Alain Prost - nový vyslanec značky Renault

Čtyřnásobný mistr světa Formlule 1 Alain Prost má s Renaultem hodně společného

Spolupráce Alaina Prosta s Renaultem trvá již od roku 1976.  Letos ovšem získala novou dimenzi, protože Prost vložil všechny své zkušenosti, profesionalitu a věhlas do služeb této společnosti a jeho vozidel. Zúčastní se totiž několika sportovních automobilových beneficí pořádaných Renaultem, kde bude plnit roli řidiče a reprezentanta značky. Prost k tomu řekl: Historie Renaultu je těsně spjata s motosportem a já jsem s touto značkou hluboce spojený. Vždyť právě s ní jsem dosáhl některé ze svých největších sportovních úspěchů v mé kariéře. Tento úkol jsem proto přijal s potěšením a hodlám se jej zhostit s co možná největší profesionalitou.

Carlos Tavares, provozní ředitel Renaultu, se k tomu vyjádřil: Jsme velmi potěšeni, že Alain Prost přijal roli vyslance naší značky. Jako čtyřnásobný mistr světa Formule 1, známý po celém světě svou technickou odborností, je Alain bezesporu jeden z nejnáročnějších zákazníků, kterého kdy Renault měl! Je to ta nejlépe kvalifikovaná osoba pro rozhovory o pokroku, kterého naše značka v posledních několika letech dosáhla na poli kvality, technologických inovací a výkonnosti.

Poprvé bylo možné Alaina Prosta v jeho nové roli spatřit za volantem Renaultu (Dacie) Duster 23. února v Závodu hvězd pořádaného v Moskvě. Zde Profesor (přezdívka Alaina Prosta, kterou si ve Formuli 1 vysloužil za svůj vždy velmi promyšlený a ukázněný styl jízdy a taktiku) poprvé  vystupoval coby nový vyslanec a reprezentant značky Renault.

Alain Prost a Renault v krátkém ohlédnutí:

1976 - mistr Francie Formule Renault
1977 - mistr Evropy Formule Renault
1981 - pilot Formule 1 týmu Renault-Elf. První vystup na stupně vítězů ve Velké ceně Argentiny. První vítězství ve velké ceně Francie.
1982 - Vítězství v prvních dvou Velkých cenách této sezóny. Čtvrtý nejúspěšnější pilot.
1983 - V mistrovství světa F1 obsadil druhé místo
1993 - Mistr světa F1 s vozem Williams-Renault
2009 - První závod d´Andros s Dacií Duster
2012 – Vítězství v seriálu Trophée d´Andros s vozem Dacia Lodgy Glace

 

 (25. 3. 2012)

 

 

 


Roman Poláček


Galerie


Alain Prost bude po celý rok 2012 zastávat funkci vyslance značky Renault Alain Prost v roce 1981. Foto pořízeno při Velké ceně Francie F1 Rok 1981 - Velká cena Itálie v Monze. Vítěz Alain Prost.
Foto z roku 1976 - Alain Prost ve Formuli Renault na okruhu v Le Mans Alain Prost se i v současné době těší velké popularitě u novinářů i fanoušků motorsportu Alain Prost na snímku z loňského roku


Chtěl po vás někdy policicta úplatek?
Ne nikdy
Naznačil, že by chtěl
Ano, ale nedal jsem mu ho
Ano, dal jsem mu ho
Úplatek jsem sám nabídl
Desatero účastníka dopravní nehody. 10. Pokud je to možné, zajisti průjezdnost kritického místa.