Radarová základna

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Sohlasíte s umístěním americké radarové základny v Čechách?

Ano
29
43%
Ne
30
45%
Nevím
3
4%
Je mi to jedno
5
7%
 
Celkem hlasů: 67

Uživatelský avatar
Andy26
Junior member
Příspěvky: 125
Registrován: sob lis 11, 2006 14:12
Bydliště: Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Radarová základna

Příspěvek od Andy26 » sob led 27, 2007 13:37

Nevím, zda mě s tímhle tématem nevyženete, protože se vůbec netýka aut, ale zajímá mě Váš názor, protože v práci máme podpisový centrum na petici proti americký radarový základně.
Naposledy upravil(a) Andy26 dne sob led 27, 2007 13:41, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
rawik
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: stř led 24, 2007 15:06
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rawik » sob led 27, 2007 13:40

btw, raketová má bejt v polsku, u nás chtě radarovou zakladnu :wink:

Uživatelský avatar
Andy26
Junior member
Příspěvky: 125
Registrován: sob lis 11, 2006 14:12
Bydliště: Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andy26 » sob led 27, 2007 13:42

rawik píše:btw, raketová má bejt v polsku, u nás chtě radarovou zakladnu :wink:
sorry, dyk vím, tady koukám na ty papíry tý petice proti radarový základně a píšu raketovou základnu :oops:

Uživatelský avatar
šemík
Junior member
Příspěvky: 248
Registrován: pát čer 30, 2006 21:48
Bydliště: Karviná vedle Ostravy za Bohumínem
Kontaktovat uživatele:

ano

Příspěvek od šemík » sob led 27, 2007 13:44

dal jsem ano ikdyž jde jen o radar, naše česká připosranost a způsob třetí české cesty ale nedává moc nadějí pochopit že je třeba razantně vyřešit problémy s těmi kdo nosí na hlavě smotané prostěradlo a místo spodního prádla dinamit. A kdo si myslí že se u radaru nejedná o pozemní sledování je buť hmotně motivován nebo těžce mimo.

TOTO JE MÚJ OSOBNÍ NÁZOR a nikomu ho nevnucuji
:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
POKUD VÍŠ NAPIŠ
Kaleido 1,6 16v jezdil v SRN 6/99 120000km 2*šíbr 4*okna 4*airb klima HOTsedadla HOT p? okno Al 15" Michelin schemik*volny*cz

Uživatelský avatar
Andy26
Junior member
Příspěvky: 125
Registrován: sob lis 11, 2006 14:12
Bydliště: Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andy26 » sob led 27, 2007 13:51

cituju, co se píše na té petici (doufám, že to nikomu nevadí)

Spojené státy chtějí postavit na území ČR protiraketovou základnu, která má chránit USA proti balistickým raketám. Českou republiku ale chránit nebude, naopak ji může vystavit riziku jaderného útoku jiných států. Základná má býr součástí systému Národní raketové obrany Spojených států. Pokud na našem území vznikne, stane se Česká republika součástní globální politiky Spojených států bez jakékoliv možnosti tuto politiku ovlivňovat a bez záruk, že v případné kritické situaci bude brán ohled na zájmy našeho obyvatelstva. To pavažujeme za naprosto nepřijatelné...... pak to pokračuje, kde se má základna nacházet... atd.

No, já se musím připojit k tomu, že NE, protože léta jsme tady dělali ochranej štít Rusákům a teď ho máme dělat Američanům. Proč?

Uživatelský avatar
šemík
Junior member
Příspěvky: 248
Registrován: pát čer 30, 2006 21:48
Bydliště: Karviná vedle Ostravy za Bohumínem
Kontaktovat uživatele:

ANO

Příspěvek od šemík » sob led 27, 2007 14:22

Jen okomentuju naposledy na tomto foru protože to sem fakt nepatří,
Protiraketová není raketová
štít jmse nebyli byli jsme jen cvičiště a rakety jsem měl za barákem a ty zaplachtované 20 metrové návěsy co dělali v noci jízdy po karviné skončili s odchodem rusů a tehdy ste drželi h... dnes tu chcou amíci nafoukaní sice pro sebe mikrovlnku ale jak to jednou kdokoli spustí třeba irán tak nám bude i tohle forum k ničemu a že z nás dělají cíl? počkejte tak za rok až se města jako Londýn a Vídeń a Paříž naučí chránit kam asi půjdou ti v sandálech s baťohem se semtexem? hádej? Praha Brno ....

Však proč né můžem počkat tak to v naší historii bylo vždy, a pak blbě kecat. Potřebovali bychom trochu více sebevědomí a nadhledu globalizace nás smete a budem její součást nebo otřískaná periferie ale budem tom s něma všema

Omlouvám se nechal jsem se unést jak mně to točí.

TOHLE UŹ NEBUDU DÁL KOMENTOVAT omlouvám se
POKUD VÍŠ NAPIŠ
Kaleido 1,6 16v jezdil v SRN 6/99 120000km 2*šíbr 4*okna 4*airb klima HOTsedadla HOT p? okno Al 15" Michelin schemik*volny*cz

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9038
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » sob led 27, 2007 14:24

Je celkem pochopitelné, že nemůže chránit Českou republiku. Ve chvíl, kdy zaznamená rakety bude pozdě na jakékoliv opatření proti letící balistické raketě. Nás bude muset o hrozícím nebezpečí informovat systém, který bude někde jinde, na území jiného státu, který si to bude "muset nechat" líbit.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Pavel_trol
Člen RCČR
Příspěvky: 477
Registrován: čtv lis 24, 2005 10:21
Bydliště: Ruda okr. Rakovník

Příspěvek od Pavel_trol » sob led 27, 2007 15:05

DDT píše:Je celkem pochopitelné, že nemůže chránit Českou republiku. Ve chvíl, kdy zaznamená rakety bude pozdě na jakékoliv opatření proti letící balistické raketě. Nás bude muset o hrozícím nebezpečí informovat systém, který bude někde jinde, na území jiného státu, který si to bude "muset nechat" líbit.
Takže kde si tu základnu postavíme? třeba v Maďarsku?
Je to všechno hrozně zamotaný...
Renault Clio SPORT 2.0 16V 172
Renault Laguna III 2.0 dci
IN MEMORY:
Renault Clio SPORT 2.0 16V 172
Renault R25 2.9 V6 Baccara
Renault R11 1.4 GTL

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2508
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » sob led 27, 2007 15:56

Rikam NE.
Ne ani tak uplne z duvodu jak pise Andy26 i kdyz v tom je taky slusny kus, ale byt to napr. pro NATO, jehoz jsme soucast, tak je to o necem jinym. Ale co se ke mne doneslo, toto by melo byt vyhradne amikovska zalezitost. A v tu chvili to je hodne velka dan za ... za co vlastne? V cem nam vlastne ustoupili Amici? A ti sami chteji neco od nas? Pokud mozno formou "Helemese plebs, my si tu sem postavime nas radar a vy nam to odkejvate, oukej?".
Mozna to vidim blbe, ale nevsiml jsem si ze kdyz jsme my od nich zadali napr. zruseni viz(a to beru jako zcela nedostacujici satisfakci v pripade ochoty delat ze sebe potencialni terc), ze by byli buhvi jak ochotny. Tak co cekaji od nas? At tedy cekaji totez: NE, kdyz budete hodni mozna o tom nekdy budeme uvazovat.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1077
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » ned led 28, 2007 12:00

Nevím, nevím, ale pokud tu bude stát radarová základna, která bude sloužit třeba i výhradně USA, tak na tom nevidím nic divného. Ať se to někomu líbí, nebo ne, je to náš spojenec, stejně jako D, nebo GB. Bushe bych také zastřelil, ale to nemění nic na tom, že za nějaký ten pátek tam bude sedět rozumnější člověk a třeba budou USA potřetí zachraňovat XXXXX celému světu.

Všechny velké státy světa mají na triku dost intervenčních průserů. To je fakt anikdo s tím nic nenadělá. (mimochodem Francie se svou mírovou politikou vlastně válčí dodnes).

Ivan

Uživatelský avatar
rawik
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: stř led 24, 2007 15:06
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rawik » ned led 28, 2007 12:18

ja bych otázku jestli ano nebo ne změnil v dotaz "co zato" :wink: přihoďte letku F15tek a plácnemesi 8)

pirduch
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: ned pro 11, 2005 18:27
Bydliště: Litvinov

Příspěvek od pirduch » ned led 28, 2007 12:35

Veškerá debata mi nyní připadá stylem: Základnu ano,ale ne u nás...stejně jako se skládkami,elektrárnami,fabrikami: Jo, my jí potřebujeme,ale proč má stát zrovna blízko mýho baráku...
Je faktem,že současná bezpečnostní situace vyžaduje nějakou globální ochranu...takže já jsem pro...jen se bojím,že naši moudří zástupci lidu z toho zase dokážou udělat paskvil,jako ze všeho...
Renault Twingo I, polocabrio, r.v.96
Renault Grand Scenic II 1,9dTi, r.v. 05

Uživatelský avatar
Andy26
Junior member
Příspěvky: 125
Registrován: sob lis 11, 2006 14:12
Bydliště: Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andy26 » ned led 28, 2007 14:00

rawik píše:ja bych otázku jestli ano nebo ne změnil v dotaz "co zato" :wink: přihoďte letku F15tek a plácnemesi 8)
No právě co za to. Totálni h***o.

Uživatelský avatar
Monika2
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: ned srp 06, 2006 12:35
Bydliště: Vyšší Brod

Příspěvek od Monika2 » ned led 28, 2007 14:47

můj názor, založený na tom málu co jsem se dočetla..
proč snad ano:jsme vůbec schopni se sami ubránit, nebo odvrátit hrozící nebezpečí třeba v podobě teroristických útoků ( v neposlední řadě také díky " mírové " politice USA a míchání se našich politiků do věcí do kterých nám nic není)
kdy snad ano:automaticky by se zrušili víza ( něco za něco), pokud by radarovou stanici obsluhovali naši vojáci ( v Polsku je to jedna z podmínek) 100% účinnost systému...a v neposlední řadě referendum..
proč ne: strach z útoků nějakých šílenců jenom proto že jsme povolili na našem území něco "americkýho"..přijde mi celkem logický, že když budu chtít protivníka oslabit, začnu na tom nejslabším místě..a to my budeme..

nevím jestli bych řekla ano nebo ne, když o tom v podstatě nic nevím..
suzuki GS 500E

Uživatelský avatar
Andy26
Junior member
Příspěvky: 125
Registrován: sob lis 11, 2006 14:12
Bydliště: Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andy26 » ned led 28, 2007 15:48

kdy snad ano:automaticky by se zrušili víza ( něco za něco), pokud by radarovou stanici obsluhovali naši vojáci ( v Polsku je to jedna z podmínek) 100% účinnost systému...a v neposlední řadě referendum..
tak to je právě to, co amíci nemůžou slíbit, že zruší víza, takž fakt nevím, že by bylo něco za něco

Uživatelský avatar
Monika2
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: ned srp 06, 2006 12:35
Bydliště: Vyšší Brod

Příspěvek od Monika2 » ned led 28, 2007 16:02

Andy26 píše:
kdy snad ano:automaticky by se zrušili víza ( něco za něco), pokud by radarovou stanici obsluhovali naši vojáci ( v Polsku je to jedna z podmínek) 100% účinnost systému...a v neposlední řadě referendum..
tak to je právě to, co amíci nemůžou slíbit, že zruší víza, takž fakt nevím, že by bylo něco za něco
mě o víza vůbec nejde, já do ameriky rozhodně nepojedu, tak jako nikdy nepůjdu do mekáče, ale když už máme na něco přistoupit tak ať z toho něco taky máme..
suzuki GS 500E

Uživatelský avatar
Radovan
Junior member
Příspěvky: 196
Registrován: ned úno 01, 2004 12:34

Příspěvek od Radovan » ned led 28, 2007 16:43

Já již pohlížím na vojenské základny s lhlstejností. Pro mne Česká republika již dávno ztratila suverenitu. Díky námi zvoleným vládám Němci a jiní hospodaří s významnou částí našeho kapitálu.
Nemáme sice zatím vojenské základny, ale máme zde silné ekonomické základny v podobě nadnárodních sítí a řetězců, které denně odvádí ohromné množství finančních prostředků z naší země. V roce 1999 toto číslo představovalo 180 miliónů denně z prodeje potravin.
Nezávislý - český obchod od té doby ještě mnohonásobně utrpěl a obchodních center přibylo. Někdy mi likvidace českého obchodu připadá až příliš cílená. Desetileté daňové prázdniny, přidělování pozemků na perifériích měst, neexistující antidotační zákon o prodeji veškerého zboží, dotace od státu na nabírané zaměstnance, ... to jsou podmínky stvořené pro nekalou soutěž. Časem na našem území vzniknou dvě, maximálně tři obří obchodní společnosti (např. Kaufland a Tesco), které budou vyvíjet ještě větší tlak na české výrobce. Přitom budou v podstatě monopolními dodavateli potravin na českém trhu. Lze předpokládat, že si významnou část zboží budou vozit ze svých mateřských zemí a pohlídají si ještě lépe svůj zisk. Pokud v celé Evropě stojí základní potraviny přibližně stejnou částku ( mléko 0,75 EUR, chléb 1 EUR, atd) nebude to u nás jiné. Teprve potom budou tyto společnosti vydělávat dle svých představ. Kupříkladu trvanlivé mléko polotučné s cenou 7,90 považuji za znevažování práce českých lidí. Výkupní cena mléka pro mlékárny zabývající se exportem je státem stanovena na 7,80 až 8,20 Kč v průběhu roku. Němci mají nákupy okolo 10 - 11,- kč v přepočtu. O krávu se někdo musí starat, očkovat ji, dojit, atd. Cisterna sveze mléko, vyrobí se krabice, výrobek se rozveze do obchodů ... Některé společnosti mi svou nepřetržitou pracovní dobou vlastně připadají jako novodobí otrokáři. Kdo potřebuje v neděli ( vlastně v pondělí ) ve 03 hodiny ráno nakupovat kupříkladu kuchyňské nádobí ? Ve světě to takhle nefunguje. To jen z mého oboru.
Patrně jsme předurčeni plnit funkci tranzitní země.
Mohu-li se vyjádřit k referendu o radarových základnách, nemyslím, že by to bylo vhodné řešení. Někdy moc demokracie škodí. O tom by měli rozhodovat odborníci a těm by měli naslouchat politici.
Diskuzi veřejného lidu považuji za zbytečnou.

Uživatelský avatar
Ing. Milan Voda
Člen RCČR
Příspěvky: 706
Registrován: čtv bře 03, 2005 10:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ing. Milan Voda » ned led 28, 2007 17:38

Já bydlím cca 10km od radarové základny ČR a spím dobře. Byla tu, než jsem se nastěhoval a při volbě domu mi nějak nepřišla ani na mysli. Bydlím kousek od brněnského letiště a na vedlejším kopci vedle " Mohyly míru" stojí kasárna s radarem už aspoň 40 let. A kam by to nasypali nejdřív - na město? Ne na letiště a na radar. Takže, aby to na mě nenasypali, potřeboval bych radar někde jinde, kterej tu raketu identifikuje dřiv než sem doletí. No a ten můj radar zase hlídá ty druhý.
Takže co vyřeší podpis na petici proti radaru? Že já budu hlídat ostatní a oni my to nasypou za krk, protože jinde radar nechcou? Proboha probuďte se. Mír nebyl nikdy pro to, že všichni zahodili zbraně a šli pařit, fetovat, mejdanovat..........., ale proto, že Ti druzí cejtí, že se dokážeme bránit.
Les Miniatures
R 15 TS, Safrane RXE V6, R 5 GTE 2x
a dalších přes 475 kousků ( stav k 31.12.2008) viz
www.autosalon.cf.cz autosalon minirenaultů

vinetou
Člen RCČR
Příspěvky: 227
Registrován: stř srp 30, 2006 23:09
Bydliště: nevim naši popojeli

Příspěvek od vinetou » ned led 28, 2007 18:16

přesně moje řeč typicky česká vlastnost a co za to?? co byste chtěli ?? když už se jednou čr rozhoupala a dala se na stranu k amikum tak se všim všady a klidně bych tu postavil raketovou základnu a posílal jim je tam třikrát denně

Uživatelský avatar
rawik
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: stř led 24, 2007 15:06
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rawik » ned led 28, 2007 19:32

mno mame strategickou pozici, jednou si říkáme stát, tak by nam sem snat na tu obranu tý základny letku F15tek věnovat mohli :ak47:
proti základně abslutně vubec nic nemam, jen mi přide že sme pro tu slavnou velkou zemi se sotva 300taletou historií tak trochu něco jako křováci 8) aale patři nam to, teda alespoň dokud se nezbavime paroubka a postoje "neee zakladnu neee" namísto vyjednáváni co nejvýhodnější podmínek pro ČR :x

pirduch
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: ned pro 11, 2005 18:27
Bydliště: Litvinov

Příspěvek od pirduch » ned led 28, 2007 19:43

rawik píše:mno mame strategickou pozici, jednou si říkáme stát, tak by nam sem snat na tu obranu tý základny letku F15tek věnovat mohli :ak47:
proti základně abslutně vubec nic nemam, jen mi přide že sme pro tu slavnou velkou zemi se sotva 300taletou historií tak trochu něco jako křováci 8) aale patři nam to, teda alespoň dokud se nezbavime paroubka a postoje "neee zakladnu neee" namísto vyjednáváni co nejvýhodnější podmínek pro ČR :x
paroubek a co nejvýhodnější podmínky pro ČR???
ten paroubek JáJáJá,jenom Já???
Utopie...
Renault Twingo I, polocabrio, r.v.96
Renault Grand Scenic II 1,9dTi, r.v. 05

Uživatelský avatar
rawik
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: stř led 24, 2007 15:06
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rawik » ned led 28, 2007 20:29

teď nevim jestli to bylo pochopeno nebo ne.... zbavit se za prve paroubka (a jemu podobnych "komunistickych" mafiánů ... tim mam namysli typ samozvaných vládců využívající nevzdělanosti obyvatelstva, dříve si říkali komunisti dnes si jeden říká sociální demokrat) a zadruhé zbavit se nesmyslneho odporu v podobě demagogických peticí říkajících ne podepřených bláboly o jaderném ohrožení :roll: na radar se jaderný střely přece nestřílej (rozhodně ne balistický) :wink:

Uživatelský avatar
Ing. Milan Voda
Člen RCČR
Příspěvky: 706
Registrován: čtv bře 03, 2005 10:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ing. Milan Voda » ned led 28, 2007 21:24

to rawik - netahej sem politiku - byť mám na momentální soc.dem obdobný názor. A o to jde, lidem se musí vysvětlit, že atomka je strašně drahá na to, aby ji házeli na radar. Když tak to bude obyčejná raketa, která, když se dobře trefí, tak ani nepovalí okolní plot. Takže to ohrožení atomkou bude úplně někde jinde - města, továrny, elektrárny, letiště
Podle mě to dřív nasypou na takovou škodovku než na vesnice kolem radaru.
Les Miniatures
R 15 TS, Safrane RXE V6, R 5 GTE 2x
a dalších přes 475 kousků ( stav k 31.12.2008) viz
www.autosalon.cf.cz autosalon minirenaultů

Uživatelský avatar
Smx
Experienced member
Příspěvky: 509
Registrován: ned dub 09, 2006 16:13

Příspěvek od Smx » pon led 29, 2007 08:57

Jednoznačně ANO.. Není o čem diskutovat.. :wink:
Renault Megane Grandtour GT220, Espace RFC..

Ex: Renault Laguna Grandtour GT 205k

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2508
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » pon led 29, 2007 10:12

Smx píše:Jednoznačně ANO.. Není o čem diskutovat.. :wink:
Ja si nemyslim ze tu neni o cem diskutovat.
Ale nejspis za to muze fakt, ze si nijak nelibuji v ritnim alpinismu :-D.
Tim spis kdyz uz bylo parkrat dokazano ze jediny co si od takove "spoluprace" se staty odnesem, je jen hneda hlava :-(
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti