Zimní pneumatiky na Renault 5

Boty pro auto

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lenka
Člen RCČR
Příspěvky: 17
Registrován: stř pro 31, 2003 00:23

Zimní pneumatiky na Renault 5

Příspěvek od Lenka » čtv led 01, 2004 20:53

Ahoj kluci a holky, mám renault 5 z roku 1981.
Jsem ale strašná hříšnice, protože nemám ještě přezuto na zimáky. Dneska se mi to málem vymstilo.
prosím, poraďte mi, jaké gumy bych si na to měla dát? Normálně jezdím na rozměru 165/13 (pak tam jsou ještě nějaká čísla, ale těm nerozumím).

Budu ráda za každou radu. Děkuji. Lenka

viki
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pát led 02, 2004 07:19
Bydliště: Strakonice

Příspěvek od viki » pát led 02, 2004 07:31

Lenko, nevím jaký typ R5ky máš, ale vyjma silnějších verzí s motory 1,4turbo a 1,8 které mají pneumatiky šířky 165 i více, jezdí většina těchto vozů (i moje pětka) na pneu 145/13 nebo 155/70/13. Každopádně bych Ti na zimu doporučoval zimní (označení M & S) a užší. Dobré je také podívat se do TP jaký rozměr pneu tam máš zapsán.

Uživatelský avatar
Lenka
Člen RCČR
Příspěvky: 17
Registrován: stř pro 31, 2003 00:23

Příspěvek od Lenka » pát led 02, 2004 09:20

viki píše:Lenko, nevím jaký typ R5ky máš, ale vyjma silnějších verzí s motory 1,4turbo a 1,8 které mají pneumatiky šířky 165 i více, jezdí většina těchto vozů (i moje pětka) na pneu 145/13 nebo 155/70/13. Každopádně bych Ti na zimu doporučoval zimní (označení M & S) a užší. Dobré je také podívat se do TP jaký rozměr pneu tam máš zapsán.
Viki, v techničáku mám napsáno 155/13.
Tak myslíš, že bych si měla koupit tyhle?
A jakou značku a typ byste mi doporučili. Nerada bych si za málo peněz koupila nějakou nekvalitní věc, ale taky nechci za ty gumy dát balík.

viki
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pát led 02, 2004 07:19
Bydliště: Strakonice

Příspěvek od viki » pát led 02, 2004 14:01

Tak tomu už bych docela věřil, pneu 155/13 jsou přiměřené. Teď jde o to kde je kompromis mezi kvalitou pneu a cenou. Hodně podle mě záleží na počtu najetých "zimních" kilometrů a na tom, zda je najíždíš v horských podmínkách nebo někde ve městě kde je sníh jen krátkou dobu. Pro orientaci v cenách a parametrech pneu doporučuji http://www.e-pneu.cz kde je mnoho informací. Někdy ale bohatě postačí i protektorované zimní pneu v ceně kolem 700,- až 1000,-Kč které pro méně náročný provoz svou užitnou hodnotou předčí nové. Vše je to jen o tom co očekávám, co skutečně potřebuji a kolik jsem ochoten za to zaplatit. :wink:
PS: Když jsem jezdíval kdysi s mým prvním Trabantem a nečekal jsem tudíž zázraky, stačily mi starší protektory z NDR a projel jsem na nich v zimě Šumavu :D . Dnes na R5ku nebo Nevadu už bohužel musím kupovat pneu trochu lepší, neboť od těch aut čekám více.

Uživatelský avatar
Ladislav Ballý
Člen RCČR
Příspěvky: 464
Registrován: stř pro 31, 2003 07:40
Bydliště: Praha

Pneu

Příspěvek od Ladislav Ballý » pát led 02, 2004 14:27

Lenko, záleží kolik do nich chceš dát peněz. Já měl R 21 Barumky Polaris což jsou dobré pneu vzhledem k vlastnostem a ceně. Na R 5 bych je klidně obul v tom rozměru co máš v techničáku. Užší jsou lepší pouze v hlubokém neujetém sněhu. Po silnicích rozsolených a mokrých (převážně celou zimu) nepoznáš rozdíl mezi užší nebo širší pneumatikou. Ty Barumky se letos prodávají kolem 1 200,- Kč za kus v tomhle rozměru. Já mám teď na Laguně drahé obutí za 2 500,- kus a rozdíl v chování auta tam moc velký není, ale mám i jiné auto. Zimní obutí na zimu doporučuji na 100%, protože s letní gumou na sněhu toho moc neuděláš. Na závěr... Barum Polaris = rozumná cena a kvalita. Přeju mnoho šťastných kilometrů v novém roce. Laďa B :D

Uživatelský avatar
Ladislav Ballý
Člen RCČR
Příspěvky: 464
Registrován: stř pro 31, 2003 07:40
Bydliště: Praha

Pneu

Příspěvek od Ladislav Ballý » pát led 02, 2004 14:56

Teď jsem tu udělal trochu zmatek s opravou zprávy. Co se týká protektorů ty u mě nemají šanci. Těsně před zimou jsem celý víkend pomáhal známému v gumárně na vesnici, kde se z 80% prodávali protektory z Obnovy Brno. To co provádí na vyvažovačce nová guma a protektor to je nebe a dudy. Vým že záleží na disku, ale u protektoru jsou běžná závaží kolem 40-60g a na nové pneu na Š 120 20 let starou jsem dokonce dával jenom 5g z každé strany, což je super. 99% protektorů se po obutí na disk a roztočení na vyvažovačce MRSKÁ vzorek nejenom na výšku, ale i do stran. Na starých vozech tipu Trabant ,Vaz, Škoda a jiné, se protektor ani nepozná, ale na mladších autech se to pozná. např. Byl tam v pátek chlap s Favoritem, koupil 4 zimní protektory a v neděli po ujetí cca 150 km je přisel s prosíkem vrátit s tím, že je chce vyměnit za nové. Zákazník je zákazník tak dostal nové, dolatil rozdíl a zmizel. To je moje zkušenost s protektory. S pozdravem Laďa B

Uživatelský avatar
Lenka
Člen RCČR
Příspěvky: 17
Registrován: stř pro 31, 2003 00:23

Poděkování

Příspěvek od Lenka » ned led 04, 2004 20:48

Děkuji za rady,
nakonec to vyhrály ty Polarisy. Byly ze všech nabízených gum nejlevnější a nebyly to protektory.

Už mi to zase zatáčí :)

Dalibor Vít
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 19, 2004 18:39

Zimáky R5

Příspěvek od Dalibor Vít » stř dub 28, 2004 20:27

Trochu s křížkem po funuse, tak jenom přidám svou zkušenost. Mám taky R5 starý typ a letos jsem prvně jezdil na Kormoranech SnowPro 155/70 R13 a nemůžu si je vynachválit, na to že mě jedna vyšla v internetovém Shopu na nějakých 840 Kč... Chyba byla jenom to, že jsem je obul jen na předek, vzadu jsem nechal letnňáky s 50% vzorkem tak mi to v zatáčce párkrát pořádně ustřelilo. Ted už vím že zimáky jen na všechny 4 kola!
D.

Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, ráfky, podložky ap.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti