KLIMA-LAGUNA

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

vesco
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: pát čer 10, 2005 18:55
Bydliště: Holešov

KLIMA-LAGUNA

Příspěvek od vesco » sob dub 22, 2006 14:01

Nazdarek borci,

potřebuji poradit ,mám R-Laguna 19,DTi a aut.klimatizaci,po zimě jsem nechal vyměnit kabinový filtr a udělat dezinfekci,zdá se mi že chladí o kapku míň nežli minulý rok jak se dá poznat bez měření tlaku že je potřeba doplnit náplň?
Děkuji za odpovědi.
Robert

Uživatelský avatar
SaryK
Člen RCČR
Příspěvky: 298
Registrován: čtv pro 23, 2004 21:34
Bydliště: Holýšov

Příspěvek od SaryK » sob dub 22, 2006 15:19

Já mám také automatickou klimatizaci a pokud dojde k nějaké závadě, což pokles tlaku je také, tak mi to napíše na displeji "SERVICE". Určitě to bude stejné i u tebe
Vašek T.

Aktuálně: Espace IV 2.0 DCi 127Kw, 6AT AJ0 (Jatco), 2012, DPF
Clip 1.68
Historie: Espace III, 2.0 8V, Laguna I 1.8 8V

Uživatelský avatar
NeviM
Experienced member
Příspěvky: 640
Registrován: úte led 13, 2004 14:19
Bydliště: kutna hora
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA-LAGUNA

Příspěvek od NeviM » sob dub 22, 2006 23:20

vesco píše:Nazdarek borci,

jak se dá poznat bez měření tlaku že je potřeba doplnit náplň?

asi nijak :?
Renault Safrane BITURBO Baccara Quadra 262hp (long-term reconstruction)
Renault Safrane V6-24v Baccara manual 190hp (daily car)
Michal

Uživatelský avatar
Ladislav Ballý
Člen RCČR
Příspěvky: 464
Registrován: stř pro 31, 2003 07:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladislav Ballý » úte dub 25, 2006 13:28

Taky mám klimatronik a servisák měřil teplotu vzduchu v průduchách. V mém případě naměřil 6,75 stC. Což je prý dost dobrý. Normal je kolem 7stC. Vem teploměr a pust klimu na plný pecky a ručně postrč dílky větráku na půl stupnice a trap to cca 10minut a uvidíš.
Láďa B
Laguna 2.2D RXE, Laguna II 2.2 DCI

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2394
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Márty » úte dub 25, 2006 13:35

Mám do průduchů zavedený digitální teploměr a loni, když jsem testoval minimum na letní dovolené na sicílii, tak mi teploměr naměřil hodnotu -4. Pak jsem klimu vypnul. Tak nevím, jestli mám divný teploměr, nebo klimu. :shock: 8)
Nejspíš, jsem divnej celej. :P 8)
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

Vader
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: čtv dub 20, 2006 22:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vader » úte dub 25, 2006 14:03

Ahoj.. Mě klima fouká dost studeně ..neměril jsem kolik. Ale rozsvecí se mi na přístojovce STOP a kontrolky na vodu. Tak doufám že to bude stačit taky jen doplnit.

Uživatelský avatar
Ladislav Ballý
Člen RCČR
Příspěvky: 464
Registrován: stř pro 31, 2003 07:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladislav Ballý » úte dub 25, 2006 18:21

Márty nevím jestli -4, ale po debatě se sevismenem vím, že jsou dva systémy jak se vypíná klima. Jeden má tlakové čidlo na přívodu chladiva do výměníku a po zamrznutí výměníku vypne kompresor a druhý má termostat ve výměníku a ten vypne kompresor ještě dřív než stačí zameznout. Jak jsem koupil, tak prodávám. Např Fokus vypne klimu kolem 4st. Všimněte si, že kompresor neběží pořád i na plný výkon klimy.
Láďa B
Laguna 2.2D RXE, Laguna II 2.2 DCI

vesco
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: pát čer 10, 2005 18:55
Bydliště: Holešov

Příspěvek od vesco » stř dub 26, 2006 00:26

Ahoj,
takže mám takový pocit že mi vůbec nespína kompresor na ovladaní se tváří že vše funguje,na plny pecky dám vetrák a teplotu na min. ale chybí mi to loňské cukání při ktorým jsem poznal že naskočil kompresor.Nehlásí to žádnou poruchu normalně svítí tlačítko AC i AUTO.
Před dvěma týdny jsem nechal vyměnit pylový filtr a vyčistit výparník ale po převzetí vozu jsem to neodskoušel až teď,je možné že by mi tam něco XXXXXX ?
Díky za rady
Robert

Uživatelský avatar
SaryK
Člen RCČR
Příspěvky: 298
Registrován: čtv pro 23, 2004 21:34
Bydliště: Holýšov

Příspěvek od SaryK » stř dub 26, 2006 22:26

Při výměně filtru určitě ne, to by maximálně ulomili nějakej plast a při dezinfekci by se také nemělo nic stát. Elektronika by měla sama ohlásit nějakou závadu, alespoň takhle mi to bylo oznámeno v servisu.
Vašek T.

Aktuálně: Espace IV 2.0 DCi 127Kw, 6AT AJ0 (Jatco), 2012, DPF
Clip 1.68
Historie: Espace III, 2.0 8V, Laguna I 1.8 8V

vesco
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: pát čer 10, 2005 18:55
Bydliště: Holešov

Příspěvek od vesco » pát dub 28, 2006 13:51

Ahojky,
od kompresoru klímy vede do svazku dratu nejakej hnedej kablik a je spojeny v konektoru nevim jestli ten konektor nema být jeste nekde jinde uchyceny.
Skoušel jsem lehce zmacknout plnici ventilky a myslim si ze tam je docela velkej tlak,takze jsem usoudil ze plneni nepotrebuji.takze bude chybicka nekde v elektrice na palubovce je vse ok,a klima se tvari ze taky funguje ale nespina mi to kompresor.Strcil jsem do pruduchu teplomer a nameril teplotu stejnou jako venku.
Je mozne nekde ziskat el.zapojeni?
Dekuji za Vase podnety
Robert

VladoOC_cz
Experienced member
Příspěvky: 500
Registrován: sob kvě 28, 2005 15:11
Bydliště: Považská Bystrica občas Brno

Příspěvek od VladoOC_cz » pát dub 28, 2006 21:34

vesco píše:Ahojky,
od kompresoru klímy vede do svazku dratu nejakej hnedej kablik a je spojeny v konektoru nevim jestli ten konektor nema být jeste nekde jinde uchyceny.
Skoušel jsem lehce zmacknout plnici ventilky a myslim si ze tam je docela velkej tlak,takze jsem usoudil ze plneni nepotrebuji.takze bude chybicka nekde v elektrice na palubovce je vse ok,a klima se tvari ze taky funguje ale nespina mi to kompresor.Strcil jsem do pruduchu teplomer a nameril teplotu stejnou jako venku.
Je mozne nekde ziskat el.zapojeni?
Dekuji za Vase podnety
Robert
Tlak tam je docela velky - mackanim ventilu to nezistis => daj to radsej doplnit....4dni dozadu som dostal vdaka mojej blbosti tu gebuzínu-náplň do xichtu, ruky atd... :roll:
VelSatis 3.5 V6, 2004, Privilege v šedej koži, drevenný volant.... Víkendovka - Lagunka Initiale Paris v šedej koži, 1998, zelená metalíza, 3.0 V6 24V, manual a Megane II cc 1.9dCi 2004, projekt renovácie bordový R25 GTX, 2.2, 79kW, 1987.

vesco
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: pát čer 10, 2005 18:55
Bydliště: Holešov

Příspěvek od vesco » sob dub 29, 2006 07:51

Tak už se mi na displayu objevila hlaška service,takže v pondelí makám do servisu...dam správu jak to dopadlo a kde byl pes zakopán.
Robert

vesco
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: pát čer 10, 2005 18:55
Bydliště: Holešov

Příspěvek od vesco » stř kvě 03, 2006 10:46

Takže jsem přijel ze servisu Auto Šťastny-Holešov,chyba byla v nízkem tlaku média takže komplet naplnění a kontrola těsnosti klimatizace necelých 1400Kč,naplnění na počkání bez objednání supr přístup a ochota.
Robert
Myslel jsem že chyba budě nekdě v elektrice,jelikož jsem skusil potlačit ten plnící ventilek a mělo to docela z mého pohledu silný tlak.Taky až pak mi na display naskočila hláška SERVICE.
výstup mechanika.nutné projet klimu i nekolikrát přes zimu-což jsem neudělal.
Skoušel jsem změřit teplotu při nastavení min.dig.teploměrem v mřížkách a ukázalo mi to 7,5st.
Tož vše.

VladoOC_cz
Experienced member
Příspěvky: 500
Registrován: sob kvě 28, 2005 15:11
Bydliště: Považská Bystrica občas Brno

Příspěvek od VladoOC_cz » stř kvě 03, 2006 10:50

vesco píše:Takže jsem přijel ze servisu Auto Šťastny-Holešov,chyba byla v nízkem tlaku média takže komplet naplnění a kontrola těsnosti klimatizace necelých 1400Kč,naplnění na počkání bez objednání supr přístup a ochota.
Robert
Myslel jsem že chyba budě nekdě v elektrice,jelikož jsem skusil potlačit ten plnící ventilek a mělo to docela z mého pohledu silný tlak.Taky až pak mi na display naskočila hláška SERVICE.
výstup mechanika.nutné projet klimu i nekolikrát přes zimu-což jsem neudělal.
Skoušel jsem změřit teplotu při nastavení min.dig.teploměrem v mřížkách a ukázalo mi to 7,5st.
Tož vše.
Presne ako som vravil, trebalo naplniť :) . uff, docela pálka => mne to jeden clovek plní za 600Sk, a ak on nie, tak iny clovek mi to spravi za 1000Sk :-) .
VelSatis 3.5 V6, 2004, Privilege v šedej koži, drevenný volant.... Víkendovka - Lagunka Initiale Paris v šedej koži, 1998, zelená metalíza, 3.0 V6 24V, manual a Megane II cc 1.9dCi 2004, projekt renovácie bordový R25 GTX, 2.2, 79kW, 1987.

Petr Kocanda
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 20, 2006 13:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr Kocanda » úte čer 20, 2006 13:47

Vader píše:Ahoj.. Mě klima fouká dost studeně ..neměril jsem kolik. Ale rozsvecí se mi na přístojovce STOP a kontrolky na vodu. Tak doufám že to bude stačit taky jen doplnit.
Ahoj, já mám podobný problém. Jel jsem se zaplou aut.klimou a najednou svítí kontrolka vody a STOP. Trvalo mi, než jsem přišel, že když klimu vypnu zhasne to. Ale klima chladí. Pak se přidalo v koloně to samé svícení i bez klimy. Doma jsem zjistil, že se to rozsvítí, ale ventilátor chladiče neběží. Ruční sepnutí klemou do koncovky ho zaplo, takže jsem vyměmil spínač ventilátoru. A ... stejné chování. Pak jsem zjistil, že chladič má dva ventilátory a jeden se netočí, je zatuhlej. (u spolujezdce)
Spínač má dvě polohy spínání, tak nevím, zda nejprve sepne jeden vent. a pak až teplota dál stoupne, zapne ten druhý a rozsvítí se kontrolky. Ty se tedy rozsvěcí o něco dříve, než ten vent.zapne. Do koncovky toho zatuhlého vent. nejde ani napětí, přitom při ruč. proklemování, cosi u chladiče cvaká. Může být ten tuhej vent. i pro klimu a ta tedy rozsvítí ty STOP a kotrolku vody? Díky.

Uživatelský avatar
Ladislav Ballý
Člen RCČR
Příspěvky: 464
Registrován: stř pro 31, 2003 07:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladislav Ballý » úte čer 20, 2006 16:29

Já má diesla. Tam to funguje tak. Při zapnutí klima, se OBA ventilátory rozběhnou na poloviční chod a vypnou se jenom tehdy, když automatika vypne kompresor, jinak běží pořád. Pokud stoupne teplota vody nad cca 95st (myslím), tak se sepnou OBA ventilátory na plný chod. Když se voda ochladí, tak se přepnou zpět na 1/2. Zatím se mi nestalo, že by se mi rozsvítila kontrolka vody. Ta by měla mít svůj vlastní spínač na bloku motoru.
Spínač na chladiči spíná ventilátory OBA současně nejprve na 1/2 a pak na plno. Vedle chladiče jsou tři relé na ovládání ventilátorů. Je docela možné, že pokud jeden vent. nejde, tak rozsvítí kontrolku vody. Kolem těch relátek to bývá docela čistý, ale u větráku je ještě jeden spoj a s tím jsem měl už taky problém, ale vyčištění, namazání a jelo se dál.
Láďa B
Laguna 2.2D RXE, Laguna II 2.2 DCI

jardah
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: úte čer 27, 2006 14:16

klima

Příspěvek od jardah » čtv čer 29, 2006 19:28

Zdravím,
před týdnem jsem poprvé byl na výměnu, nebo doplnění chladícího média. Proběhla i desinfekce a výměna pylového filtru (řádně zanešený). Bylo mi oznámeno, že náplň byla na 50%. Nyní když mám klimatronik v provozu, zjistil jsem, že pod přístojovou deskou u spolujezdce se objevily kapky vody. Když jsem zastavil a vše prohlédl, objevil jsem i slabou námrazu. Vše hned na kraji pod palubní deskou spolujezdce.
Je tam nějaké zařízení klimatizace? Je tento stav běžný?

Díky za odpověď,
Jarda

mkvech
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř čer 28, 2006 21:46

Příspěvek od mkvech » čtv čer 29, 2006 21:45

Ahoj,

mam Lagunu Combi 1,8i 16V s manualni klimatizaci. Po zapnuti klimatizace zmacknutim tlacitka A.C. jde zespod motoru klepani.
Myslim ze by to mohl byt kompresor, ale nejsem si jist a nevim co
se s tim da delat pokud to tak je. Nesetkal jste se s tim uz nekdo?
Kdyztak poradte co je to asi za zavadu , co se s tim da delat a kolik to treba bude stat.Dik

Uživatelský avatar
Ladislav Ballý
Člen RCČR
Příspěvky: 464
Registrován: stř pro 31, 2003 07:40
Bydliště: Praha

Re: klima

Příspěvek od Ladislav Ballý » pát čer 30, 2006 15:36

jardah píše:Zdravím,
před týdnem jsem poprvé byl na výměnu, nebo doplnění chladícího média. Proběhla i desinfekce a výměna pylového filtru (řádně zanešený). Bylo mi oznámeno, že náplň byla na 50%. Nyní když mám klimatronik v provozu, zjistil jsem, že pod přístojovou deskou u spolujezdce se objevily kapky vody. Když jsem zastavil a vše prohlédl, objevil jsem i slabou námrazu. Vše hned na kraji pod palubní deskou spolujezdce.
Je tam nějaké zařízení klimatizace? Je tento stav běžný?

Díky za odpověď,
Jarda
Pokud máš námrazu na trubkách, tak to nevyřešíš. Jenom zkontroluj průchodnost hadičky, která odvádí vysráženou vodu pod auto. Je v nejnižším místě pod výměníkem.
Láďa B
Laguna 2.2D RXE, Laguna II 2.2 DCI

jardah
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: úte čer 27, 2006 14:16

Klima

Příspěvek od jardah » pát čer 30, 2006 20:35

Díky za radu, hned to v sobotu zkontroluji.
Jarda

MichalS
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 18, 2004 12:28

klima-service

Příspěvek od MichalS » stř črc 19, 2006 20:40

Dobrý den Všem,
nechal jsem si asi před 5-ti dny po 3 letech doplnit klimu. Včera se mi objevila hláška SERVICE, ale má to jeden háček nápis se objevuje pouze při jízdě, jakmile stojím a mám pouze volnoběh, nápis zmizí a klima normálně jede, takže mi v servisu řekli pokud to nebude svítit, když tam přijedu, tak nedokáže tu chybu najít. Když to napíchl na PC tak zjistili chybu - Obvod povelu relé kompresoru klimatizace, ještě před tím ve sloupečku bylo 10G. Nemáte někdo s tím zkušenost, díky za info.

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11531
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: klima-service

Příspěvek od Šamša » čtv črc 20, 2006 08:57

MichalS píše:Dobrý den Všem,
nechal jsem si asi před 5-ti dny po 3 letech doplnit klimu. Včera se mi objevila hláška SERVICE, ale má to jeden háček nápis se objevuje pouze při jízdě, jakmile stojím a mám pouze volnoběh, nápis zmizí a klima normálně jede, takže mi v servisu řekli pokud to nebude svítit, když tam přijedu, tak nedokáže tu chybu najít. Když to napíchl na PC tak zjistili chybu - Obvod povelu relé kompresoru klimatizace, ještě před tím ve sloupečku bylo 10G. Nemáte někdo s tím zkušenost, díky za info.
Foukli ti toho tam asi moc, ten spínač tlaku hlídá podtlat i přetlak, proto ti to jede na volnoběh a při otáčkách se to přetlakuje.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

paprika
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pát říj 20, 2006 20:47

Příspěvek od paprika » pon říj 30, 2006 19:52

nazdar vsem
rad bych vedel jestli se ma klima. poustet i pres zimu.
diky
Laguna 1.8 8v 96 LPG Vialle digi klima

Uživatelský avatar
Ladislav Ballý
Člen RCČR
Příspěvky: 464
Registrován: stř pro 31, 2003 07:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladislav Ballý » stř lis 01, 2006 20:14

paprika píše:nazdar vsem
rad bych vedel jestli se ma klima. poustet i pres zimu.
diky
Když ti bude horko, tak si ji pust, já osobně radši topim.
Láďa B
Laguna 2.2D RXE, Laguna II 2.2 DCI

paprika
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pát říj 20, 2006 20:47

Příspěvek od paprika » stř lis 01, 2006 22:43

Ladislav Ballý píše:
paprika píše:nazdar vsem
rad bych vedel jestli se ma klima. poustet i pres zimu.
diky
Kdyľ ti bude horko, tak si ji pust, já osobně radąi topim.

Ha ha ,ja myslel kvuli udrzbě kdyby jsi četl návody tak by jsi věděl ze se pustit má , jen mě zajímal názor ostatních co o tom něco vědí a né názor rádoby vtipálku kteří evidentně neví o čem je řeč. Doporučuji přečíst
http://www.autoweb.cz/rady-pro-vas/klim ... ml?id=3350
Laguna 1.8 8v 96 LPG Vialle digi klima

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host