26. Sraz Renault Clubu Česká republika 17.-19.6.2011

26. Sraz Renault Clubu Česká republika 17.-19.6.2011

Vážení příznivci automobilů Renault

Dovolte abychom Vám touto cestou oznámili že ve dnech 17.-19.6.2011(Pá,So, Ne) se uskuteční 26. sraz všech členů a příznivců Renault klubu a automobilů Renault vůbec. Sraz se bude konat v Jedovnici, v autokempinku Olšovec, který je pro nás v tomto termínu rezervován. Kemp se nachází přibližně 25 km severně od Brna, 220 km od Prahy a 156 km od Bratislavy. Příjezd ze směru od Brna bude značený, abyste nezabloudili (což byste stejně nezabloudili :-).

Nejprve krátký úvod pro ty, co s námi pojedou poprvé

Na našich srazech se scházejí lidé, kteří mají rádi auta naší značky. Je jedno, jestli mají auto nové, staré, nablýskané, zašlé, tuningový skvost nebo veterána. Dovedeme ocenit každou z uvedených kategorií. Ještě více nám ale záleží na tom, abyste se všichni dobře bavili. Vítáni jsou jak jednotlivci tak páry, mladí i dlouho dospělí a samozřejmě i rodiny s dětmi, protože i pro ně máme přichystaný program.

...a něco pro ty, kteří s námi jedou po x-té - letos čekejte změny

při uplynulých srazech jste si s námi vyzkoušeli jaké to je řídit auto, které si dělá z Vašich bohulibých úmyslů měnit směr dobrý den a na každé natočení volantu má vlastní názor, vyzkoušeli jste si, jaké to je když vy hot a auto čehý, lezli jste s námi na skálu, co je hodně špičatá, vyzkoušeli jste si poslední model simulátoru opice, taky jak se jezdí zručka s žigulem, ale především (a v to pevně doufám) jste si s námi vždy užili spoustu srandy a pohody). Vždycky se snažíme, aby bylo něco nového, neotřelého. To neotřelé otřeme na sraze a na další sraz vymýšlíme zase další ptákoviny. Co však pro Vás bude určitě změna je to, že letošní pojetí srazu bude mnohem klidnější, než jste zvyklí z minulosti. Čtěte dál.

Jak to tedy na 26. sraze Renault Clubu bude?

Protože tentokrát měníme kemp, změníme i některé drobnosti v programu tak, abychom se pohodlně a hlavně bezpečně s našimi auty pobavili.

Samozřejmě, že nebude chybět Čumjízda (Info pro nováčky: Čumjízda je tradičně oddychová záležitost, kde se může zapojit celá rodina a manželé neřeší problém, kde je vpravo a kde je vlevo, případně kde si kdo myslí, že je pravá a kde levá.) Občas Čumjízdu zakomponujeme do Orienťáku a to je teprve šlágr :o). 

Orienťák

To je jedna z našich oblíbených kratochvílí, správně se jí říká orientační závod. Mohou ho jet úplně všichni, tedy i ti, kdo nikdy žádný podobný závod nejeli. Jezdí se podle pravidel silničního provozu, podle itineráře, který vám říká, kudy máte jet a kudy ne a podle mapy 1:100.000. Taky je dobře mít s sebou tužku, kousek papírku, pauzák a může se hodit i baterka (pokud vás při orienťáku zavedeme do nějaké temné jeskyně - i procházka příjemnými místy totiž může být součástí této orientačně výletní akce) 

Zručka

Sobota začne srazovou klasikou. Jízdou zručnosti.

Po obědě vypukne klasická spanilá jízda, kterou povedou veteráni (budou mít také vyhrazené místo na parkovací ploše) a po ní Vy vypuknete na trasu druhého orientačního závodu. Obvykle se stává, že nesprávný průjezd znamená delší trasu, tentokrát to však platit nebude. Ti, co pojedou správně, si trasu užijí déle.

...a Vaše ratolesti

V sobotu ráno, zahájíme rozpravou, po které následuje jízdy zručnosti. Zatímco Vy budete krotit koně pod kapotou, o Vaše děti se budeme starat my. Máme pro ně připravenou prima zábavu a soutěže.  

Večerní pokec s vůní kouře

Ti z Vás, kdo mají rádi grilování pod širým nebem nechť si na večer připraví propriety, sejdeme se u grilu už v 18.00 hodin. Kdo griluje méně rád, může se uchýlit do místního stravovacího zařízení. Kdo griluje rád, ale nechce s sebou tahat gril a naložené maso, nechť zví, že s sebou povezeme grily 3 a na ty se snad nějak vejdeme - s pomocí dalších, kdo si s sebou tuto báječnou vymoženost přivezou také. Kdo vezme útokem nějaký supermarket, bude mít naložené maso za pár minut. Těšíme se na staré i nové známé. Každý kdo má rád Renaulty, má u našeho stolu místo.

Neděle - vítězové a veteráni

V neděli kolem poledního, až se zotavíme z náročného večera, noci, nebo někteří rána, vypukne vyhlášení vítězů a předávání cen.

Na nedělní odpoledne pak máme připravenu veteránskou testaci pro naše veteránisty. Zájemci o testaci, nechť se před srazem ohlásí, nejlépe telefonicky nebo e-mailem.

Program:

pátek:

příjezd a ubytování, seznámení s programem srazu

20:00 slavnostní zahájení srazu

21:00 rozprava před startem a start prvního orientačního závodu

sobota:

8:00 snídaně

9:00 zahájení soutěžního dne

9:30 první jízda zručnosti a soutěž pro děti

12:00oběd

13:15 spanilá jízda

14:45 druhý orientační závod a čumjízda

Po dojezdu zručka

18.00 všeobecná grill párty :-)

neděle:

ráno, jak kdo vstane po náročné noci

12:00 vyhlášení výsledků a předání cen poskytnutých našimi partnery

14:00 klubová veteránská testacezměna programu vyhrazena

Ubytování a stravování

To nejdůležitější nakonec. Na začátku jsem psal, že máme rezervovaný pro naše potřeby kemp. Platí to obecně pro celou naši akci. Rezervaci ubytování si musíte ale každý provést sám, a to na tel čísle: 516 442 134  nebo 725 896 488.  Dobře Vám radím, dlouho s tím neotálejte. Jednou z možností je také rezervace prostřednictvím e-mailu kemp@olsovec.cz .

Účastnický poplatek

Účastnický poplatek je stanoven ve výši 240 Kč/auto pro členy klubu a 390 Kč/auto pro nečleny. Účastníci, kteří přijedou s vozy staršími než 25 let, mají účast na sraze zdarma (jsou zproštěni platby účastnického poplatku). Poplatek se bude vybírat v místě konání a zahrnuje možnost účastnit se všech soutěží a losování. Výsledky soutěží se započítávají do ročního hodnocení Mistr Renault. Účastníkům doporučujeme příjezd v pátek odpoledne.

Těšíme se na Vás


Partnery srazu jsou společnosti Renault ČR a.s., TOTAL Česká republika s.r.o., Brzdové centrum FERODO, Autoservis Vašenda s.r.o. Renaultdíly Vojkov, Autoavant družstvo  a další, kteří věnovali do soutěží a tomboly ceny v hodnotě mnoha desítek tisíc korun. Pod tímto odkazem naleznete pravidla pro soutěže pořádané klubem

Diskuse o sraze je zde


Viktor Kazda


Galerie


... na startu ... na ploše ...vyhrává, komu chytne dřív :-)
David a Goliáš setkání Tuning


Chtěl po vás někdy policicta úplatek?
Ne nikdy
Naznačil, že by chtěl
Ano, ale nedal jsem mu ho
Ano, dal jsem mu ho
Úplatek jsem sám nabídl
Při nehodě na dálnici: Teprve v okamžiku, kdy je provoz zcela zastaven, běž k havarovaným vozům.