jízda v zimě

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Uživatelský avatar
kšanda
Člen RCČR
Příspěvky: 2744
Registrován: úte úno 08, 2005 22:09
Bydliště: Praha - Zahradní Město -> Orlické Záhoří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kšanda » pon lis 26, 2007 21:50

tak včera sem trošku proškolil rodičovic autobus v místech kde jsem předloni zapadl s r21. opět silnice se v zimě neudržuje, ale tentokrát to aspoň bylo vyjetý od offroada.délka 11km převýšení 400metru nahoru a z5 vyjetý koleje do výše podvozku a kolem zmrzlý mantinely a klebry krisalpHP překvapivě nezklamaly. takže vše se podařilo a dojel jsem. asi pujdu řídit tramvaj. docela mě to bavilo:-) ještě podotýkám že na tom všem bylo 5cm čerstvýho mokrýho snížku. prostě ráj:-)
Prej jen francouzi dělaj auta pro lidi. Ale co my prasata?
exRENAULT 21 nyní MITSUBISHI PAJERO r.v. 98 2,5 Td
co nejde silou, jde silou eště větší proto 4x4

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Re: jízda v zimě

Příspěvek od kmarty » ned led 08, 2012 00:19

Jej.
Zabloudil jsem sem z odkazu clanku Jízda v zimě. Jak na smyk? kde se pise ze klub porada kazdorocni cosi jako jizda smyku. Toz chtel jsem se poptat na nejaky dalsi info.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jízda v zimě

Příspěvek od 100KUC » ned led 08, 2012 13:48

kmarty píše:Jej.
Zabloudil jsem sem z odkazu clanku Jízda v zimě. Jak na smyk? kde se pise ze klub porada kazdorocni cosi jako jizda smyku. Toz chtel jsem se poptat na nejaky dalsi info.
Ahoj, vzhledem k tomu, že v našich zeměpisných šířkách je to s počasím trochu nevypočitatelné, většinou bývá "zimní klouzání" blesková akce, protože musí napadnout a potřebujeme aby mrzlo. Většinou jsme jezdili na některé z letišť v okolí Prahy, ale současná absence sněhové pokrývky toto v současné době nedovoluje. Nechci nic slibovat, ale pokud napadne a podaří se to vymyslet a zorganizovat... ;)

Jinak díky za oživení a připomenutí tohoto staršího článku, určitě stojí za přečtení, zvlášť, když teď už konečně přišla zima a na spoustě míst sníh a led už je ;)
<> Renault Mégane R.S. 265 Cup 2015
ex. Clio 1.4e RT '91; Mégane Break 1.4 16V RXE '99; Renault 8 '64, 40k; Clio 1.4 16V '03; Renault 5 GT. '88 (project F16), 136k; Renault Laguna 2.0T Dynamique '05, 170k; Renault Mégane GrandTour 1,6 16V Privilége '05, 110k "Gauč"

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: jízda v zimě

Příspěvek od Maky » ned led 08, 2012 14:13

Zdarec, píše se tu pravda již dávné minulosti, o různých technikách jízdy v zimně... každej jezděte jak naježděno máte, ale zásadní poučka ( a pravdivá na rozdíl od jiných) ,, Když se ti auto utrhne a jde do smyku, TAK JEDINĚ VYŠLÁPNOUT OKAMŽITĚ SPOJKU!!!! nešlapat na brzdu ani na plyn, důvod je ten aby se pro kola věnovala všechna možná adhese která je k dispozici a jemně řídit!!!!
Jakmile do toho někdo začne brzdit, nebo prudce pustí spojku, nebo plyn, škubne volantem, je auto ve smyku jedna dvě. Pouze lidi kteří si mohou natrénovat na nějakém prostranství různé smyky a jízdu ve smyku,( nazývám to kritérium prvního sněhu) a podobné libůstky, ti pak mohou při krizovce drcnout plynem,nebo hrknout ručkou, ale pro naše auta s automatickejma ručkama .. to přímo nedoporučuju, ba klidně i zakazuju, teď mě zbijete, ale je fakt, že při klasické ručce držím aretační čudlík v palci a tak si přibržďuju dle citu, ale ta automatika to jinak nezná než naplno a ještě to dlouho trvá!!! A úplně nejlepší rada jeďte pomalu , nebo seďte doma na zadku
RGS dCi 1,9,2005,Skladací obytný přívěs, Babeta210.,domo kros PiČz 150., JAWA 250 1953., YAMAHA RD 80 kapotáž,kotouče, liťáky.,
http://grandscenic.forumn.net

Uživatelský avatar
mudr.hematolog
Senior member
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv zář 08, 2011 23:55
Bydliště: Košice

Re: jízda v zimě

Příspěvek od mudr.hematolog » ned led 08, 2012 14:59

Ja som minule u nas na velkom prazdnom parkovisku chcel pri prvom napadnutom snehu, len tak zasantit pri otacani....vravim si pridam plyn, nech ma to v zatacke hodi do smyku.......ale nic sa nedialo.....vravim si to nie je mozne.....a mozne to je....zabudol som, ze to auto ma ESP :D
Megane 1.6 100k, Advantage, Glacier, 16" disky.
Ex-Ford Focus II 1.6 100k Trend-X, Aquarius, 15" disky.

martins
Člen RCČR
Příspěvky: 572
Registrován: pon led 05, 2004 08:41
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: jízda v zimě

Příspěvek od martins » ned led 08, 2012 17:08

Maky píše:Zdarec, píše se tu pravda již dávné minulosti, o různých technikách jízdy v zimně... každej jezděte jak naježděno máte, ale zásadní poučka ( a pravdivá na rozdíl od jiných) ,, Když se ti auto utrhne a jde do smyku, TAK JEDINĚ VYŠLÁPNOUT OKAMŽITĚ SPOJKU!!!! nešlapat na brzdu ani na plyn, důvod je ten aby se pro kola věnovala všechna možná adhese která je k dispozici a jemně řídit!!!! A úplně nejlepší rada jeďte pomalu , nebo seďte doma na zadku
no jo, ale jak s automatem?

s posledni vetou naprosto souhlasim ;)
Vel Satis 3.0 dCi Initiale Paris 2005
Obrázek

Uživatelský avatar
Dan Black
Člen RCČR
Příspěvky: 1830
Registrován: pát zář 14, 2007 14:40
Bydliště: Bílina

Re: jízda v zimě

Příspěvek od Dan Black » ned led 08, 2012 17:27

Maky píše:Když se ti auto utrhne a jde do smyku, TAK JEDINĚ VYŠLÁPNOUT OKAMŽITĚ SPOJKU!!!! nešlapat na brzdu ani na plyn, důvod je ten aby se pro kola věnovala všechna možná adhese která je k dispozici a jemně řídit!!!!
Dovolím si oponovat. 8)
Testoval jsem s Twingem obě varianty (rozjet, zatočit do smyku a vyšlápnout spojku / rozjet, zatočit do smyku a jenom sundat nohu z plynu...) druhý případ je lépe řiditelný :arrow: motor bez plynu sám o sobě působí jako brzda. Při vyšlápnutí spojky auto pokaždé poskočilo dopředu.
Jistě záleží i na zařazené rychlosti, s ohledem na rozměr parkoviště jsem jezdil na dvojku, cca 30km/h. :)
Kia Rio 2017
Scenic 2001 1.6/16v
Vzpomínáme...Škoda 105 (s něčím se začít musí)...Twingo Helios (prosklená střecha, zdroj potěšení i vzteku)

Obrázek Obrázek

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: jízda v zimě

Příspěvek od Maky » ned led 08, 2012 19:07

Too martins, tak s automatem sem jel jen jednou po dálnici a když sem chtěl z dálnice sjet, zapoměl sem, že dřepím v automatu a když sem ve 130 hamtnul na brzdu místo na spojku ( chtěl sem dát neutrál a do odbočky doplachtit..ještě, že nikdo nejel zamnou!!!!), tak sem se rozplác na volantu, a byl sem z toho hoodně perplex,. vícekrát nechci auto s automatem ani vidět... a to sem jako mladej párkrát jel autobusem ŠM 11 a ten měl automata, ale to sem ještě nebyl sklerotickej.... tak, že na automaty nemohu radit.
Too černej dane,máš částečně pravdu v tom, že se ti někdy může povést, že se ten smyk vybere lépe ubráním nebo přidáním plynu, a trochu přiblokováním, nebo protočením předníh kol, ale to co já uvádím je pro vyrovnámí jakého koliv smyku řízením ano podotýkám jemným řízením použitím zbytkové adheze pro přilnavost k danému podkladu. Tím, že ubereš plyn je to podobné jako ručka, a to většinou je opět kola ( tentokrát přední) ve smyku a jede to kam to chce( odstředivá síla) ne kam chce řidič!!!!, Auto když má zablokovaná kola jede jako sáňky, proto jsou moderní auta vybavena ABS které jemným kmitáním brzdového efektu brzdí a zároveň umožňuje reagovat volantem, když není ABS, tak se kola při dotyku brzdy bloknou a můžeš točit kam chceš a jedeš stále rovně, ale opravdu machrovat s plnem nebo s ručkou lze buď na volném prostoru ( ráno před 7 hod. u Penny, nebo na kluzišti) ale učit se hodit řízený smyk ve 100km. na ledovce, když auto nechce zatočit tak to mohou jen mistři volantu, nebo nízkolebci který na každýho okolo kaděj... Já sem toho názoru kdo chce si hubu rozbít, ať si hubu rozbije ale jen tu svou!!!!
RGS dCi 1,9,2005,Skladací obytný přívěs, Babeta210.,domo kros PiČz 150., JAWA 250 1953., YAMAHA RD 80 kapotáž,kotouče, liťáky.,
http://grandscenic.forumn.net

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: jízda v zimě

Příspěvek od Zefek » pon led 09, 2012 12:01

Já bych to ještě rozvedl, že záleží na tom, jestli se utrhne předek, nebo zadek.
Pokud se utrhne předek, tak je celkem zbytečné dělat jakékoliv akce jako točení volantem, vyšlapávání spojky ... nepomůže nic. Až na jednu věc a tou je prudce na brzdu - nožní. Zvýší se zatížení předku a tím je větší šance, že se kola znova chytí.
U zadku je to od situace. Někdy je lepší zmáčknout spojku a nechat auto klouzat. Je to dost problém si to všechno uvědomit a zachovat se podle situace. Úplně ideální je ale lehce přidat plyn. Hm, ono se to opravdu lehce řekne, ale zkoušel jsem si to a nejde to. Ještě navíc s elektronickým plynem a odhlučněném motoru. Nejde lehce přidat plyn. Ten plyn proto, že se zvýší zátěž na zadní kola. Ale jak píšu, prostě nejde lehce přidat plyn. To už je podle opravdu lepší zmáčknout spojku. Při brždění motorem je síla zase přenesena na přední kola a zadní jsou odlehčené. Kdo umí, tak je možné si při smyku zadních kol pomoct i ručkou, aby ho to poslalo na druhou stranu, ale nesmí se to přehnat, jinak se auto roztočí. Je to všechno o citu a o tom, jak člověk zná své auto.

A taková důležitá věc na závěr: Nikdy nebrzděte když otáčíte volantem!! Všimněte si, že i závodníci si vždycky auto nachystají do zatáčky - upraví rychlost před zatáčkou a pak ji projedou bez brždění a auto ovládají plynem.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: jízda v zimě

Příspěvek od Novotka » pon led 09, 2012 17:17

Nevim ,ale u auta vybaveného ABS a ESP je hlavní pořádně dupnout na brzdu, fakt na tvrdo a snažit se udat správný směr kam chci jet. Hodně motoristů se bojí pořádně dupnout na brzdu s ABS i na suchu natož na sněhu. Vyšlapávat spojku lze při sranda pokusech na place nebo v pomalých rychlostech.Ale z vlastní zkušenosti vím,že v pořádný krizovce,když sem se řítil proti skále v zatáčce,se starym Favoritem tak sem stál totál na brzdě a modlil sem se.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Víťa Malina
Experienced member
Příspěvky: 629
Registrován: úte bře 02, 2004 16:20
Bydliště: Pohořelice (BV)
Kontaktovat uživatele:

Re: jízda v zimě

Příspěvek od Víťa Malina » úte led 10, 2012 08:23

ono je to i reflex, 100x si můžeš říkat že uděláš to a to a to, ale při té krizovce ti instinkt řekne "XXXX brzdi", pak už jen díky Bohu za ABS, že můžeš aspoň korigovat směr. Samozřejmě v malých rychlostech lze tyto reflexy potlačit a hrát si s pedály.
Naposledy upravil(a) krt.ecek dne pon úno 13, 2012 15:58, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Prosím, pozor na slovník. Děkuji
Grand Scénic Expression; 7m; 1,5 Dci; béžová poivre

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: jízda v zimě

Příspěvek od Zefek » úte led 10, 2012 10:00

Já jsem si přesně tohle vyzkoušel na letišti. Do rychlosti cca 30km/h se s tím autem dalo dělat cokoliv, otáčet ho o 180°, srovnávat smyky, ... Pak jsem zrychlil a auto se nečekaně utrhlo. Jen jsem stál na spojce a měl volant kontra. Jelo to bokem až do zastavení, ale nebrzdil jsem. Pamatuju si, jak mi v tu chvíli pěkně zatrnulo, že to převrátím :) V tu chvíli to možná chtělo trošku plynu, ale to šlo ráz na ráz, nebyl čas :)

Jinak na brzdu se na suchu určitě bojím dupnout. To auto zastaví při dupnutí na brzdy při jakékoliv rychlosti na fleku. Trošku přeháním, ale víte, jak Renaulti brzdí. A mám dost strach, že to neubrzdí někdo za mnou. Na sněhu mi vadí ABS, protože prodlužuje brzdnou dráhu - auto vůbec nebrzdí, když to ABS neustále pouští. Ale to je na jinou diskusi.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
mudr.hematolog
Senior member
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv zář 08, 2011 23:55
Bydliště: Košice

Re: jízda v zimě

Příspěvek od mudr.hematolog » úte led 10, 2012 12:49

Ale s ABS je aspon auto ovladatelne.
Megane 1.6 100k, Advantage, Glacier, 16" disky.
Ex-Ford Focus II 1.6 100k Trend-X, Aquarius, 15" disky.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: jízda v zimě

Příspěvek od Zefek » úte led 10, 2012 14:42

A co ti to pomůže, když ti mamina s kočárkem vleze na přechod, protože ona si myslí, že ty to zastavíš? Kam chceš uhnout? Do protisměru? Na štěrku a šotolině je to úplně super. Auto je ovladatelné i bez ABS, jen je potřeba nebrzdit, když chci točit.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1844
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: jízda v zimě

Příspěvek od faldicek » úte led 10, 2012 15:21

No já měl loni v zimě takovou menší nehodu, má laguna už byla u nového majitele a nová byla v hledáčku. Půjčoval jsem si tedy tátovo scenica, odjížděl jsem z místního nákupního centra a kus přede mnou jela paní. Bezpečnou vzdálenost jsem dodrže, jela fakt daleko přede mnou, ani jsem nejel rychle. Jenže na příjezdové cestě nějaký pitomec zaparkoval dodávku, v protisměru jeli auta, tak paní zastavila a já že tedy taky zastavím, ale silnice pode mnou (zrovna tenhle jedinej kousek) byl samý led. Už jsem zpomalil na opravdu minimální rychlost, ale auto v tu chvíli bylo naprosto neovladatelné, ať jsem dělal cokoliv, stále jsem jel na stojící auto přede mnou. Už jsem nevěděl co, tak jsem ze zoufalosti zatáhl ruční brzdu a snažil se auto stočit. Tento manévr mě nakonec zachránil, ke kontaktu sice došlo ale jen jsme se o sebe lízli rohy nárazníků, takže jediná škoda byl flek od barvy který šel dolů tempem. Shodou okolností asi o dvě hodiny později jsem jel kolem a policie na tom samém místě vyšetřovala nehodu, tentokráte už někdo neměl takové štěstí jako já. Člověk čte všude hromady článků o tom co a jak dělat, ale jak zastavit auto na ledu, byť jedoucí minimální rychlostí, to je věda...

Uživatelský avatar
Koudz
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: sob čer 04, 2011 16:18

Re: jízda v zimě

Příspěvek od Koudz » čtv led 12, 2012 10:59

Novotka píše:Nevim ,ale u auta vybaveného ABS a ESP je hlavní pořádně dupnout na brzdu, fakt na tvrdo a snažit se udat správný směr kam chci jet. Hodně motoristů se bojí pořádně dupnout na brzdu s ABS i na suchu natož na sněhu. Vyšlapávat spojku lze při sranda pokusech na place nebo v pomalých rychlostech.Ale z vlastní zkušenosti vím,že v pořádný krizovce,když sem se řítil proti skále v zatáčce,se starym Favoritem tak sem stál totál na brzdě a modlil sem se.
Nov
Souhlas, mám vyzkoušené, že s ESP je lepší spojku nevyšlapovat elektronika si výkon stejně servíruje sama a ve chvíli kdy se trakce chytne, tak je schopná s tahemmotoru zvládnout situaci snadněji. V zimě ale řídím osobně radši než přítelkyně. Bojí se pořádně grajdnout na brzdu, sice říká že nechce autu ublížit, ale pravda je, že se toho prostě bojí.
DOROTKA Laguna II grandtour 2.2dCi 133kW r.v. 2002 Dynamique 260tkm

test Křepelka->nadjezd letmo ze 130 - 220
test Křepelka->nadjezd pevný start - 210

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: jízda v zimě

Příspěvek od adagio » pon led 16, 2012 22:39

faldicek píše:No já měl loni v zimě takovou menší nehodu, má laguna už byla u nového majitele a nová byla v hledáčku. Půjčoval jsem si tedy tátovo scenica, odjížděl jsem z místního nákupního centra a kus přede mnou jela paní. Bezpečnou vzdálenost jsem dodrže, jela fakt daleko přede mnou, ani jsem nejel rychle. Jenže na příjezdové cestě nějaký pitomec zaparkoval dodávku, v protisměru jeli auta, tak paní zastavila a já že tedy taky zastavím, ale silnice pode mnou (zrovna tenhle jedinej kousek) byl samý led. Už jsem zpomalil na opravdu minimální rychlost, ale auto v tu chvíli bylo naprosto neovladatelné, ať jsem dělal cokoliv, stále jsem jel na stojící auto přede mnou. Už jsem nevěděl co, tak jsem ze zoufalosti zatáhl ruční brzdu a snažil se auto stočit. Tento manévr mě nakonec zachránil, ke kontaktu sice došlo ale jen jsme se o sebe lízli rohy nárazníků, takže jediná škoda byl flek od barvy který šel dolů tempem. Shodou okolností asi o dvě hodiny později jsem jel kolem a policie na tom samém místě vyšetřovala nehodu, tentokráte už někdo neměl takové štěstí jako já. Člověk čte všude hromady článků o tom co a jak dělat, ale jak zastavit auto na ledu, byť jedoucí minimální rychlostí, to je věda...
Ona ta ručka není vůbec špatná věc. Často mně taky v podobně zoufalejch chvílích pomohla. Přitom rozum říká, že zatáhnout na kluzku za ručku je sebevražda... Možná to je fakt jen pud sebezáchovy, udělat ještě aspoň něco navíc. Něco mechanickýho. Jako zatáhnout za záchrannou brzdu ve vlaku, vystřelovací páku katapultu ve stíhačce nebo zmáčknout escape na PC klávesnici :) Ale dost možná to jsou i plody předchozích blbnutí s autem někde na sněhu na parkovišti. Že to prostě člověk jen tak nevzdá a chce to auto uvést do driftem řízenýho, přednaučenýho smyku a tím změnit směr toho beznadějně přímýho pohybu.
Dost právě přemejšlím, co bych dělal v LIII, kde ručka není. A rovnou si i preventivně mlátím přes prsty, ať mě ani nenapadne tu elektrickou spouštět. Mechanickou pak člověk může okamžitě zas uvolnit nebo regulovat sílu. V LIII bych na to ale potřeboval nejprve manuál a pár desítek vteřin klidu :D
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

PavelLiska
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv črc 12, 2012 15:44

Re: jízda v zimě

Příspěvek od PavelLiska » čtv črc 12, 2012 15:51

Nevíte kde v okolí Ostravy je možné si jízdu na mokru a školu smyku vyzkoušet?
Renault 19 :-)

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: jízda v zimě

Příspěvek od Zefek » pát črc 13, 2012 08:56

Přímo v Ostravě je někde u centra motodrom na smyky. Kolik to ale stojí a jaké jsou podmínky, to nevím. Nedávnu tu plochu nějaký pitomeček zničil. :(
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů