Novela zákona o provozu na pozemních komunikacích

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Uživatelský avatar
Simpet
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: čtv bře 24, 2005 17:36
Bydliště: Vyso?ina

Příspěvek od Simpet » stř lis 30, 2005 15:17

Já si myslím, že není problém dát chodci přednost, ale na víceproudé vozovce se o to ani nesnažím, protože ti co jedou v dalších pruzích o mém umyslu nemusí vědět a je hotovo... (Vím minimálně o dvou případech, kdy už nebylo chodci pomoci)
Mégane Break 1,4 RXE

Uživatelský avatar
Charon
Člen RCČR
Příspěvky: 286
Registrován: pon srp 08, 2005 12:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Charon » stř lis 30, 2005 16:06

Simpet píše:Já si myslím, že není problém dát chodci přednost, ale na víceproudé vozovce se o to ani nesnažím, protože ti co jedou v dalších pruzích o mém umyslu nemusí vědět a je hotovo... (Vím minimálně o dvou případech, kdy už nebylo chodci pomoci)
To jo ale řidič v souběžném pruhu je povinen sledovat silniční provoz a
když brzdíš před přechodem tak musí zabrzdit také.Že většina řidičů
se o dění okolo nich nezajímá je ovšem věc druhá. Když dám přednost
chodci a vedle jedoucí auto ho smete je to vina toho druhého řidiče.
Nic víc. Taková je holt realita. Nebudu platit pokuty kvůli bezohlednosti
ostatních řidičů.
Renault Megane II 2.0 16V 3dv.
Renault Megane I 1.6e Cabrio

Uživatelský avatar
Charon
Člen RCČR
Příspěvky: 286
Registrován: pon srp 08, 2005 12:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Charon » stř lis 30, 2005 16:08

kšanda píše:no jenže kolik chodců ví že nemaj absolutní přednost? když budu přehánět tak maximálně 70%. a co těch 30. to je to nejhorší.
Tipoval bych ten poměr obráceně. Můžou za to i média. Pamatuji si
reportáže typu: od bla bla bude platit absolutní přednost chodců atd.
Renault Megane II 2.0 16V 3dv.
Renault Megane I 1.6e Cabrio

Uživatelský avatar
Simpet
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: čtv bře 24, 2005 17:36
Bydliště: Vyso?ina

Příspěvek od Simpet » stř lis 30, 2005 16:33

Charon píše:To jo ale řidič v souběžném pruhu je povinen sledovat silniční provoz a
když brzdíš před přechodem tak musí zabrzdit také.Že většina řidičů
se o dění okolo nich nezajímá je ovšem věc druhá. Když dám přednost
chodci a vedle jedoucí auto ho smete je to vina toho druhého řidiče.
Nic víc. Taková je holt realita. Nebudu platit pokuty kvůli bezohlednosti
ostatních řidičů.
S tím naprosto souhlasím, ale nechtěl bych to mít do smrti před očima.
Mégane Break 1,4 RXE

Uživatelský avatar
bezmo
Junior member
Příspěvky: 119
Registrován: pát kvě 21, 2004 15:12

Příspěvek od bezmo » stř lis 30, 2005 16:39

Me spise vadi prestupky ktere jsou max. bodove ohodnocene jako napr., ze kdyz zavinim nehodu seberou mi x bodu v pripade ze se na libovolnem ze zucastnenych vozidel vyskytne skoda presahujici tusim 150tis kc. Mam ted LagunuII jednou nedobrzdim, treba ted v zime se to myslim klidne muze stat, protoze do prace vyrazim driv jak silnicari:-), a mam na aute skodu pres 150tis. hned. To po me chtej abych jezdil starym autem nebo boural pouze do starych aut, fakt je to podle me blbost. Prijde mi fer ze kdyz nekomu pri nehode neco udelam neboho nedejboze zabiju tak mi seberou max pocet bodu ale prirovnavat zdravi nebo zivot k pouze 150tis je dost dementni. A takovych kravin je v novele vice.

P.S.: nereagujte tim at dodrzuju bezp. vzdalenost na nekterych usecich prakticky bezpecna vzdalenost neexistuje. Jednou jsem poterboval na ubrzdeni z rychlosti kolem 15-20km/h asi 30metru (a zastavil jsem az na hlavni na asfaltu), protoze pod nevine vyhlizejici snehovou pokryvkou byl led jako na rybnice, bohuzel ten, ktery jel asi 20m za mnou, nedobrzdil. Podle me za to tenkrat mohl stav vozovky, kteremu se proste prispusobyt jizda nedala. Mimochodem behem vysetrovani me nehody to do nas poslalo jeste jedno auto plus po odstaveni nasich aut se v mziku srazily dve dalsi a jeste malem prejely nejakou pani na prechode., ale nejzabavnejsi byl pan policajt ktery kdyz si sel vse vyfotografovat tak se tam 2x natah jak sirokej tak dlouhej. :-)
Naposledy upravil(a) bezmo dne stř lis 30, 2005 16:49, celkem upraveno 1 x.
Laguna Grandtour rv01 1.9dci 88kW Privilege, xenony, tempomat

Uživatelský avatar
FD_Ondra
Junior member
Příspěvky: 163
Registrován: sob črc 03, 2004 12:08
Bydliště: Sezimovo Ústí I.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FD_Ondra » stř lis 30, 2005 16:40

Já bych navrhoval zavést "chodičáky" - obdobu ŘP - a strhávat chodcům body za bezohledné vběhnutí do vozovky, ať už na přechodu nebo mimo... 8) Jen mě nenapadá trest... Že by se potrestaní nesměli přiblížit k vozovce mimo značený přechod na 50m a na značeném přechodu jen v doprovodu netrestaného chodce? :lol: To by šlo ne?
ex-Ghost_SR

FD-CustomStyle Clio B '99 RSi | "Cléopatre" :twisted:
Renault Laguna II 1.8 16V Privilege | man?el?in rodinný ko?ár :)

Thread o vulgarismech

Uživatelský avatar
Charon
Člen RCČR
Příspěvky: 286
Registrován: pon srp 08, 2005 12:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Charon » stř lis 30, 2005 16:46

Simpet píše:
Charon píše:To jo ale řidič v souběžném pruhu je povinen sledovat silniční provoz a
když brzdíš před přechodem tak musí zabrzdit také.Že většina řidičů
se o dění okolo nich nezajímá je ovšem věc druhá. Když dám přednost
chodci a vedle jedoucí auto ho smete je to vina toho druhého řidiče.
Nic víc. Taková je holt realita. Nebudu platit pokuty kvůli bezohlednosti
ostatních řidičů.
S tím naprosto souhlasím, ale nechtěl bych to mít do smrti před očima.
Tomu věřím ale nechápu, nebyla by to tvoje chyba. Ale je to věcí
osobního názoru a pocitů.
Renault Megane II 2.0 16V 3dv.
Renault Megane I 1.6e Cabrio

Uživatelský avatar
mcbig
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: čtv lis 24, 2005 18:29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mcbig » stř lis 30, 2005 17:08

bezmo píše:P.S.: nereagujte tim at dodrzuju bezp. vzdalenost na nekterych usecich prakticky bezpecna vzdalenost neexistuje. Jednou jsem poterboval na ubrzdeni z rychlosti kolem 15-20km/h asi 30metru (a zastavil jsem az na hlavni na asfaltu), protoze pod nevine vyhlizejici snehovou pokryvkou byl led jako na rybnice, bohuzel ten, ktery jel asi 20m za mnou, nedobrzdil. Podle me za to tenkrat mohl stav vozovky, kteremu se proste prispusobyt jizda nedala. Mimochodem behem vysetrovani me nehody to do nas poslalo jeste jedno auto plus po odstaveni nasich aut se v mziku srazily dve dalsi a jeste malem prejely nejakou pani na prechode., ale nejzabavnejsi byl pan policajt ktery kdyz si sel vse vyfotografovat tak se tam 2x natah jak sirokej tak dlouhej. :-)
Tak tohle znam, jednou sem po asi 100m trvajicim smyku, kdyz uz sem mel auto temer v pohode, vjel do dalsi zatacky, z ni uz sem ale vyjel do pole. Protoze sem mel zniceni rizeni, musel sem kuli pojistovne volat policii. Samozrejme ze to byla neprimerena rychlost stavu vozovky :) Kdyz sem ty papiry sel podepsat do jejich auta - jiz pouceni pani policajti na me jen zarvali bacha, nebejt jejich auta - zkoncim jako chodec na druhym poli - presne naproti. Ta silnice byla jeden led - na kterej obcas snezilo, obcas prselo. Kdyz me pak vezla odtahovka, tak sme jeste par aut v prikopech podkali - ty mali ale vetsi stesti nez ja (mensi rozdil ve vysce silnice proti poli)
kdo nejezdi s nama, jezdi proti nam

pass
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: pon črc 05, 2004 17:16
Bydliště: HK

Příspěvek od pass » stř lis 30, 2005 17:09

Tech 15 stováků je moc, když zaplatím pokutu, tak budu muset chodit měsíc pěškobusem. Jinak se mi zdá 7bodů za alkohol málo.
**Mazda 626 2.0i GLE**
Skype "passthank"

Uživatelský avatar
Regis
Senior member
Příspěvky: 1871
Registrován: pon pro 27, 2004 19:05
Bydliště: UK

Příspěvek od Regis » stř lis 30, 2005 18:34

Presne tak, jako podle me vsechny nase zakony je to nedotazeny... co ma vyse skody na MEM aute spolecneho se zavaznosti prestupku? To si snad uz hlida pojistovna. Jasna penalizace drazsich aut. Bodove ohodnoceni za vazne prestupky je smesne male.
Alkohol je kapitola sama o sobe. Kdyz sedne za volant ozralej, musi vedet ze je ozralej, takze vedome ohrozil vsechny okolo a zakazal bych mu rizeni na 5 let. Klidne.

Ale podle me to stejne nic nevyresi, nejnebezpecnejsi jsou podle me prestupky, ktery nikdo nepotresta, dokud to neni pruser: predizdeni v zatacce, jizda v protismeru a pod. Potencialni smrtaky, ale trva to par sekund ... kameru do kazdyho auta, to by podle me bylo reseni. :)
Renault 19 16S Phase 2 (1995) - rozbito a prodano :(
BMW 5 Touring (e39/2, 2002)

Uživatelský avatar
kšanda
Člen RCČR
Příspěvky: 2744
Registrován: úte úno 08, 2005 22:09
Bydliště: Praha - Zahradní Město -> Orlické Záhoří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kšanda » stř lis 30, 2005 18:53

Ghost_SR píše:Já bych navrhoval zavést "chodičáky" - obdobu ŘP - a strhávat chodcům body za bezohledné vběhnutí do vozovky, ať už na přechodu nebo mimo... 8) Jen mě nenapadá trest... Že by se potrestaní nesměli přiblížit k vozovce mimo značený přechod na 50m a na značeném přechodu jen v doprovodu netrestaného chodce? :lol: To by šlo ne?
já bych jim zabavil boty :D
Prej jen francouzi dělaj auta pro lidi. Ale co my prasata?
exRENAULT 21 nyní MITSUBISHI PAJERO r.v. 98 2,5 Td
co nejde silou, jde silou eště větší proto 4x4

Uživatelský avatar
Charon
Člen RCČR
Příspěvky: 286
Registrován: pon srp 08, 2005 12:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Charon » stř lis 30, 2005 19:34

kšanda píše:
Ghost_SR píše:Já bych navrhoval zavést "chodičáky" - obdobu ŘP - a strhávat chodcům body za bezohledné vběhnutí do vozovky, ať už na přechodu nebo mimo... 8) Jen mě nenapadá trest... Že by se potrestaní nesměli přiblížit k vozovce mimo značený přechod na 50m a na značeném přechodu jen v doprovodu netrestaného chodce? :lol: To by šlo ne?
já bych jim zabavil boty :D
:lol: A ještě povinné zimní obutí(pro ty co mají 4x4 kompletní tzn.
obuv+berle a pro opilce jdoucí po 4 i rukavice :twisted: )
a pravidelné technické kontroly :P :lol:
Renault Megane II 2.0 16V 3dv.
Renault Megane I 1.6e Cabrio

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Příspěvek od krt.ecek » stř lis 30, 2005 20:27

Hele chlapi chci se zeptat, jak je širokej jeden pruh na dálnici??? Já myslím že okolo 3,5 metrů, jak pak máme na dvouproudový dálnici vytvořit v koloně mezi auty 3 metrový pruh??

Uživatelský avatar
Williams
Člen RCČR
Příspěvky: 180
Registrován: stř pro 31, 2003 12:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Williams » stř lis 30, 2005 20:44

krt.ecek píše:Hele chlapi chci se zeptat, jak je širokej jeden pruh na dálnici??? Já myslím že okolo 3,5 metrů, jak pak máme na dvouproudový dálnici vytvořit v koloně mezi auty 3 metrový pruh??
No urcite pocitaji i s odstavnym...
Renault Clio Williams 2.0 -> Renault Clio Sport 2.0 Ph1 -> Clio Cup Ph2 http://www.cliosport.cz

Uživatelský avatar
Charon
Člen RCČR
Příspěvky: 286
Registrován: pon srp 08, 2005 12:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Charon » stř lis 30, 2005 20:45

krt.ecek píše:Hele chlapi chci se zeptat, jak je širokej jeden pruh na dálnici??? Já myslím že okolo 3,5 metrů, jak pak máme na dvouproudový dálnici vytvořit v koloně mezi auty 3 metrový pruh??
Postavit auta na bok :twisted: :lol: :P
Renault Megane II 2.0 16V 3dv.
Renault Megane I 1.6e Cabrio

Joska
Starting member
Příspěvky: 88
Registrován: čtv lis 17, 2005 13:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Joska » stř lis 30, 2005 21:08

Dobrý den, já teda když vidím chodce na přechodu, tak se nejdřív kouknu do zrcátka a posoudím, zda vozidlo za mnou stihne zastavit také či ne. Potom teprve pouštím či nikoli. Hrůza mě však jímá, pokud pouštím a ten vzadu mě začne předjíždět. Potom troubím jako blázen a modlím se, aby to dopadlo. Jinak mě dostane, když někoho pouštím a on jenom mávne, abych zase jel, že tam jen tak čeká nebo si povídá.
A dost mě pobavilo to přidělování trest. bodů řidičům s odebraným ŘP nebo bez něj, případně s neregistrovaným vozidlem. Ti na to asi budou bodit zvysoka.

Uživatelský avatar
kšanda
Člen RCČR
Příspěvky: 2744
Registrován: úte úno 08, 2005 22:09
Bydliště: Praha - Zahradní Město -> Orlické Záhoří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kšanda » stř lis 30, 2005 21:27

np pokud vim tak sem u nás neviděl dvouproudou dálnici bez odstavnýho pruhu. nebo se pletu? třeba i na hradecký (silnice 1. třídy se vám to povede. tak si myslim že i na dánici. stejně tak se to povede i na průmyslový
Prej jen francouzi dělaj auta pro lidi. Ale co my prasata?
exRENAULT 21 nyní MITSUBISHI PAJERO r.v. 98 2,5 Td
co nejde silou, jde silou eště větší proto 4x4

Uživatelský avatar
koprda
Advanced member
Příspěvky: 273
Registrován: sob čer 18, 2005 15:58
Bydliště: okr. Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koprda » stř lis 30, 2005 21:38

Williams píše:
Gib píše: No nedaj policajtom sancu a jednoducho zapni svetla, ked sadnes do auto a nastartujes. Mozes zacat trenovat uz teraz a od 1.7.2006 to bude pre teba uz len rutina :wink:
Ja to spis vyresim timhle... :)

http://www.jablotron.cz/docs/manualy/mec51009.pdf

Asi Tě zklamu :cry: , ale zařízení AS-12 už Jablotron nevyrábí a těžko ho ještě někde seženeš - vím z vlastní zkušenosti. Každopádně lepší zařízení než toto jsem neobjevil.

Uživatelský avatar
mcbig
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: čtv lis 24, 2005 18:29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mcbig » stř lis 30, 2005 21:50

koprda píše:

Asi Tě zklamu :cry: , ale zařízení AS-12 už Jablotron nevyrábí a těžko ho ještě někde seženeš - vím z vlastní zkušenosti. Každopádně lepší zařízení než toto jsem neobjevil.
No tak jen tak uvazuju jako elektrikar, a docela bych rek, ze kdyz auto umi piskat, kdyz se sviti a motor nebezi, tak bude i umet piskat, kdyz se nesviti a motor bezi / ono to piskani by asi nebylo nej, mozna by stacila jen nejaka kontrolka :D
kdo nejezdi s nama, jezdi proti nam

r-tech
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: stř říj 13, 2004 10:25

Jiné řešení

Příspěvek od r-tech » stř lis 30, 2005 22:05

koprda píše:
Williams píše:
Gib píše: No nedaj policajtom sancu a jednoducho zapni svetla, ked sadnes do auto a nastartujes. Mozes zacat trenovat uz teraz a od 1.7.2006 to bude pre teba uz len rutina :wink:
Ja to spis vyresim timhle... :)

http://www.jablotron.cz/docs/manualy/mec51009.pdf

Asi Tě zklamu :cry: , ale zařízení AS-12 už Jablotron nevyrábí a těžko ho ještě někde seženeš - vím z vlastní zkušenosti. Každopádně lepší zařízení než toto jsem neobjevil.
Vím o jiném zařízení a už mám na něj objednaný součástky,ale bohužel si ho musí každý postavit sám.Nebo požádat zdatnějšího kamaráda.
Je to sice stránka Peugeot,ale dá se to montovat do všech vozů.Jako montér výrobků společnosti Jablotron je mi to líto,ale bylo mi sděleno že neuvažují o další výrobě kvůli problémům s palubními počítači u novějších vozů.
Odkaz zde http://www.peugeot605.net/svetla.html

Přeji co nejméně problémů s policií.

Uživatelský avatar
Williams
Člen RCČR
Příspěvky: 180
Registrován: stř pro 31, 2003 12:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Williams » stř lis 30, 2005 22:07

koprda píše:
Williams píše:
Gib píše: No nedaj policajtom sancu a jednoducho zapni svetla, ked sadnes do auto a nastartujes. Mozes zacat trenovat uz teraz a od 1.7.2006 to bude pre teba uz len rutina :wink:
Ja to spis vyresim timhle... :)

http://www.jablotron.cz/docs/manualy/mec51009.pdf

Asi Tě zklamu :cry: , ale zařízení AS-12 už Jablotron nevyrábí a těžko ho ještě někde seženeš - vím z vlastní zkušenosti. Každopádně lepší zařízení než toto jsem neobjevil.
Ano mas pravdu, ale stale se prodava ma ho treba firma OFFICIAL ELECTRONIC s.r.o. TřídaTomáše Bati, Areál Svit, budova 62
760 01 Zlín. Zjistil jsem ze, novy podobny system prodava fa. www.stualarm.cz pod oznacenim SE 080...
Renault Clio Williams 2.0 -> Renault Clio Sport 2.0 Ph1 -> Clio Cup Ph2 http://www.cliosport.cz

Uživatelský avatar
Lesshuhn
Moderátor
Příspěvky: 1058
Registrován: úte pro 30, 2003 23:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lesshuhn » stř lis 30, 2005 22:12

Už jsem to tady někde psal, mám tohle http://www.trv-kocab.cz/texty/svetla3.htm od namontování se mě nestalo, že bych odjel bez rozsvícení a nebo nechal svítit. A navíc mě i při světlech funguje světelná houkačka, což u starších modelů nejde :wink:

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » stř lis 30, 2005 22:25

No, mně dala nová pravidla kamarádka ( ÚZ 519 ), s dovětkem, že mám prázdniny 2006 bez řidičáku :lol:
Je jasné, že se objeví návody jak to zase obejít, zaonačit a postavit na hlavu, ale tvrdím jednoznačně, že jsme to potřebovali jako sůl! To, co se děje na cestách je důkazem toho, že demokracie zaměňovaná anarchií je vražedná...
Trochu by šlo polemisovat o bodovém hodnocení různých přestupků, ale to je věc doladění, nikoliv odsouzení.
K přednosti chodců: není nic jednoduššího, než po nich koukat, a při podezření, že se rozhodli zdobit mi kapotu, jim v tom zabránit... Prosté...
U přechodu je to jednoznačné - chodec k němu směřuje, asi po něm půjde, říkat: " Ale jak mám zastavit z 50kph, když mi tam vletí", je IMHO blbost, protože vidím - li přechod, tak nejedu rychleji, než abych stihl zastavit i kdyby tam upadl... No, a tam, kde jsou děti, počítám s každým pohybem, koukám po mezerách mezi auty a tak... Odmítám diskutovat o tom, jak to zdržuje a podobně, protože je to taktika, osvědčená za posledních 40 let mého ježdění: " JE LEPŠÍ SE BÁT, NEŽ SE POLEKAT "
Pěkný den.
P.S.: Ty pálky za rychlou jízdu udělají z valné části nás, zdejších diskutujících, Renaultisty - leštiče :lol:
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
koprda
Advanced member
Příspěvky: 273
Registrován: sob čer 18, 2005 15:58
Bydliště: okr. Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné řešení

Příspěvek od koprda » stř lis 30, 2005 22:27

r-tech píše:
koprda píše:
Williams píše:
Gib píše: No nedaj policajtom sancu a jednoducho zapni svetla, ked sadnes do auto a nastartujes. Mozes zacat trenovat uz teraz a od 1.7.2006 to bude pre teba uz len rutina :wink:
Ja to spis vyresim timhle... :)

http://www.jablotron.cz/docs/manualy/mec51009.pdf

Asi Tě zklamu :cry: , ale zařízení AS-12 už Jablotron nevyrábí a těžko ho ještě někde seženeš - vím z vlastní zkušenosti. Každopádně lepší zařízení než toto jsem neobjevil.
Vím o jiném zařízení a už mám na něj objednaný součástky,ale bohužel si ho musí každý postavit sám.Nebo požádat zdatnějšího kamaráda.
Je to sice stránka Peugeot,ale dá se to montovat do všech vozů.Jako montér výrobků společnosti Jablotron je mi to líto,ale bylo mi sděleno že neuvažují o další výrobě kvůli problémům s palubními počítači u novějších vozů.
Odkaz zde http://www.peugeot605.net/svetla.html

Přeji co nejméně problémů s policií.

Já jsem obtelefonoval všechny prodejce výrobků od Jablotronu, ale nikdo už AS-12 nemá, přímo v Jablotronu mi řekli, že už ho nikdy vyrábět nebudou, možná :?: na jaře 2006 něco podobného. To zařízení z webové adresy, kterou uvádíš, jsem samozřejmě taky našel, ale já bych radši už něco hotovýho.

P.S. Objevil jsem toto: http://www.netpraha.cz/novinky.html - "AOS-01" a zdá se mi to ještě lepší než AS-12 - , i když je to dražší, jdu do toho.

Uživatelský avatar
koprda
Advanced member
Příspěvky: 273
Registrován: sob čer 18, 2005 15:58
Bydliště: okr. Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koprda » stř lis 30, 2005 22:34

Williams píše:
koprda píše:
Williams píše:
Gib píše: No nedaj policajtom sancu a jednoducho zapni svetla, ked sadnes do auto a nastartujes. Mozes zacat trenovat uz teraz a od 1.7.2006 to bude pre teba uz len rutina :wink:
Ja to spis vyresim timhle... :)

http://www.jablotron.cz/docs/manualy/mec51009.pdf

Asi Tě zklamu :cry: , ale zařízení AS-12 už Jablotron nevyrábí a těžko ho ještě někde seženeš - vím z vlastní zkušenosti. Každopádně lepší zařízení než toto jsem neobjevil.
Ano mas pravdu, ale stale se prodava ma ho treba firma OFFICIAL ELECTRONIC s.r.o. TřídaTomáše Bati, Areál Svit, budova 62
760 01 Zlín. Zjistil jsem ze, novy podobny system prodava fa. www.stualarm.cz pod oznacenim SE 080...

To zařízení od firmy STUALARM nějak nemůžu najít, kde to je ??????

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů