

Poprvé bylo možné Alaina Prosta v jeho nové roli spatřit za volantem Renaultu (Dacie) Duster 23. února v Závodu hvězd pořádaného v Moskvě. Zde Profesor (přezdívka Alaina Prosta, kterou si ve Formuli 1 vysloužil za svůj vždy velmi promyšlený a ukázněný styl jízdy a taktiku) poprvé  vystupoval coby nový vyslanec a reprezentant značky Renault.

Alain Prost a Renault v krátkém ohlédnutí:

1976 - mistr Francie Formule Renault
1977 - mistr Evropy Formule Renault
1981 - pilot Formule 1 týmu Renault-Elf. První vystup na stupně vítězů ve Velké ceně Argentiny. První vítězství ve velké ceně Francie.
1982 - Vítězství v prvních dvou Velkých cenách této sezóny. Čtvrtý nejúspěšnější pilot.
1983 - V mistrovství světa F1 obsadil druhé místo
1993 - Mistr světa F1 s vozem Williams-Renault
2009 - První závod d´Andros s Dacií Duster
2012 – Vítězství v seriálu Trophée d´Andros s vozem Dacia Lodgy Glace

 

 (25. 3. 2012)

 

 

 


Roman Poláček


Galerie


Alain Prost bude po celý rok 2012 zastávat funkci vyslance značky Renault Alain Prost v roce 1981. Foto pořízeno při Velké ceně Francie F1 Rok 1981 - Velká cena Itálie v Monze. Vítěz Alain Prost.
Foto z roku 1976 - Alain Prost ve Formuli Renault na okruhu v Le Mans Alain Prost se i v současné době těší velké popularitě u novinářů i fanoušků motorsportu Alain Prost na snímku z loňského roku


Chtěl po vás někdy policicta úplatek?
Ne nikdy
Naznačil, že by chtěl
Ano, ale nedal jsem mu ho
Ano, dal jsem mu ho
Úplatek jsem sám nabídl
Máte-li ve voze kůži, střezte se ji polít Coca Colou. Její působení kůže nenávratně poškodí. Když už se tak stane, nešetřete vodou. Ihned.


Link to old english version.