Diagnostika Renault CLIP

Najdete-li nějaké schéma, dejte ho sem!

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Williams
Člen RCČR
Příspěvky: 143
Registrován: stř pro 31, 2003 12:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Williams » úte kvě 24, 2011 10:10

Tahle otazka uz tu zaznela, ale bohuzel nebyla zodpovezena. Nevi nekdo jak nainstalovat Clip do Windows XP Tablet edition?
Renault Clio Williams 2.0 -> Renault Clio Sport 2.0 Ph1 -> Clio Cup Ph2 http://www.cliosport.cz

Uživatelský avatar
roxtydy
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pát kvě 13, 2011 09:16
Bydliště: Sestajovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od roxtydy » úte kvě 24, 2011 12:07

Jenom rychlej dotaz, mate nekdo vyzkouseny toto? http://www.24levne.cz/sky-product/eshop ... ELM327-USB
Renault Espace 1997, 2.0L 8ventil
Ex.... Peugeot 205 1.4L
Ex.... Audi 80 1993 2.0L
Ex.... Skoda Felicia 1,3 GLXi

Landiman
Junior member
Příspěvky: 207
Registrován: pát úno 25, 2005 22:20

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Landiman » úte kvě 24, 2011 20:01

Williams: tablet edice neni podporovana, uz jsem to taky resil. takze leda nejakou emulaci nebo necim na zpusob rezimu kompatibility.. ja jsem tu tablet verzi vymenil za XP Profi a tim mel vyreseno.

roxtydy: znamy to ma na Subaru a vycte s tim jen nekolik malo zakladnich udaju. Tim ze je to tolik univerzalni myslim asi vice cekat ani nelze.. a pokud by slo o srovnani s Clipem, kdyz dotaz pises do vlakna o Clipu, je to nebe a dudy..

Uživatelský avatar
Williams
Člen RCČR
Příspěvky: 143
Registrován: stř pro 31, 2003 12:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Williams » úte kvě 24, 2011 22:19

Landiman: No pokud máš tablet a jsi zvyklý na dotykové ovládaní, težko ho budeš chtít měnit za obyč ovládaní.. Je zvláštní že ještě nikdo nepřišel na to jak instalaci Clipu upravit tak aby šla nainstalovat popř. nějak upravit win aby jsi instalace myslela, že je tam normal xp.
Renault Clio Williams 2.0 -> Renault Clio Sport 2.0 Ph1 -> Clio Cup Ph2 http://www.cliosport.cz

Landiman
Junior member
Příspěvky: 207
Registrován: pát úno 25, 2005 22:20

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Landiman » čtv kvě 26, 2011 15:40

jak nepřisel na to? na co? prostě Tablet edice není podporovaná a nedivím se, byl by to velký zásah do programu. já osobně jsem si pro Clip vyhradil starý ntb který jsem koupil na inzerát za tisíc korun, běží na něm XP což je vše co potřebuju a tenhle ntb mám určený pro Clip, nemusim řešit nic víc a za tu dobu co bych to řešil už vesele diagnostikuju.
jinak nevidím problém nahrát si do tabletu virtuální mašinu a rozjet to pod XP prostředím. pokud tomu trochu rozumíš tak to zkus, pokud ne nebo pokud se ti do toho nechce jako mě, pořiď si nějakej úplně základní ntb aby na něm jely XP a máš vystaráno. jednoduchý 8-)

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 579
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od moucha tse-tse » pon čer 06, 2011 19:43

koupil jsem tady clip a nejde mi nainstalovat ani do win 7 pod XP prostř.,tak ani do win.XP.Nevíte někdo co ted s tím,kde je chyba?
Díky všem za radu.
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

Wiki_88
Experienced member
Příspěvky: 558
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:02
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Wiki_88 » pon čer 06, 2011 21:55

moucha tse-tse píše:koupil jsem tady clip a nejde mi nainstalovat ani do win 7 pod XP prostř.,tak ani do win.XP.Nevíte někdo co ted s tím,kde je chyba?
Díky všem za radu.
Já sem mam taky W7 a tam nejdou nainstalovat x XP modu jsem xlipa nainstaloval ale zaboha nemuzu najit ovladace aby spolupracoval se sondou
Na prodej-Renault Laguna II 2.0T 120kw, LPG
xenony, polokožená vyhřivaná sedadla, kola ANZIO RACER BFP 18" zapsaná v TP,
sportovní podvozek WEITEC ultra gt snížený o 30mm a dalši drobnosti..

Renault Espace IV 3,5 V6 LPG Initiale Paris
krom panorama okna a zatmavovacích vnějších zpětných zrcátek vše..
..pořádnej rodinnej kočár..

modrej
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: sob čer 20, 2009 08:09

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od modrej » úte čer 07, 2011 07:03

Já jsem zkoušel taky ve win7 vše možné,ale marně.Nakonec jsem to vyřešil tak že jsem rozdělil HDD na polovinu kde na oddílu C:mam win7 a na D:mám winXP.Pak už jsem postupoval dle návodu a vše proběhlo v pohodě,včetně ovladačů.

Wiki_88
Experienced member
Příspěvky: 558
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:02
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Wiki_88 » úte čer 07, 2011 07:11

modrej píše:Já jsem zkoušel taky ve win7 vše možné,ale marně.Nakonec jsem to vyřešil tak že jsem rozdělil HDD na polovinu kde na oddílu C:mam win7 a na D:mám winXP.Pak už jsem postupoval dle návodu a vše proběhlo v pohodě,včetně ovladačů.
Já se si nainstaloval Virtual PC pustil XP mod nainstaléoval jsem clipa ale ovladače nekomunikovali se sondou.. zkousel sme nahradit ovladač v PC ovladačem, který byl přiložený i instalace CLIPu a kdyz sme dal nahradit 4hodiny to jakoby kopirovalo ovladač a nic.. nakonec sem to vypnul..je to skoda
Na prodej-Renault Laguna II 2.0T 120kw, LPG
xenony, polokožená vyhřivaná sedadla, kola ANZIO RACER BFP 18" zapsaná v TP,
sportovní podvozek WEITEC ultra gt snížený o 30mm a dalši drobnosti..

Renault Espace IV 3,5 V6 LPG Initiale Paris
krom panorama okna a zatmavovacích vnějších zpětných zrcátek vše..
..pořádnej rodinnej kočár..

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 579
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od moucha tse-tse » úte čer 07, 2011 16:14

..takze nainstalovane to je ve win 7 pid xp,ale nekomunikuje to...třeba landiman poradi..
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

Wiki_88
Experienced member
Příspěvky: 558
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:02
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Wiki_88 » úte čer 07, 2011 17:28

moucha tse-tse píše:..takze nainstalovane to je ve win 7 pid xp,ale nekomunikuje to...třeba landiman poradi..
přesně tak...vyhrabal byhc z opudy starej ntb kterej ma XP ale zas nevydrzi nic na baterku..docela bych byl vděčný kdyby někdo poradil jak nato..
Na prodej-Renault Laguna II 2.0T 120kw, LPG
xenony, polokožená vyhřivaná sedadla, kola ANZIO RACER BFP 18" zapsaná v TP,
sportovní podvozek WEITEC ultra gt snížený o 30mm a dalši drobnosti..

Renault Espace IV 3,5 V6 LPG Initiale Paris
krom panorama okna a zatmavovacích vnějších zpětných zrcátek vše..
..pořádnej rodinnej kočár..

modrej
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: sob čer 20, 2009 08:09

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od modrej » úte čer 07, 2011 17:49

Tak si kup akec do notasu ktery ma XP-ecka a uvidis jak to bude slapat.A ver mi,ze to stoji za to.Mel jsem problem se stale opakujici zavadou zhaveni,v servisu me to vzdy vymazal a za tyden se to opakovalo.S Clipem jsem si to vymazal a uz mesic mam pokoj a Clio maka jak vino.

modrej
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: sob čer 20, 2009 08:09

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od modrej » úte čer 07, 2011 17:55

Nevim jestli se to nekomu podarilo rozchodit ve win 7 nebo ve vistach,ale ja jsem zkousel snad vsechny programy co jsem na netu sehnal,ale neslo to.Lepe receno slo to nainstalovat ale ovladace jsem do toho nedostal.

Wiki_88
Experienced member
Příspěvky: 558
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:02
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Wiki_88 » úte čer 07, 2011 21:01

ja sme clip normalne pouzval, vim co je to za dobrej nastroj ale potom co sme hodil na notase W7 Ultimate stahl jsem Xp mod nainstaloval v Xp modu a dobry, psustit jde ale nevim jak zprovoznit komunikaci se sondou.. jak sme rikal viz výše
Na prodej-Renault Laguna II 2.0T 120kw, LPG
xenony, polokožená vyhřivaná sedadla, kola ANZIO RACER BFP 18" zapsaná v TP,
sportovní podvozek WEITEC ultra gt snížený o 30mm a dalši drobnosti..

Renault Espace IV 3,5 V6 LPG Initiale Paris
krom panorama okna a zatmavovacích vnějších zpětných zrcátek vše..
..pořádnej rodinnej kočár..

milanekc
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: sob lis 10, 2007 13:24

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od milanekc » stř čer 08, 2011 09:30

Tak CILPA mám doma za tři dny z Hong Kongu, cena 168 dolaru, hw 1.9, sw 1,7

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 579
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od moucha tse-tse » stř čer 08, 2011 16:56

Víte co je zvláštní? Nechci nikomu křivdit,ale landiman me ujištoval,že to i v win 7 bude šlapat..i v 64bitové verzi.Možná je to náhoda,ale zatím se ani na SZ neozval.A mě to stále vyhazuje hlášku,že není to kompatibilní s 64bi.verzí w7.
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

milanekc
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: sob lis 10, 2007 13:24

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od milanekc » stř čer 08, 2011 17:20

Jo tak přesně takovej problém mám taky, WIN7 64bit, nejsou ovladače

Uživatelský avatar
johnyd21
Senior member
Příspěvky: 1438
Registrován: sob bře 27, 2010 17:19
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od johnyd21 » stř čer 08, 2011 17:30

Na win7 nejde.iba na XP.
Koleos 2018
Intens Energy dCi 175 4x4 Can-Clip,Vag-VCDS-Op-com,Bmw ista-D,KTS 540 Esi 2

Landiman
Junior member
Příspěvky: 207
Registrován: pát úno 25, 2005 22:20

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Landiman » stř čer 08, 2011 19:51

odesel mi pocitac, ted jsem dosel a reagoval na vsechny zpravy. ze to pojede pod win7 v rezimuj kompatibility mne ujistil vyrobce, pokud to nejde primo pod funkci XP prostredi (od win7 verze Profi vejs, Home to nema), tak pak nejake virtualni prostredi pomoci 3rd party aplikace. Byl jsem ujisten ze bude chodit.

Uživatelský avatar
johnyd21
Senior member
Příspěvky: 1438
Registrován: sob bře 27, 2010 17:19
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od johnyd21 » stř čer 08, 2011 21:40

EE Clip Ti bude slapat ,len do ....a naj pod XP profi je to soft od siemens a pod win7 zabudni.tam Ti nepomoze ani emulator,ale mozno casom nieco bude.
Koleos 2018
Intens Energy dCi 175 4x4 Can-Clip,Vag-VCDS-Op-com,Bmw ista-D,KTS 540 Esi 2

Wiki_88
Experienced member
Příspěvky: 558
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:02
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Wiki_88 » čtv čer 09, 2011 07:22

Na mých W7 Ultimate v režimu kompatibility nejde ale když sem nainstaloval virtual PX a XP mód tam to normálně šlo jak nainstalovat, tak spusti..ale problem je že systemy v XPmodu neuměly nainstalovat ovladače pro sondu tak jedině ňakej kompatibilni ovladač..
já sme něco našel, nevim jestli to byl on ale když sem dal preinstalovat ovladač 4 hodny tam lita list ze složky do složky(animace kopirovani driveru) a nic se nedělo taks me to pak dal zrušit..
Na prodej-Renault Laguna II 2.0T 120kw, LPG
xenony, polokožená vyhřivaná sedadla, kola ANZIO RACER BFP 18" zapsaná v TP,
sportovní podvozek WEITEC ultra gt snížený o 30mm a dalši drobnosti..

Renault Espace IV 3,5 V6 LPG Initiale Paris
krom panorama okna a zatmavovacích vnějších zpětných zrcátek vše..
..pořádnej rodinnej kočár..

Uživatelský avatar
Jirin_CZ
Člen RCČR
Příspěvky: 334
Registrován: stř led 12, 2011 23:58
Bydliště: Zálezlice

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Jirin_CZ » pon čer 20, 2011 19:48

Zdar kolegove... Jiz to tu jednou padlo... Vyresil nekdo z vas jiz to ze se sonda hlasi jako bezdratova ackoliv je pripojeni do usb...?
Škoda Favorit '89 -> MB Vito -> Renault Scenic I 1.6 16V (mám ho dodneška) -> Škoda Fabia 1.4 Tdi -> Renault Scenic II 1.5 Dci 60kw (mazel)

Mám CLIPa kdyby někdo chtěl.... Přes SZ... Někdy mi trvá dýl než odepíšu tak vydržte...

Když už něco dělám, tak ať to stojí za to... :)

Wiki_88
Experienced member
Příspěvky: 558
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:02
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Wiki_88 » pát čer 24, 2011 13:10

Zdarec pánové mam takovej malej problémek..
nainstaloval jsem cliv v107 pripojils me sondu k PC nabidlo mit o yhledat ovladače na netu dal sme vyhledat vse ok na sonde svitili vsechny 4 diodyˇ2 červené 2 zelené) kdz sem pustil clip klil ve vyberu sondy na tlacitko "navazat spojeni se sondou" tak mi to napsalo vyhledavani aktualizace sondy dojelo to do 20ti % a ak to spadlo a nic.. nevite co stim?
Na prodej-Renault Laguna II 2.0T 120kw, LPG
xenony, polokožená vyhřivaná sedadla, kola ANZIO RACER BFP 18" zapsaná v TP,
sportovní podvozek WEITEC ultra gt snížený o 30mm a dalši drobnosti..

Renault Espace IV 3,5 V6 LPG Initiale Paris
krom panorama okna a zatmavovacích vnějších zpětných zrcátek vše..
..pořádnej rodinnej kočár..

fandah
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 09, 2011 06:59

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od fandah » čtv čer 30, 2011 06:08

Zdar pánové, koupil jsem čínskýho Clipa, nainstaloval V107, instalace v pohodě, a připojil na Trafic II, ŘJ mi načetl až na přístrojový panel. Protože jsem mněl závadu na robotizované převodovce, tak tam bylo celkem dost závad tak jsem je dal vymazat. Bohužel došlo i k vymazání kodování vstřiků. Před vymazáním jsem si udělal výpis, takźe nebyl problém je znovu zadat, což se povedlo a žádná z jednotek už nemá chybu až na tu přístrojovku kterou Clip nenašel. Po projetí auta jsem zjistil že nejede víc jak 90 km/h a interval výměny se nastravil na 3000km. Začal jsem podezřívat Clipa že obsluhuje komunikaci nekorektně, tak jsem převodník otevřel, co tam vlastně je. Byl jsem z toho docela překvapenej, celkem dost složitý zařízení zřejmě originál vícevrstvý plošný spoje, solidní konstrukce ale ta kvalita výroby a montáže hrůza, pájený napůl strojně a na půl ručně, opatlaný tavicí pastou, spousta kuliček cínu, no čína ale dá se zkousnout za ty peníze. Co mne ale nejvíc překvapilo byl konektor pro napojení OBD. Z venku vypadá velmi robustně a při zasouvání vyžaduje i odpovídající sílu, okolo jsou čtyři šroubky o kterých se lze domnívat že drží konektor, bohužel, jsou to jenom záslepky děr. Takže když zasouváte konektor OBD který je jenom opřený o vnitřní titěrné konektory a vlastní plošné spoje tak to asi dlouho nevydrží a stane se časem nespolehlivý. Kontroloval jsem komunikaci CAN, K-line, L-line a vypadá to že komunikuje a po elektrické stránce korektně je vše OK. Co se týká protokolu tak to nevím. Pokud by se našel někdo v okolí Prahy nebo na trase Praha Písek kdo by mi pomohl zkontrolovat konfiguraci RJ dle výbavy a nastavit palubovku, rád zaplatím.

LackyR
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 16, 2011 21:00

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od LackyR » pát črc 01, 2011 12:04

Čauves, třeba budete vědět! Chci se zeptat, koupil jsem si diagnostiku a měl jsem tomu program Clip V103. Všechno po dobu 2 měsíců fungovalo tak jak mám. A dneska jsem se rozhodlu přeinstalovat Clip na verzi V107 a diagnostika se nepřipojí tak jako vždy, ale rosvíti se jen červená kontrolka. A ovladač se naistaluje jako Obecný rozbočovač USB, přitom XP mám. Uděla jsem něco špadně? Nebo třeba diagnostika je přispůsobená jen na vezi V103? Nemohl jsem jí odpálit? Máte s tím někdo nějaký zkušenosti?
Díky

Odpovědět

Zpět na „Manuály a schémata & diagnostika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host