Radarová základna

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Sohlasíte s umístěním americké radarové základny v Čechách?

Ano
29
43%
Ne
30
45%
Nevím
3
4%
Je mi to jedno
5
7%
 
Celkem hlasů: 67

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1077
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » pon led 29, 2007 14:58

kmarty píše:
Smx píše:Jednoznačně ANO.. Není o čem diskutovat.. :wink:
Ja si nemyslim ze tu neni o cem diskutovat.
Ale nejspis za to muze fakt, ze si nijak nelibuji v ritnim alpinismu :-D.
Tim spis kdyz uz bylo parkrat dokazano ze jediny co si od takove "spoluprace" se staty odnesem, je jen hneda hlava :-(
Hmm, a za války se hodila i spolupráce s Ruskem (které si jen tak mimochodem rozdělilo s "Hitlerem" Polsko). Mimo pár států kdo není s náma, je proti nám. Vždy to tak fungovalo a vždy to tak bude fungovat. V případě vojenského konfliktu vždy! budeme stát na něčí straně - buď jako blbci, kteří se v poslední chvíli k někomu přidají, nebo jako partneři.

Ivan

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2508
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » pon led 29, 2007 15:20

Ivan Rous píše:V případě vojenského konfliktu vždy! budeme stát na něčí straně - buď jako blbci, kteří se v poslední chvíli k někomu přidají, nebo jako partneři.
Proti partnerstvi nic nemam. Ale nejsem si jistej jestli z tohohle kouka rovnocenne partnerstvi. Spis takove to "typicke" hnede partnerstvi ci "partnerstvi" typu pan a otrok. A to je to co se mi nelibi.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

josef01
Člen RCČR
Příspěvky: 372
Registrován: pon čer 20, 2005 12:54

Příspěvek od josef01 » pon led 29, 2007 20:28

Jednoznačně ANO, nebo jednoznačně NE. Není to vůbec jednoduchý zvlášť když chybí informace. Proto se jenom ptám:
1)je nezbytný takový deštník? (viz válka proti Husajnovi, který jak se později ukázalo nebyl hrozbou jak se říkalo, a jiné příklady dezinformací)
2)proč USA budují deštník sami pro sebe a proč ne ve spolupráci s EU – svými spojenci
připadá mi to podobné jako když si u souseda na zahradě s jeho svolením postavím bazén ve kterém se on nesmí vykoupat. To je ale pitomec žejo

Uživatelský avatar
rawik
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: stř led 24, 2007 15:06
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rawik » pon led 29, 2007 22:33

mno v tomhle připadě to je jen dat si k sousedoj na na střechu antenu od svojí televize :wink:

Uživatelský avatar
dd
Junior member
Příspěvky: 193
Registrován: pát čer 09, 2006 12:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od dd » úte led 30, 2007 06:45

Ja davam NE. Nejak me nemuzou USA presvedcit, proc by u nas meli mit radar nebo cokoli jineho vojenskeho. A jejich protisluzby, staci se podivat kam to dovedli s Aerem.

Copak asi soused rekne, az mu nekdo treti tu moji televizni antenu znici i se strechou?
Wartburg 353.1 sedan 1986 - prodan
Megane Break 1.6 16V 79kW, 2001

Uživatelský avatar
Mario Horak
Člen RCČR
Příspěvky: 1301
Registrován: úte kvě 24, 2005 07:53
Bydliště: Bratislava, SK

Příspěvek od Mario Horak » úte led 30, 2007 10:04

Osobne dávam jednoznačné NIE. Je to jedno či ide o zbraňové systémy americké, ruské, alebo vlastné.
----------------------
Mario Horak
R 5 GTE Kurtizána

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11531
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » úte led 30, 2007 10:34

To je diskuze, to je diskuze :roll: jedna anténa navíc, tady rozvášňuje davy, ale že se kupujou rakouský šmejdy místo OT, nebo že jsme vyměnili zánovní MIG 29 s veškerým zázemím za polský šmejdský helikopotvory a pronajali si za "pár" miliard Grippeny, ke kterým se musí za dalších "pár" miliard dokoupit veškeré zázemí a zbraňové systémy s municí a naváděním. To už nikoho nevzrušuje, že by se s tou naší korupční vizí armády mělo něco dělat. Naši demagogičtí zkorumpovaní politici, co neuměj ani na prstech počítat, že 1+1=2, 1-1=0, 1-2=-1, nevidí ani za obzor následujícího státního rozpočtu, natož vidět na 20-30 let dopředu.
Tak jestli to pomůže finančně v regionu nebo obci, kde to má stát, tak proč ne.

P.S. typicky Česká vlastnost: krátká paměť, tak aby jsme nezapoměli na 1945 kdy zcela dobrovolně nás přišli osvobodit, na rozdíl od našich bývalých bratrů, kteří nás přišli podrobit.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
dd
Junior member
Příspěvky: 193
Registrován: pát čer 09, 2006 12:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od dd » úte led 30, 2007 12:55

Šamša píše: P.S. typicky Česká vlastnost: krátká paměť, tak aby jsme nezapoměli na 1945 kdy zcela dobrovolně nás přišli osvobodit, na rozdíl od našich bývalých bratrů, kteří nás přišli podrobit.
A ted nas chteji osvobozovat od ceho? Nejak jsem si nevsiml, ze vedeme valku nebo nas nekdo okupuje.
Wartburg 353.1 sedan 1986 - prodan
Megane Break 1.6 16V 79kW, 2001

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1077
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » úte led 30, 2007 14:17

Šamša píše:To je diskuze, to je diskuze :roll: jedna anténa navíc, tady rozvášňuje davy, ale že se kupujou rakouský šmejdy místo OT, nebo že jsme vyměnili zánovní MIG 29 s veškerým zázemím za polský šmejdský helikopotvory a pronajali si za "pár" miliard Grippeny, ke kterým se musí za dalších "pár" miliard dokoupit veškeré zázemí a zbraňové systémy s municí a naváděním. To už nikoho nevzrušuje, že by se s tou naší korupční vizí armády mělo něco dělat. Naši demagogičtí zkorumpovaní politici, co neuměj ani na prstech počítat, že 1+1=2, 1-1=0, 1-2=-1, nevidí ani za obzor následujícího státního rozpočtu, natož vidět na 20-30 let dopředu.
Tak jestli to pomůže finančně v regionu nebo obci, kde to má stát, tak proč ne.

P.S. typicky Česká vlastnost: krátká paměť, tak aby jsme nezapoměli na 1945 kdy zcela dobrovolně nás přišli osvobodit, na rozdíl od našich bývalých bratrů, kteří nás přišli podrobit.
Nejsem odborník, ale jeden z "nepatrných" důvodů pro nákup Grippenů byl nelézt USA či Rusku moc do řitě. Takže výsledek je, že po celém světě najdete americké a ruské stroje a my máme "náš" evropský letoun(fakticky je tím evropským strojem spíše EF 2000, ale gripen je konstrukčně podobná mašina). Skoro bych řekl, že stačí srovnat Eurofighter 2000 s F-22, Migem, či Su-čkem, abychom věděli o kolik jsme za Ruskem a USA pozadu. A také mi přijde trapné u nás vyměňovat Migy za jakousi severskou techniku (ze které bych naopak bral ty ekvivalenty OT-čka), když tu celé generace vyrostly na ruské technice, která nebyla špatná, jen je dnes stará.

Ivan

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1077
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » úte led 30, 2007 14:19

dd píše:
Šamša píše: P.S. typicky Česká vlastnost: krátká paměť, tak aby jsme nezapoměli na 1945 kdy zcela dobrovolně nás přišli osvobodit, na rozdíl od našich bývalých bratrů, kteří nás přišli podrobit.
A ted nas chteji osvobozovat od ceho? Nejak jsem si nevsiml, ze vedeme valku nebo nas nekdo okupuje.
Války se vedou s železnou pravidelností už tisíce let. Takže do nějaké dříve, nebo později spadnem. Cest la vie.

Ivan

Uživatelský avatar
rawik
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: stř led 24, 2007 15:06
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rawik » úte led 30, 2007 14:23

re: dd: hele vono brečet že chcem osvobodit až když nas někdo okupuje neni vůbec ono :wink:

josef01
Člen RCČR
Příspěvky: 372
Registrován: pon čer 20, 2005 12:54

Příspěvek od josef01 » úte led 30, 2007 18:09

dal jsem NE. Ikdyž nás někdo mocný dokope kam on chce. Ať to nemá tak jednoduchý!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
dd
Junior member
Příspěvky: 193
Registrován: pát čer 09, 2006 12:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od dd » stř led 31, 2007 06:35

rawik píše:re: dd: hele vono brečet že chcem osvobodit až když nas někdo okupuje neni vůbec ono :wink:
Takze se preventivne stanem dalsim statem USA.
Wartburg 353.1 sedan 1986 - prodan
Megane Break 1.6 16V 79kW, 2001

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11531
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » stř led 31, 2007 09:31

dd píše:
rawik píše:re: dd: hele vono brečet že chcem osvobodit až když nas někdo okupuje neni vůbec ono :wink:
Takze se preventivne stanem dalsim statem USA.
Furt lepší než se stát provincií Německa. :P
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
dd
Junior member
Příspěvky: 193
Registrován: pát čer 09, 2006 12:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od dd » stř led 31, 2007 09:46

Trochu to odlehcime, toto by mohlo byt to spravne reseni.

Americky radar v Brdech

http://www.bike-forum.cz/forum/foto_big ... &id=499862
Wartburg 353.1 sedan 1986 - prodan
Megane Break 1.6 16V 79kW, 2001

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11531
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » stř led 31, 2007 10:31

:t18:
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
Mario Horak
Člen RCČR
Příspěvky: 1301
Registrován: úte kvě 24, 2005 07:53
Bydliště: Bratislava, SK

Příspěvek od Mario Horak » stř led 31, 2007 10:39

:D
Ešte dva Švejkove výroky, ktoré s malou úpravov, alebo aj bez platia aj dnes:
1. Poslušně hlásím, že budu sloužit císařu páně až do roztrhání těla.
2. Mám moc rád, když lidi blbnou na kvadrát.
----------------------
Mario Horak
R 5 GTE Kurtizána

Uživatelský avatar
rawik
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: stř led 24, 2007 15:06
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rawik » stř led 31, 2007 12:40

mno, dalším státem USA se fakt nestanem, vzhledem k jejich postoji k přistěhovalcům stojej fakt jen o těch par set metru čtverečnejch na kery si chtěj kdesi v našem lesejku postavit domeček s mikrovlnkou, myslim že dokazovat si naši radobysuverenitu tim že budem všichni řvát ne! mi příde ja idiocie malýho fracka, rozmyslete no :roll:

Uživatelský avatar
bluem
Člen RCČR
Příspěvky: 64
Registrován: ned led 21, 2007 00:49
Bydliště: Lbosín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bluem » stř led 31, 2007 18:34

základnu ano či ne? Ano pokud by se jednalo o systém ke kterému by se pak připojila i evropa a byl by globální. Stále je se mluví o tom že USA chce radarovou stanici, ale co nám za ni USA dá? Nenamlouvejme si že sme suverení stát, z jedné strany podlézáme u amíkum a z druhé nám EU nařizuje kolik máme mít krav, a běda jak je o jednu víc to by ohrozilo německou ekonomiku. Popravdě nemám rád mírotvůrce USA který vtrhli jako osvoboditelé do iráku, rospoutali tam jatka a ted nevědí jak s toho ven, jsou arogantní a myslí si že sou pupek světa. Opravdu si myslíte že se budoucí války povedou raketama dlouhého doletu, viz irák.

Popravdě nevím jak bych se rozhodl kdybych měl jít k referendu, byl sem u posledních voleb, ale co se dělo potom mě utvrdilo v tom že nemá cenu zajímat se o politiku.

Pokud referendum nebude jedna strana bude remcat že základnu máme(nemáme) a druhá přesný opak, pokud referendum bude tak nevím co se stane, počkáme si nejaký ten rok a zjistíme jak to dopadne, co jiného náme dělat snad starat se o naše plechové miláčky.
Renault Clio 1,4 16V 72kw rv. 2002
Renault Laguna 1,8i 69kW rv. 1997

Když nejsou slyšet bubny - patrně nikdo nebubnuje.
Než začneš jinému jámu kopat - dobře změř, kolik měříš

Uživatelský avatar
Monika2
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: ned srp 06, 2006 12:35
Bydliště: Vyšší Brod

Příspěvek od Monika2 » stř led 31, 2007 19:44

dd píše:Trochu to odlehcime, toto by mohlo byt to spravne reseni.

Americky radar v Brdech

http://www.bike-forum.cz/forum/foto_big ... &id=499862
tak to je pěkný :wink:
suzuki GS 500E

Uživatelský avatar
Andy26
Junior member
Příspěvky: 125
Registrován: sob lis 11, 2006 14:12
Bydliště: Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andy26 » stř led 31, 2007 19:54

Šamša píše:
dd píše:
rawik píše:re: dd: hele vono brečet že chcem osvobodit až když nas někdo okupuje neni vůbec ono :wink:
Takze se preventivne stanem dalsim statem USA.
Furt lepší než se stát provincií Německa. :P
Mno, já bych radši zůstala Českou republikou jako takovou. jj, 40 let jsme lezli do zadku Rusákům a teď polezeme Amíkům. Proč nemůžeme existovat sami za sebe. :?:

Uživatelský avatar
rawik
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: stř led 24, 2007 15:06
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rawik » stř led 31, 2007 21:01

hehe, to by byla pohoda kdyby si k nam rusaci dali jen radar bo jednu nebo 2 základny a to ještě ke všemu určených pro správu radaru a podobných zařízení nikoli místního politického režimu :lol: jedna věc je když ti křovak co čítať neumi písať neumí míři AK47 na hlavu a říká ti usmívejse a buduj vlast odváží ti uran, tatrovky a žrádlo a druha je když ti nejmodernější armáda světa byť pod vedením naprostyho vola řiká dej mi lesejk bojim se sousedu co si na druhy straně světa hrajou s prskavkama a třeba uděláme kšeft :roll: tohle neni o lezeni do zadku

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1077
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » stř led 31, 2007 21:12

Andy26 píše:
Šamša píše:
dd píše:
rawik píše:re: dd: hele vono brečet že chcem osvobodit až když nas někdo okupuje neni vůbec ono :wink:
Takze se preventivne stanem dalsim statem USA.
Furt lepší než se stát provincií Německa. :P
Mno, já bych radši zůstala Českou republikou jako takovou. jj, 40 let jsme lezli do zadku Rusákům a teď polezeme Amíkům. Proč nemůžeme existovat sami za sebe. :?:
Protože právě tato představa je velmi naivní... A už jsem to tady jednou psal: dříve či později zase do nějaké té války spadnem. Každý měl alespoň na ZŠ dějepis, tak ať zaloví sakra v paměti.

Víra v mír je víra v lidstvo a to si důvěru nezaslouží.

Ivan

josef01
Člen RCČR
Příspěvky: 372
Registrován: pon čer 20, 2005 12:54

Příspěvek od josef01 » stř led 23, 2008 09:26

nechtěl jsem toto téma oživovat, ale podíval jsem se na tohle a nevím co s tím.

http://video.google.com/videoplay?docid ... 2368&hl=en

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9038
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » stř led 23, 2008 10:02

To je to video, cos mi posílal, že? (Z práce se nedostanu)
Na začátku mluví tajemník OSN.
Přestal jsem se na to koukat po několika minutách.
Dal jsem si tu práci a hledal jsem ty jeho výroky o vazalské Evropě. Nenašel jsem je nikde. To znamená, že byly vysloveny v úplně jiné souvislosti, než jak je videem prezentováno.
V ten okamžik ten celý materiál pro mne nemá žádnou cenu. Kdo překrucuje informace, aby docílil svého mi nemůže být informačním partnerem.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů