Novela zákona o provozu na pozemních komunikacích

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Novela zákona o provozu na pozemních komunikacích

Příspěvek od DDT » stř lis 30, 2005 12:44

Milí Renaulťáci,
zde můžete diskutovat o změnách, které nám nový zákon přináší.

Některé změny jsou fajn, nad jinými budeme skřípat zuby.

Co Vás zaujalo?



Související článek:
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

radim007
Starting member
Příspěvky: 51
Registrován: pát zář 02, 2005 10:40

Re: Novela zákona o provozu na pozemních komunikacích

Příspěvek od radim007 » stř lis 30, 2005 12:59

DDT píše:Milí Renaulťáci,
zde můžete diskutovat o změnách, které nám nový zákon přináší.

Některé změny jsou fajn, nad jinými budeme skřípat zuby.

Co Vás zaujalo?
Ahoj, mne teda jenom zajímá, proč třeba do toho utváření zákona nemohou mluvit Ti o kterých to je, tzn. řidiči. Je to o nás bez nás :roll:


Související článek:

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona o provozu na pozemních komunikacích

Příspěvek od DDT » stř lis 30, 2005 13:01

radim007 píše:
DDT píše:Milí Renaulťáci,
zde můžete diskutovat o změnách, které nám nový zákon přináší.

Některé změny jsou fajn, nad jinými budeme skřípat zuby.

Co Vás zaujalo?
Ahoj, mne teda jenom zajímá, proč třeba do toho utváření zákona nemohou mluvit Ti o kterých to je, tzn. řidiči. Je to o nás bez nás :roll:


Související článek:
Neumím si představit, jak bys to chtěl udělat?
V našem systému se domokracie vykonává prostřednictvím námi volených zástupců... tedy parlamentu. Koho jsme si zvolili, toho máme a ten naším jménem na základě mandátu jedná.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Vlky
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 19, 2005 18:55

Re: Novela zákona o provozu na pozemních komunikacích

Příspěvek od Vlky » stř lis 30, 2005 13:06

Opravdu je ta minimalni castka za pokutu na miste 1500Kc ? Neni to preklep ?
Megane Break 14/16V rv. 2002

Uživatelský avatar
Williams
Člen RCČR
Příspěvky: 180
Registrován: stř pro 31, 2003 12:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Williams » stř lis 30, 2005 13:17

Neco mi prijde u toho bodoveho systemu prehnane a neco mi tam chybi... Treba k drzeni mobilu zajizdy bych pridal drzeni zapalene cigarety (asi si dokazeme vsichni predstavit co udela clovek kterymu spadne vajgl do klina)... :roll:
Renault Clio Williams 2.0 -> Renault Clio Sport 2.0 Ph1 -> Clio Cup Ph2 http://www.cliosport.cz

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona o provozu na pozemních komunikacích

Příspěvek od DDT » stř lis 30, 2005 13:20

Vlky píše:Opravdu je ta minimalni castka za pokutu na miste 1500Kc ? Neni to preklep ?
Je to opravdu tak :-(
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Williams
Člen RCČR
Příspěvky: 180
Registrován: stř pro 31, 2003 12:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona o provozu na pozemních komunikacích

Příspěvek od Williams » stř lis 30, 2005 13:26

DDT píše:
Vlky píše:Opravdu je ta minimalni castka za pokutu na miste 1500Kc ? Neni to preklep ?
Je to opravdu tak :-(
Ehh, takze kdyz jednou za krasneho slunecneho dne zapomenes zapnout svetla a zrovna te drapnou tak to mas za 1500... To je fajn.. 8)
Renault Clio Williams 2.0 -> Renault Clio Sport 2.0 Ph1 -> Clio Cup Ph2 http://www.cliosport.cz

kik
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: pát zář 30, 2005 15:07
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kik » stř lis 30, 2005 13:33

Tak to potěš pádlo ... ještě že jsem zvyklej svítit celej rok 8)
Renault Megane Scenic 1,6e, r.v. 98 [img]http://images.spritmonitor.de/181281_5.png[/img]

Uživatelský avatar
Williams
Člen RCČR
Příspěvky: 180
Registrován: stř pro 31, 2003 12:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Williams » stř lis 30, 2005 13:38

kik píše:Tak to potěš pádlo ... ještě že jsem zvyklej svítit celej rok 8)
To ja taky, ale parkrat do mesice se mi proste stane ze zapomenu a zjistim to az po chvilce jizdy nebo kdyz na me nekdo blikne... :wink:
Renault Clio Williams 2.0 -> Renault Clio Sport 2.0 Ph1 -> Clio Cup Ph2 http://www.cliosport.cz

Uživatelský avatar
Gib
Advanced member
Příspěvky: 256
Registrován: ned dub 17, 2005 22:10
Bydliště: Československo

No,

Příspěvek od Gib » stř lis 30, 2005 13:40

mozno ma tu niekto "ukamenuje" ale toto je pre mna super sprava. Bodovy system poznam z Australie a tam vodici jazdia naozaj ohladuplne a uuuplne inak ako u nas (CZ a SVK). Ked som sa vratil na nase cesty, prve tyzdne mi mraz behal po chrbte pri kazdej jazde :shock: Vlastne sa to neda ani porovnat. Len neviem, ci to bude len tym bodovym systemom alebo ludmi.

Kazdopadne verim, ze toto prinesie viac ohladuplnosti a bezpecnosti na cestach :!:

Re: svietenie - aj tak som svietil vzdy a po cely rok :wink:
Mazda 6 GY 2.0i F/L 108 kW (Mio C520 iGO8) ZOOM-ZOOM
Bejvavalo: Laguna 2000 1.9dTi

kik
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: pát zář 30, 2005 15:07
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kik » stř lis 30, 2005 13:40

Williams píše:
kik píše:Tak to potěš pádlo ... ještě že jsem zvyklej svítit celej rok 8)
To ja taky, ale parkrat do mesice se mi proste stane ze zapomenu a zjistim to az po chvilce jizdy nebo kdyz na me nekdo blikne... :wink:
No a když budou cajti rychlejší než nějakej blikač tak to máš za pěkných 1500,- + body dolu, takhle zapomeneš víckrát a můžeš dát auto do stodoly a jedit busem :cry:
Renault Megane Scenic 1,6e, r.v. 98 [img]http://images.spritmonitor.de/181281_5.png[/img]

Uživatelský avatar
Gib
Advanced member
Příspěvky: 256
Registrován: ned dub 17, 2005 22:10
Bydliště: Československo

Příspěvek od Gib » stř lis 30, 2005 13:43

kik píše:
Williams píše:
kik píše:Tak to potěš pádlo ... ještě že jsem zvyklej svítit celej rok 8)
To ja taky, ale parkrat do mesice se mi proste stane ze zapomenu a zjistim to az po chvilce jizdy nebo kdyz na me nekdo blikne... :wink:
No a když budou cajti rychlejší než nějakej blikač tak to máš za pěkných 1500,- + body dolu, takhle zapomeneš víckrát a můžeš dát auto do stodoly a jedit busem :cry:
No nedaj policajtom sancu a jednoducho zapni svetla, ked sadnes do auto a nastartujes. Mozes zacat trenovat uz teraz a od 1.7.2006 to bude pre teba uz len rutina :wink:
Mazda 6 GY 2.0i F/L 108 kW (Mio C520 iGO8) ZOOM-ZOOM
Bejvavalo: Laguna 2000 1.9dTi

Uživatelský avatar
Charon
Člen RCČR
Příspěvky: 286
Registrován: pon srp 08, 2005 12:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Charon » stř lis 30, 2005 13:49

Čekají nás pěkné časy :P :lol:
Renault Megane II 2.0 16V 3dv.
Renault Megane I 1.6e Cabrio

Uživatelský avatar
kšanda
Člen RCČR
Příspěvky: 2744
Registrován: úte úno 08, 2005 22:09
Bydliště: Praha - Zahradní Město -> Orlické Záhoří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kšanda » stř lis 30, 2005 13:50

jestli se nepletu tak za svícení se body nestrhávaj. a to s těma chodcema si nejsem moc jistej jak budou praktikovat.já chodcům zastaviju jen na silnicích kde se jezdí pomalu. jinda nezastavuju, protože se bojim o svůj zadek
Prej jen francouzi dělaj auta pro lidi. Ale co my prasata?
exRENAULT 21 nyní MITSUBISHI PAJERO r.v. 98 2,5 Td
co nejde silou, jde silou eště větší proto 4x4

Uživatelský avatar
iwi
Člen RCČR
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 10, 2004 08:25
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od iwi » stř lis 30, 2005 13:52

Njn co se dá dělat jednou to odklepli tak se podle toho musíme zařídit. Taky jediné co mi nejde do hlavy jsou ti chodci. Už několkrát se mi "vrhnul" chodec pod kola a měl jsem co dělat abych zastavil. Někteří si holt absolutní přednost na přechodu překládají po svém.
Renault
Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW
Scénic 2.0i - prodáno

Uživatelský avatar
Charon
Člen RCČR
Příspěvky: 286
Registrován: pon srp 08, 2005 12:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Charon » stř lis 30, 2005 13:54

kšanda píše:jestli se nepletu tak za svícení se body nestrhávaj. a to s těma chodcema si nejsem moc jistej jak budou praktikovat.já chodcům zastaviju jen na silnicích kde se jezdí pomalu. jinda nezastavuju, protože se bojim o svůj zadek
A představ si přechody na Václaváku nebo u Kotvy, mezi sedmou ranní
a desátou večer tam neprojedeš pokud mezi chodce nestrčíš čumák auta.
Renault Megane II 2.0 16V 3dv.
Renault Megane I 1.6e Cabrio

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » stř lis 30, 2005 14:02

iwi píše:Njn co se dá dělat jednou to odklepli tak se podle toho musíme zařídit. Taky jediné co mi nejde do hlavy jsou ti chodci. Už několkrát se mi "vrhnul" chodec pod kola a měl jsem co dělat abych zastavil. Někteří si holt absolutní přednost na přechodu překládají po svém.
Je velký omyl domnívat se, že chodec má absolutní přednost.
Chodec se musí chovat tak, aby vám umožnil dát mu přednost. On sám vás může omezit ale ne ohrozit. V tom spočívá pointa.

Pokud vám chodec skočí pod auto rozhodně se nechová v souladu s předpisy. Tímto způsobem si nesmí přednost vynucovat.

Správně to má fungovat tak, že chodec musí dát najevo, že hodlá přejít v místě k tomu určeném vozovku a vy jste, pokud to podmínky dovolují umožnit mu přejít.
To znamená: Vidím-li chodce na přechodu, který zcela zjevně hodlá přejít vozovku a mám-li možnost mu to umožnit, musím tak učinit.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Gib
Advanced member
Příspěvky: 256
Registrován: ned dub 17, 2005 22:10
Bydliště: Československo

Příspěvek od Gib » stř lis 30, 2005 14:03

iwi píše:Njn co se dá dělat jednou to odklepli tak se podle toho musíme zařídit. Taky jediné co mi nejde do hlavy jsou ti chodci. Už několkrát se mi "vrhnul" chodec pod kola a měl jsem co dělat abych zastavil. Někteří si holt absolutní přednost na přechodu překládají po svém.
Priatelia, naozaj je to asi len v ludoch. Znovu osobna skusenost (nie z nasich ciest :wink: ): Ak sa vodic blizil k oznacenemu prechodu a videl, ze sa chystam prejst cez prechod, tak automaticky zastal. Nikdy sa mi nestalo, aby som musel cakat na prechode (bez semaforov), pokial auto preslo.

Ideal? Mozno ano a existuje :wink:
Mazda 6 GY 2.0i F/L 108 kW (Mio C520 iGO8) ZOOM-ZOOM
Bejvavalo: Laguna 2000 1.9dTi

Uživatelský avatar
Williams
Člen RCČR
Příspěvky: 180
Registrován: stř pro 31, 2003 12:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Williams » stř lis 30, 2005 14:09

Gib píše: No nedaj policajtom sancu a jednoducho zapni svetla, ked sadnes do auto a nastartujes. Mozes zacat trenovat uz teraz a od 1.7.2006 to bude pre teba uz len rutina :wink:
Ja to spis vyresim timhle... :)

http://www.jablotron.cz/docs/manualy/mec51009.pdf
Renault Clio Williams 2.0 -> Renault Clio Sport 2.0 Ph1 -> Clio Cup Ph2 http://www.cliosport.cz

Uživatelský avatar
mcbig
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: čtv lis 24, 2005 18:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Novela zákona o provozu na pozemních komunikacích

Příspěvek od mcbig » stř lis 30, 2005 14:10

Williams píše:
DDT píše:
Vlky píše:Opravdu je ta minimalni castka za pokutu na miste 1500Kc ? Neni to preklep ?
Je to opravdu tak :-(
Ehh, takze kdyz jednou za krasneho slunecneho dne zapomenes zapnout svetla a zrovna te drapnou tak to mas za 1500... To je fajn.. 8)
Coz o to... ja kdyz dostal pokutu, tak vzdy jen proto ze sem vjel nekam, kde sem nemel co delat - vetsinou to bylo kuli decentni neprehlednosti krizovatky (v praze jich takovejch je), takze az se mi to zase stane, protoze celej vyjukanej z nejakyho silenyho znaceni vjedu do zakazu - tak budu calovat jak divej - fakt zuper :(

Jinak s cigaretou taky souhlasim
kdo nejezdi s nama, jezdi proti nam

Ludva
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: sob lis 26, 2005 11:13
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ludva » stř lis 30, 2005 14:16

No tak me se to celkem libi a moc problemu v tom zakone nevidim, jen jediny se me nelibi a to je to mereni a vybirani pokut (pokud to teda dobre chapu) mestskou policii... nechci je strkat vsechny do jednoho pytle, to urcite ne, ale hodne mestaku si hraje na neco co nejsou, na tvrdou ruku zakona a vybijeji si mindraky, ke statni policii mam RE5PECT ale k mestske ne... Nebrat osobne, jak sem rek... ne vsichni jsou takovi...
HOOOAH!

Uživatelský avatar
iwi
Člen RCČR
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 10, 2004 08:25
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od iwi » stř lis 30, 2005 14:22

Nevím zda mě všichni pochopili správně. Já jsem samozdřejmě nechtěl říct že na chodce zvysoka kašlu, ale pokud mi nějaký blázen (bohužel nejčastěji děti) vyletí z domu, popř. zpoza auta na přechod na který pořádně nevidím a jsem od něj 5metrů tak je to boj. Jsou ovšem i tací, kteří se bez rozhlédnutí vrhají na přechod i když je auto vzdáleno 5m a v 50km rychlosti se to blbě brzdí. Takovéto indivua se potom ještě dívají, jestli náhodou ten za volantem není masový vrah když brzdí u přechodu s kvílením pneumatik.
Renault
Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW
Scénic 2.0i - prodáno

Uživatelský avatar
Gib
Advanced member
Příspěvky: 256
Registrován: ned dub 17, 2005 22:10
Bydliště: Československo

Příspěvek od Gib » stř lis 30, 2005 14:44

iwi píše:Nevím zda mě všichni pochopili správně. Já jsem samozdřejmě nechtěl říct že na chodce zvysoka kašlu, ale pokud mi nějaký blázen (bohužel nejčastěji děti) vyletí z domu, popř. zpoza auta na přechod na který pořádně nevidím a jsem od něj 5metrů tak je to boj. Jsou ovšem i tací, kteří se bez rozhlédnutí vrhají na přechod i když je auto vzdáleno 5m a v 50km rychlosti se to blbě brzdí. Takovéto indivua se potom ještě dívají, jestli náhodou ten za volantem není masový vrah když brzdí u přechodu s kvílením pneumatik.
No, nebude nam ostavat nic ine, len sa na tych chodcov sustredit viac. A to je dobre si myslim ;)
Mazda 6 GY 2.0i F/L 108 kW (Mio C520 iGO8) ZOOM-ZOOM
Bejvavalo: Laguna 2000 1.9dTi

Uživatelský avatar
Charon
Člen RCČR
Příspěvky: 286
Registrován: pon srp 08, 2005 12:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Charon » stř lis 30, 2005 14:58

iwi píše:Nevím zda mě všichni pochopili správně. Já jsem samozdřejmě nechtěl říct že na chodce zvysoka kašlu, ale pokud mi nějaký blázen (bohužel nejčastěji děti) vyletí z domu, popř. zpoza auta na přechod na který pořádně nevidím a jsem od něj 5metrů tak je to boj. Jsou ovšem i tací, kteří se bez rozhlédnutí vrhají na přechod i když je auto vzdáleno 5m a v 50km rychlosti se to blbě brzdí. Takovéto indivua se potom ještě dívají, jestli náhodou ten za volantem není masový vrah když brzdí u přechodu s kvílením pneumatik.
Druhá velice záživná skupina jsou Důchodci-skokani. Stojí na přechodu
a když se přiblížíš na 5 metrů tak vyrazí. :roll:
Renault Megane II 2.0 16V 3dv.
Renault Megane I 1.6e Cabrio

Uživatelský avatar
kšanda
Člen RCČR
Příspěvky: 2744
Registrován: úte úno 08, 2005 22:09
Bydliště: Praha - Zahradní Město -> Orlické Záhoří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kšanda » stř lis 30, 2005 15:09

no jenže kolik chodců ví že nemaj absolutní přednost? když budu přehánět tak maximálně 70%. a co těch 30. to je to nejhorší.
Prej jen francouzi dělaj auta pro lidi. Ale co my prasata?
exRENAULT 21 nyní MITSUBISHI PAJERO r.v. 98 2,5 Td
co nejde silou, jde silou eště větší proto 4x4

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů