Aku najsialenejsiu vec ste po ceste (ne)stratili?

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Odpovědět
Klement
Junior member
Příspěvky: 131
Registrován: pon lis 14, 2005 12:54
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Aku najsialenejsiu vec ste po ceste (ne)stratili?

Příspěvek od Klement » stř led 24, 2007 16:08

Pri zhliadnuti temy "Co vam ulitlo" som dostal inspiraciu ... napiste najexotickejsiu vec, ktoru sa vam podarilo stratit pocas jazdy z auta a neprisli ste na to(pocas jazdy).

Ja zacnem ... za cias R5ky mi pocas jazdy po meste do prace "zmizla" predna plastova mriezka sania pod kapotou, napriek tomu, ze bola prisrobovana (kontroloval som tyzden pred tym). Ja ani 2ja spolujazdci sme si nic nevsimli, az po prichode do prace som si vsimol nezvykle velkeho nasavacieho otvoru :-)

EDIT: po inspiracii pirducha pridavame aj exoticke veci, ktore sme nestratili :-)
Naposledy upravil(a) Klement dne stř led 24, 2007 16:48, celkem upraveno 2 x.
[img]http://images.spritmonitor.de/169220.png[/img]
Mitsubshi Colt CZT, 1.5, 110kW :-)
ex Renault 5 GTE :-(

Peca
Starting member
Příspěvky: 43
Registrován: sob úno 04, 2006 14:28
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peca » stř led 24, 2007 16:19

já jsem minulý týden v sobotu odvážel staré desky z bytu ( vše bylo v kufru ) a po cestě jsme si říkalí s mojou co to tam tak hrká vzadu. no a když jsme dojeli dom tak jsem si všim až za 5 minut že kufr auta je nějak divně otevřený a že tam není to co tam mělo být. čtvrtka kufru byla vysypaná. tímto se omlouvám těm co jeli za mnou a museli se vyhýbat nespočetným překážkám na silnici. :oops:
Ještě že napad sníh - to by už to silničáři mohli mít shrnutý v příkopu. :)
Renault 5 GTT

pirduch
Junior member
Příspěvky: 215
Registrován: ned pro 11, 2005 18:27
Bydliště: Litvinov

Příspěvek od pirduch » stř led 24, 2007 16:39

Pominu klasické předjelo mne vlastní kolo,to je "běžná" věc, ale já bych měl spíše:Co jsem cestou neztratil...nechci ale kvůli tomu zakládat další téma:
Tedy ještě když jsem jezdil s pětitunou mrazákem do Holandska pro kytky, tak mi na nakládce u moře poblíž Leidenu provazem upevňovali vozíky s palmama,a na gumovém dorazu na zadních dveřích nechali položenej nůž...Na Pomezí při celní kontrole mne na něj upozornil celník...když jsem mu vyprávěl,jak dlouho tam musel vydržet...cca 800km...tak nevěřil...ani já ne,ale ať se propadnu...je to tak a dodnes jsem nepochopil...
Renault Twingo I, polocabrio, r.v.96
Renault Grand Scenic II 1,9dTi, r.v. 05

Klement
Junior member
Příspěvky: 131
Registrován: pon lis 14, 2005 12:54
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Klement » stř led 24, 2007 16:44

No pridam aj ja teda na temu co som nestratil :-)

Raz som kupoval nove plynove lanko a k nemu na konci bola ta plastova sranda, ktora sa zacvakne do pedalu, a neviem uz z akeho dovodu sme ju dali dole, polozili na strechu a potom zistili ze lanko je kratke ... tak som sa vratil od kamarata do obchodu (20km), ze ho chcem vratit a ked mi uz predavac dal naspat peniaze, tak som si uvedomil, ze tam nie je ta sranda ... a kdeze bola? ano presne tak ... na streche! :)
[img]http://images.spritmonitor.de/169220.png[/img]
Mitsubshi Colt CZT, 1.5, 110kW :-)
ex Renault 5 GTE :-(

Martin Ben
Člen RCČR
Příspěvky: 326
Registrován: čtv dub 29, 2004 12:39
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Ben » stř led 24, 2007 16:53

Ještě když jsem měl žigulíka, blahé paměti, tak jsem jednou naložil rodinku a bratrance a na otočku vyrazili na Moravu, necelých 300 km. Večer jsem auto nechal u táty na dvoře a druhý den v poledne vyrazili zpátky. V Jeseníku jsme najednou uslyšeli divné pravidlené bouchání. Byl jsem v centru města, auto se chovalo normálně, ale pro jistotu jsem na první křižovatce odbočil do prava, že na parkovišti auto raději zkontroluji. No a potom jsem už jenom odbočil a zůstal stát. Vylezu ven, kouknu dozadu a co nevidím? :shock: Na levém zadním jsem neviděl 3 šrouby. Vyvrácené kolo držel poslední šroub, který už byl napůl venku.
Prohlídnul jsem auto a zjistil, že mu nic není. Tedy až na ty ztracené šrouby a vyvrácené kolo. Protože jsem stál na nejrušnější křižovatce v Jeseníku, tak jsem se moc nerozmýšlel a jednal: Rodinku jsem vyhnal z auta na chodník a bratranci svěřil hever. Sám jsem vyrazil shánět nové šrouby, protože staré jsme nenašli a náhradní jsem samozřejmě neměl. V prodejně mi zaroveň doporučili spolehlivý servis, který jsem hned navštívil. Nejprve nechápali co od nich chci, ale když viděli 3 úplně nové šrouby a mírně promáčknutý podběh, tak se dali do díla. Závitníkem projeli všechny 4 díry na levém zadním kole, zkontrolovali šrouby na ostatních kolech a pro jistotu i podvozek. Domů jsme již dojeli v pořádku.
Dodnes jsem nepochopil, jak jsem ty šrouby mohl ztratit.
Martin Ben
Citroën C5 Break, 2.0HDi, rv.2003

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2508
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » stř led 24, 2007 17:34

pirduch píše:... a na gumovém dorazu na zadních dveřích nechali položenej nůž...
..cca 800km...
Klement píše:...plastova sranda...
...od kamarata do obchodu (20km)...
... na streche! :)
Hmhm, ja kdysi nechal akorat na haubne polozeny nuzky. Pockaly tam celou cestu pres Prahu (vsiml jsem si jich az na estakade) :-).
Proti 800km je to vazne nic moc (a to jsem si pri cteni nadpisu rikal ze vas vsechny trumfnu :-)).
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
šemík
Junior member
Příspěvky: 248
Registrován: pát čer 30, 2006 21:48
Bydliště: Karviná vedle Ostravy za Bohumínem
Kontaktovat uživatele:

mne spadlo

Příspěvek od šemík » stř led 24, 2007 17:52

Pracoval jsem v reklamce a na střeše jsme vozili áčko žebřík3*2,5m a měli jsme s kolegou už takovou rutinu nácvik že on položil u spolujezdce žebřík já od řidiče přehodil přivázané konce on je jen kolem příčníku obtáhl a zahákl a ten den jsme udělali cca 10tabulí a tak nás na křižovtce kde byla stopka po několika projetých světelných překvapil šum svistu jak nám ze střech směrem vpřed pokračoval žebřík a jen tak tak že minul kapotu a nikdo nejel tak jsme oba vyskočili naložili a jeli dál ale v tu chvíli jak žebřík opouštěl naší zahrádku by se ve mně krve nedořezal, podobných příhod bylo více jako přeprava tabule 6*2m na střeše formana a tak dnes bych si za tu svoji iniciativu nafackoval tomu věřte jo a už tam nedělám
POKUD VÍŠ NAPIŠ
Kaleido 1,6 16v jezdil v SRN 6/99 120000km 2*šíbr 4*okna 4*airb klima HOTsedadla HOT p? okno Al 15" Michelin schemik*volny*cz

Joska
Starting member
Příspěvky: 87
Registrován: čtv lis 17, 2005 13:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Joska » stř led 24, 2007 18:46

Asi budu za žabaře, ale jednou asi před 20 lety jsme byli na návštěvě u známých na venkově (Kokořínské údolí) a dostali plato vajec. Hezky dvě papírová plata svázaná dohromady a v nich vejce. No rozloučili jsme se a odfrčely Trabantem domu. Doma vystoupím a koukám na střeše jsou vejce! Žena se zapovídala při loučení, vejce dala na střechu, já už seděl v autě a jak nasedla, tak jsem vyrazil. A nikdo si neuvědomil, že máme ty vejce na střeše a ne v kufru. :lol:

Uživatelský avatar
Pavel_trol
Člen RCČR
Příspěvky: 477
Registrován: čtv lis 24, 2005 10:21
Bydliště: Ruda okr. Rakovník

Příspěvek od Pavel_trol » stř led 24, 2007 21:05

Já jsem stratil originál poklici Renault :cry: a taky mi během cesty ulítnul vonný stromeček otevřeným oknem.
to je co :lol:
Renault Clio SPORT 2.0 16V 172
Renault Laguna III 2.0 dci
IN MEMORY:
Renault Clio SPORT 2.0 16V 172
Renault R25 2.9 V6 Baccara
Renault R11 1.4 GTL

Uživatelský avatar
rawik
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: stř led 24, 2007 15:06
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rawik » stř led 24, 2007 21:08

mno to my sme při odjezdu na dovolenou ujeli 20km než si tatík všimnul že máti nenastoupila 8)

Uživatelský avatar
Michal Kerndl
Advanced member
Příspěvky: 283
Registrován: ned led 29, 2006 19:29
Bydliště: Brno

Příspěvek od Michal Kerndl » stř led 24, 2007 22:00

Tak já jsem jednou ztratil zapalovací svíčku..za jízdy normálně vystřelila z motoru....když jsem měl ještě starou R21...rána jak z děla, myslel jsem že upadl výfuk, kouknu pod auto, ale výfuk celý. Ten dunivý zvuk vycházel zpod kapoty. Když ji otevřu, vidím jen vlající kabel od svíčky a díru do motoru :shock: :D . Vystřelenou svíčku už jsem nenašel, tak jsem tam namontoval náhradní (ještě že vozím vždycky 2 navíc pro strýčka příhodu a jak se mi v ten okamžik hodila :lol: )....doteď nechápu proč, všechny byly předtím pořádně dotažené, ani závitu se nic nestalo :P
Clio RL 1,2 (1996); R21 Nevada GTS 1,7 (1990); R19 RT 1,4e (1995); R19 16V (1995); R8 R1130 (1964); R8 R1130 (1965); R8 R1130 (1967); R8 R1132 (1969); R16 R1150 (1969); R16 TS R1151 (1970); R10 1300 R1192 (1970); R6 TL R1181 (1971); R12 TL R1170 (1972); R16 TS R1151 (1975); R15 TL R1300 (1975); R15 GTL R1300 (1976); R16 TX R1156 (1977); R20 TL R1271 (1978); R14 TS R1212 (1981); Fuego GTS 1,6 R1362 (1982); R30 TurboD R1127 (1983); Dacia 1300 (1972)

Martin Braun
Starting member
Příspěvky: 87
Registrován: pon zář 19, 2005 23:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Martin Braun » stř led 24, 2007 22:15

To jeden náš příbuzný jel s bratrancem do Německa a doma připojili za pickupa vozík. Cesta probíhala dobře, až u Karlových Varů zastavili na přejezdu a při pohledu do zrcátka se jim zdálo, že auto za nima stojí nějak moc blízko. Vylezli z auta vynadat tomu za nima, že je asi naboural a jaké bylo jejich překvapení, když po vozejku nebylo ani památky. Otočili to, a po cestě zpátky se ptali každýho policajta co potkali jestli neví něco o jejich vozejku. Všichni je přesvědčovali, že se vozejk přece sám neodpojí a že ho asi zapomněli připojit. Vrátili se tedy domů, aby se přesvěčili, jestli vozejk opravdu nechali doma, jenže tam nebyl. Vozejk se nakonec našel celej zkroucenej za tři dny na Smíchově. :D

Uživatelský avatar
Ing. Milan Voda
Člen RCČR
Příspěvky: 706
Registrován: čtv bře 03, 2005 10:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ing. Milan Voda » pát led 26, 2007 18:10

rawik píše:mno to my sme při odjezdu na dovolenou ujeli 20km než si tatík všimnul že máti nenastoupila 8)
Málem to výšlo a měli jste pánskou jízdu.
Les Miniatures
R 15 TS, Safrane RXE V6, R 5 GTE 2x
a dalších přes 475 kousků ( stav k 31.12.2008) viz
www.autosalon.cf.cz autosalon minirenaultů

Uživatelský avatar
Ing. Milan Voda
Člen RCČR
Příspěvky: 706
Registrován: čtv bře 03, 2005 10:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ing. Milan Voda » pát led 26, 2007 18:16

S mým prvním autem - Škoda 1000 MB - ( poslední škodovka na kterou nedám dopustit) jsem jednou po drncáku před křižovatkou uslýšel zezadu křách, rup a grrrrrrrrrrrrrrrrr. Závěs motoru na kastli schnil a upad.( i s motorem) Otec podvázal motor tažným lanem a auto odtáh. Když mu odřezal střechu, tak se kastle rozlomila, jak byla schnilá. Ale auto jezdilo do poslední chvíle.
Les Miniatures
R 15 TS, Safrane RXE V6, R 5 GTE 2x
a dalších přes 475 kousků ( stav k 31.12.2008) viz
www.autosalon.cf.cz autosalon minirenaultů

Uživatelský avatar
Monika2
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: ned srp 06, 2006 12:35
Bydliště: Vyšší Brod

Příspěvek od Monika2 » ned led 28, 2007 16:18

byla jsem svědkem toho jak otec od rodiny ztratil svojí dcerku, když zastavil u krajnice dcerka otevřela dveře v domění že se bude vystupovat..taťka přidal plyn a dcerka vypadla ven :shock: chudinka :cry:
suzuki GS 500E

Uživatelský avatar
Brody
Člen RCČR
Příspěvky: 37
Registrován: ned led 21, 2007 18:17
Bydliště: Krupina SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brody » stř úno 14, 2007 20:45

Išiel som z jedného mestečka Vrbové do druhého mestečka Piešťany, ked pred Pieštanmy som zle odbočil čo som si po chvilke jazdy všimol a keď som sa chcel otočit hodilo to s celím autom až som sa skoro ..., motor zhasol a nešiel naštartovať. Po otvorení kapoty som zistil že chýba remeň s alternátora, vodnej pumpy a remenice :? :?: , na ceste som ho nenašiel. Prišla odťahovka z mojho mesta (140km) a odtiahla ma dom dalšich 140km. Neskôr našli mechanici remeň v rozvodoch a oznamili mi že posunulo vačku o 1 zub a alternátor o 4 :cry: , naštastie operacia motora dopadla dobre a funguje doteraz :D . Stalo ma to aj s tou odťahovkou celu vyplatu. :(
Renault 11 D (1988)
In memory Renault 19 TDE (1994)
Renault megane 1.9 DTI (1999)

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti