pohasínání světel

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
balvan1
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: úte zář 22, 2009 20:23

pohasínání světel

Příspěvek od balvan1 » ned led 01, 2012 18:52

Poslední dobou mi pohasínaj světla, nejcitelnější je to když stojím na volnoběh a přidám plyn tak se světla víc rozsvítěj, dále blikají při řazení, když se rozsvití brzdový světla. Napadlo mě dobíjení, ale kontrolka dobíjení neproblikává, takže nevím:(
Renault Megane II. Grandtour 1.5dCi , 2003

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1868
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Re: pohasínání světel

Příspěvek od Kuno » ned led 01, 2012 19:15

změřit dobíjení při zapnutých spotřebičích a vypnutých. S největší pravděpodobností je vadný regulátor alternátoru.

Uživatelský avatar
iwi
Člen RCČR
Příspěvky: 620
Registrován: stř lis 10, 2004 08:25
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: pohasínání světel

Příspěvek od iwi » pon led 16, 2012 12:27

Ještě bych mrknul i na stav baterky. Taky jsem měl podobné problémy, zjistil jsem, že nebyly dotažené kontakty na baterce, dneska mi moje polovička volala, že auto nenastartovala, tak jsem preventivně nechal vyměnit baterii a uvidí se, byla tam původní takže počítám, že za ty roky už toho měla dost....
Renault
Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW
Scénic 2.0i - prodáno

jikiclio
Advanced member
Příspěvky: 381
Registrován: sob led 03, 2009 18:18
Bydliště: Přerov

Re: pohasínání světel

Příspěvek od jikiclio » pon led 16, 2012 23:14

zkusil bych se tez podivat na remen jestli neni volny-malo napnuty.

tulo
Junior member
Příspěvky: 176
Registrován: sob dub 25, 2009 22:24
Bydliště: Nitra SR

Re: pohasínání světel

Příspěvek od tulo » pát úno 24, 2012 23:08

Ono je to viac-menej normalne ze pri nizkych volnobeznych otackach alebo pri ich poklese pri rozbiehani klesne napatie a stiahne svetla. Zvlast teraz v zime ked bezi ventilator pripadne rovno klima na odhmlievanie plus odmrazovanie zadneho okna, radio atd... staci vam pri volnobehu otacat volantom a el. posilovac stiahne svetla tiez. Kazdopadne odporucam dobit baterku nech netaha stavu aj ta, skontrolovat napnutie remena(nepocut piskanie?) a napatie alternatora. Tiez hodnotu volnobeznych otacok a stav uzemnovacich svoriek a svoriek baterky.
Megane Grandtour II 2008, 1,6 16V strieborna metaliza,full + LPG

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů