Jaké koupit

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
mateo
Advanced member
Příspěvky: 443
Registrován: ned srp 31, 2008 21:09
Bydliště: jižní čechy

Jaké koupit

Příspěvek od mateo » čtv črc 07, 2011 21:24

Ahojte,

chcem si kúpiť megána, alebo Scénica a nabízejí se mi u 1,5 dva výkonnostné stupně. Je ten slabší diesel o něco horší, nebo je to je o výkonu? Důležitá je pro mě spotřeba.

Díky za vaše názory.

Memphis
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: stř říj 29, 2008 14:16

Re: Jaké koupit

Příspěvek od Memphis » pát črc 08, 2011 09:17

moje osobni a draha zkusenost sel jsem si koupit diesela ze to bude malo zrat :D(vw sharan renault to neni ale co jsem koukal na dci tak problemy podobne) protoze ten scenic co mame doma v 1.8 zere 8-9L poridil jsem naftu ktera kdyz jsem se snazil jezdila za 6,5-8 musel jsme do toho lit drahy olej menit po 10 tis a stejne pak prislo turbo pak vstriky pak egr,zhavicky,baterka.... kdyz jsem to pak pocital tak to auto teda nejezdilo za 6,5 a veedle toho scenic jezdil celou dobu najezdil toho 2x tolik a bez problemu jen teda po celou dobu bral kolem 8L jde teda o rocni najezd km ale ja budu klidne jezdit za 8-9 zimni a starty bez problemu....

ted mam pul roku benzin a nevim co je to oprava :D jen si proste spocitej jestli ta uspora pri tankovani je oravdu tak magicka ja uz treba naftu nee

Uživatelský avatar
iwi
Člen RCČR
Příspěvky: 620
Registrován: stř lis 10, 2004 08:25
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké koupit

Příspěvek od iwi » pát črc 08, 2011 09:32

Osobně mám 1,5dCi 74kW a měl jsem možnost jet s tím slabším (tuším 60kW) a jsem rád, že mám to co mám ;-) Jinak spotřebu mám dlouhodobě 5l/100km a to jezdím jak po městě tak větší štreky včetně dálnice, takže žádný klobouk ;-) S opravama jsem neměl jediný problém, pokud člověk používá kvalitní naftu, dodržuje předepsané intervaly tak by neměl být trabl.
Renault
Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW
Scénic 2.0i - prodáno

Memphis
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: stř říj 29, 2008 14:16

Re: Jaké koupit

Příspěvek od Memphis » pát črc 08, 2011 11:32

jak poznam kvalitni naftu pokud vyloucim podomni prodejce?

Uživatelský avatar
mateo
Advanced member
Příspěvky: 443
Registrován: ned srp 31, 2008 21:09
Bydliště: jižní čechy

Re: Jaké koupit

Příspěvek od mateo » pát črc 08, 2011 19:32

Spotreba je pre mňa momentálne velmi doležitá aj keď to čo píšeš, je veľká pravda. Musím každý deň od pondelka dochádzať ca 60 km do práce a 60 z práce. To znamená, 120 km denne len práca. Firemného Scénica som musel vrátiť a zostalo mi len CCčko v 2,0 16V a keď s ním jazdím slušně, jazdím za 8,5l. Vždy som mal firemné auto a tak ma ekonomická jazda nikdy až tak netrápila, od pondelka začne. Tak som zvedavý.

Mám z toho dstaršieho diesla aj strach, pretože len do práce a z nej najazdím za rok cca 30t km. Tak, a babo raď.

Memphis
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: stř říj 29, 2008 14:16

Re: Jaké koupit

Příspěvek od Memphis » pát črc 08, 2011 20:45

:) tak na do jizdeni nekupuj tak velke auto ja na poletovani prace a zpet koupil twingo a do 6tis se vejdu ale mam to polovic a je to takove srandovni auto ale te legrace snim... novou naftu jo ale jetou nevim nevim samo dobra nabidka s historii je to o penezich...

Uživatelský avatar
mateo
Advanced member
Příspěvky: 443
Registrován: ned srp 31, 2008 21:09
Bydliště: jižní čechy

Re: Jaké koupit

Příspěvek od mateo » pát črc 08, 2011 21:13

Z malého auta mám strach kvoli bezpečnosti, žena deti ... mali sme kedysi Clio s 1,2 a tam sme taktiež jazdili okolo 6,5 l, no zvážim to.

Memphis
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: stř říj 29, 2008 14:16

Re: Jaké koupit

Příspěvek od Memphis » pát črc 08, 2011 22:59

jj bezpecnost to jo ale ja mam twingo jen prosebe na jezdenistodinkou mam Meganka

Uživatelský avatar
Diesel
Advanced member
Příspěvky: 401
Registrován: pon kvě 30, 2005 23:08
Bydliště: LM, Slovakia

Re: Jaké koupit

Příspěvek od Diesel » sob črc 09, 2011 01:30

Twingo na 120 km denne je o drzku. Neviem si predstavit stravit v tom aute 2 hodiny denne a este aj pracovat. Na ten najazd jednoznacne stredna trieda. Ale tak niekomu to nemusi vadit, ja by som to asi neprezil. Niekedy spravim denne 600 km kvoli praci a je bohovy rozdiel, ci idem na megane, s-maxe alebo transite.
Megane Grandtour 2005 Dynamique Luxe, 1.9 dCi

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti